Каде може да најдам? (Општи прашања)

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Јас најефтино минав во една копирница позади Бисер во зградите, Klik Net се вика, во боја од страна по 2.5ден и 300 денари дебели корици.
Благодарам за информацијата. Во меѓувреме најдов и јас добра опција. Ете некој ако студира во комплексот на филозофски и тн... да знаете дека во копирница Авогадос која се наоѓа исто таму во комплексот е доста евтино. Мене за примерок од 200 страни ми испадна по околу 450 денари заедно со тврд повез, е додуша неам колори. Може да му се испрати по маил. За два дена се готови примероците. И прават достава до студентската служба, ако не сте во можност самите вие да ги однесете. :icon_lol:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.667
Поени од реакции
34.977
Phone Tracker Family Locator
Апликацијава пишува дека мора да биде инсталирана на телефонот што сакаш да го следиш, така троа да е бистар ќе види дека има апликација која не ја инсталирал тој и може да ја тргне. Затоа се зачудив со што ќе го следите, мислев имате апликација која ќе влече во позадина локација од неговиот ГПС без да биде инсталирана на тој уред или да влече инфо од HLR системот на операторот што е строго забрането и речиси невозможно.
Еве ти инфо за некои такви апликации, иако мислам дека ако проба апликацијава да тргне некакви информации од операторот, може да завршите и со полиција на врата.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Апликацијава пишува дека мора да биде инсталирана на телефонот што сакаш да го следиш, така троа да е бистар ќе види дека има апликација која не ја инсталирал тој и може да ја тргне. Затоа се зачудив со што ќе го следите, мислев имате апликација која ќе влече во позадина локација од неговиот ГПС без да биде инсталирана на тој уред или да влече инфо од HLR системот на операторот што е строго забрането и речиси невозможно.
Еве ти инфо за некои такви апликации, иако мислам дека ако проба апликацијава да тргне некакви информации од операторот, може да завршите и со полиција на врата.
Фала многу,значи,невозможна мисија.Да и кажам на жената:)
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.170
Поени од реакции
3.467
Дечки, дали вреди да се оди на курс за AutoCAD и Solidworks во некој едукативен центар за да се добие сертификат и дали се исплати за тие пари да добиеш некој вид знаење што тие го нудат? И дали во Семос е добро? Бил некој до сега?
 
Член од
5 мај 2014
Мислења
87
Поени од реакции
30
каде можам да најдам во Скопје, во кафичите и дискотеките шо имаат такви како тапи на флашите за алкохол за точење ?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
каде можам да најдам во Скопје, во кафичите и дискотеките шо имаат такви како тапи на флашите за алкохол за точење ?
Во поголемите маркети Тинекс ,Веро и слично
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
Дали некој знае каде можам да најдам спреј за отстранување боја, не знам како се вика па затоа и пишувам тука, али гледав едно видео на youtube, типот ја прска површината со спрејот и после неколку минути само го мие со црево и бојата самата испаѓа. Прашав во две три продавници ми нудеа разредувач нешто, купив и нешто српско "скиач боје" во форма на канта беше со нанесување али нема ефект, пак треба да се стружи со гланспапир а површината е таква извртена и тесна што немам простор да стружам или гребам со рака.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.019
Дали некој може да ми препорача судски преведувач од македонски на англиски што работи брзо?
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Дечки хелп. Другарка ми прави роденден и сакам да и купам боици, платно и сл. Црта инаку преубаво, и атеље си има на таван. Кажете ми каде во Скопје да најдам такви опреми и работи за цртање?
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Дечки хелп. Другарка ми прави роденден и сакам да и купам боици, платно и сл. Црта инаку преубаво, и атеље си има на таван. Кажете ми каде во Скопје да најдам такви опреми и работи за цртање?
Имаше продавница за уметнички материјали кај Железничка, во големата зграда, од страна на уличката наспроти бензинската (таа што оди накај Веро Центар), само не сум поминат таму од поодамна, па не знам дали сеуште работи.
Исто имам видено и во Пантер Мис во Визбегово, ама не знам за квалитет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom