Каде може да се најде најдобриот бургер во Скопје?

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Кој се сеќава на НЕСТА и кај Чичко Стоилко
Ех Чичко Стоилко, една од најдобрите сендвичари. Се деси што се деси, мораа ја срушат. Сега само добивме една зграда со недовршена фасада која што боде очи кога ќе отидеш накај плоштад / гтц или ако поминуваш низ центар.



Инаку, што ќе кажете мислење за Фаст фуд Топ Хилл? Во близина се на олимписки.
Јас од кај нив онака на поминување јадев хот - дог и ми се допадна, а за бургери или пиле немам пробано од кај нив.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Мене од Бравос ми е предобар за парите, огромен е, прејадува, а е 150 денари чизбругер, 130 хамбургерот. За таа цена повкусен бургер немам јадено во Скопје.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Сигурно не кај Киоск го немаат најдобриот бургер.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.354
Ех Чичко Стоилко, една од најдобрите сендвичари. Се деси што се деси, мораа ја срушат. Сега само добивме една зграда со недовршена фасада која што боде очи кога ќе отидеш накај плоштад / гтц или ако поминуваш низ центар.



Инаку, што ќе кажете мислење за Фаст фуд Топ Хилл? Во близина се на олимписки.
Јас од кај нив онака на поминување јадев хот - дог и ми се допадна, а за бургери или пиле немам пробано од кај нив.
Стоилко реално тешко ѓубре продаваше, самото тоа кога вадеа плескавици и беа бели кога ги ставаа на скара ми идеше нагон на гадење.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.573
Не се бургери, ама ете го моменталните газди го шиткаат бизнисот :)

1633117767765.png
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Кога бев 8 одд, 2004-05 пред гтц хамбургер беше 50 денари, ако не се лажам истата цена беше негде до 2007-08.
Стоилко реално тешко ѓубре продаваше, самото тоа кога вадеа плескавици и беа бели кога ги ставаа на скара ми идеше нагон на гадење.
Бутаа соја у нив.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Од кај Стоилко само сендвичот со колбасица беше добар. Хамбургерите, а и се друго беше срање.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Не се бургери, ама ете го моменталните газди го шиткаат бизнисот :)

Прегледај го приврзокот 308831
Нормално дека се продава, кога на ФБ добиваш еден впечаток за сендвичот, а во реалност сосема друг. Сигурно има добар first try, а слаб return rate од купувачи. Ќе пукнам од мака што не направив рецензија лани затоа што го изедов сендвичот без да направам фотки, а после не ми се купуваше пак (затоа што не вреди). Сиромашен со месо, ладен, сув (не сочен) катастрофа лебче... Разочарување на годината ми беше Конец :(

FB_IMG_1633214692490.jpg
Тоа што го добив, немаше врска со прикажаното на сликава (Свит мејо). Дали третина имаше од месово внатре :(
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Криво ми падна што не ги пробав пред да затворат, ама по муабетов на Ацид сега ич не ми е.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.324
Се е индивидуално и не треба да се генерализира. Може да збориме до утре сабајле и да млатиме празна слама, ги гледаме работите од различен агол. Секој бургер си е приказна за себе, секој човек си е приказна за себе. Колку бургери, толку луѓе, толку и различни приказни, секој е индивидуа и си одговара за својот вкус. А сега ако може модераторите на подфорумов да ја затворат оваа тема.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
На вакви теми коментираат само луѓето од големите градови како Скопје,ние останатите си јадеме дома гравче и си свиркаме,хехе
Не сум будала да дадам 150 ден. за бургер кога кило кременадли се 210 ден. и тоа екстра свежи,вие од големите градови јадете бургери :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.354
На вакви теми коментираат само луѓето од големите градови како Скопје,ние останатите си јадеме дома гравче и си свиркаме,хехе
Не сум будала да дадам 150 ден. за бургер кога кило кременадли се 210 ден. и тоа екстра свежи,вие од големите градови јадете бургери :)
друже кај наоѓаш кременадли за 210? Јас под 280 не можам да најдам низ скопјево, буквално не дерат
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
друже кај наоѓаш кременадли за 210? Јас под 280 не можам да најдам низ скопјево, буквално не дерат
У помал град живеам во Источна Македонија, месарата од кај што купувам кременадли е во сопственост на локалната кланица, па сега ти напрај си анализа за цената, инаку Скопје и онака е поскап град за живеење од останатите помали градови во Републикава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom