Каде може да најдам? (Општи прашања)

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Ми треба некаков универзален држач, поточно постоље за телевизор, значи не за на зид, туку постоље - статично, кое би пасувало на секој телевизор.
Имаш нептун,техномаркет..
 
Член од
9 април 2020
Мислења
27
Поени од реакции
71
Неколку нафрлени согледувања:
- акциските цени им се одлични, ако начекаш да има нешто што ти одговара
- чат пат држат интересни работи
- нема некој огромен избор ама тоа што има често се производи со добри оценки на сајтови како Амазон (така да можеш да се информираш горе-долу што купуваш)
- на пример ранци и друга опрема од Miltec се супер (за парите)
- ок однос, коректни се и за давање попуст ако изнакупиш куп работи

Еднаш на неколку години влегувам ама се на се во неколку наврати имам купувано подоста работи од нив и немам поплаки... ОК освен за локацијата, малку безвезе е за паркинг околината.
сакам да земам од чевлите/чизмите кои ги имаат па затоа прашав. Тие што ми се свиѓаат се безмалку 10k, па да не фрлам за џабе пари.:)
Ти благодарам пријателе
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.253
Ми треба екстерен дел отпадна клима со фунционален мотор.
 
Член од
8 ноември 2020
Мислења
30
Поени од реакции
9
Gledam prethodno imate pisano za rotring ama postari se objavite pa dali gi ima uste istite knizari nekoj da kaze kade ima seuste rotring tehnicki molivi.
Fala
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
147
Gledam prethodno imate pisano za rotring ama postari se objavite pa dali gi ima uste istite knizari nekoj da kaze kade ima seuste rotring tehnicki molivi.
Fala
Го има во повеќе книжарници низ МК.. Пиши од кој град си и ќе ти кажам каде да бараш.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
147
Literatura u city mall nemaa prasav bash ke vidam u bunjakovec fala ti
Може тоа што го бараш го немаат инаку во нивните книжарници има Ротринг. Ако нема и во другите контактирај го увозник Офис Експрес.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Gledam prethodno imate pisano za rotring ama postari se objavite pa dali gi ima uste istite knizari nekoj da kaze kade ima seuste rotring tehnicki molivi.
Fala
Побарај во Office Plus, има на сајтот:
https://www.officeplus.mk/filterSearch?adv=true&cid=0&mid=0&vid=0&q=rotring&sid=true&isc=true&orderBy=0#/noFilterApplied

Имаат продавници низ цело Скопје (скоро во сите трговски/молови):
https://www.officeplus.mk/продавници
 
Член од
8 ноември 2020
Мислења
30
Поени од реакции
9
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Дечки каде можам да најдам вакво гумиче/гумичиња за блутут слушалки? Можно е и од жични да пасува. Сте виделе некаде по пазар или на друго место да се продаваат само овие или поисплатливо ми е да си ги нарачам пак слушалкиве од Алиекспрес (240 денари) 306402064_644495610457530_1564633454089105095_n.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom