Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Дечки каде можам да најдам вакво гумиче/гумичиња за блутут слушалки? Можно е и од жични да пасува. Сте виделе некаде по пазар или на друго место да се продаваат само овие или поисплатливо ми е да си ги нарачам пак слушалкиве од Алиекспрес (240 денари)Прегледај го приврзокот 348777
купи некои жичани ефтини од пазар и смени ги гумичките, ваљда пасуваат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.660
Поени од реакции
34.952
Дечки каде можам да најдам вакво гумиче/гумичиња за блутут слушалки? Можно е и од жични да пасува. Сте виделе некаде по пазар или на друго место да се продаваат само овие или поисплатливо ми е да си ги нарачам пак слушалкиве од Алиекспрес (240 денари)Прегледај го приврзокот 348777
Ако сака да ти заврши работа некој и да ти даде во мобилара, или пак некој другар, ко заминував од мкд исфрлив еден куп вакви ситнурии, ваљда му се наоѓа на некој.
Втора опција да земеш ефтини слушалки што одат со повеќе гумички, во Анхоч со овие ми имаа дадено резерва различни големини.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.818
Има на Али/Ибеј, секакви димензии и стилови за ич пари. Е сега чекање си има, а овде не сум видел некада да продаваат.
Барај со ear tips, и обрни внимание на внатрешниот дијаметар на врвчињата (дијаметарот на цилиндарот од слушалката), и надворешната големина (според увото).

На пример, еве 50 комада за долар и половина: https://www.aliexpress.com/item/4000159872788.html
Тие се силиконски најобични (4мм внатрешен дијаметар). Има и со две и три „фланџи“ (подобро затнување уво), такви барај со додатен збор double/triple. Има и со мемори пена, подобро затнува уво ама за месец два редовно носење се распаѓаат - ако ти се допаднат пак вредат пошто се евтини.

Секогаш нарачувај по 3-4 разни видови, за едни барем да се погодат.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Дечки каде можам да најдам вакво гумиче/гумичиња за блутут слушалки? Можно е и од жични да пасува. Сте виделе некаде по пазар или на друго место да се продаваат само овие или поисплатливо ми е да си ги нарачам пак слушалкиве од Алиекспрес (240 денари)Прегледај го приврзокот 348777
Купи жичани некои пазарски најевтини и извади им го
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Дечки дали знаете некој колекционер/ место/ вебсајт да се понуди за продажба пијалок стар 60 години?
 
Член од
23 октомври 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки каде можам да најдам вакво гумиче/гумичиња за блутут слушалки? Можно е и од жични да пасува. Сте виделе некаде по пазар или на друго место да се продаваат само овие или поисплатливо ми е да си ги нарачам пак слушалкиве од Алиекспрес (240 денари)Прегледај го приврзокот 348777
Има за 50 денари во анхоч вакви жични па само смени ги гумичињата
Автоматски споено мислење:

Каде можам да најдам црни мини за Pilot G2 пенкало?
 
Ф

Флеш

Гостин
У Скопјево , каде може да купам ЧипиЧан или Тамагочи ?! Не е за мене ,за подарок ми е :LOL:
 
Член од
31 октомври 2022
Мислења
5
Поени од реакции
8
У Скопјево , каде може да купам ЧипиЧан или Тамагочи ?! Не е за мене ,за подарок ми е :LOL:
Пред 4 год купив Чипичан од MobiLand -gevgelija на фб, а ко да видов и во Атлантик комерц (Скопјанка) пред 3 месеци.
 
Член од
1 ноември 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Кои се вашите размислувања за Русија момци? Неодамна се вратив од Москва и ме интересира дали некој друг се вратил или посетил во овие тешки времиња.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Здраво на сите,
Дали знае некој страна на интернет (онлајн) за проверка на правопс на ворд текст на македонски јазик.
Знам дека имаше пред некое време една страна каде што го вметнувааш тексот на македонски јазик и тој ги наоѓа правописните грешки.
 
Член од
31 октомври 2022
Мислења
5
Поени од реакции
8
Здраво на сите,
Дали знае некој страна на интернет (онлајн) за проверка на правопс на ворд текст на македонски јазик.
Знам дека имаше пред некое време една страна каде што го вметнувааш тексот на македонски јазик и тој ги наоѓа правописните грешки.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Здраво на сите,
Дали знае некој страна на интернет (онлајн) за проверка на правопс на ворд текст на македонски јазик.
Знам дека имаше пред некое време една страна каде што го вметнувааш тексот на македонски јазик и тој ги наоѓа правописните грешки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom