Каде може да најдам? (Општи прашања)

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Пред некое време видов во Хубо (после Александар Палас).
Има една продавница на автобуската станица на Бит Пазар кај пешачкиот премин што е семафорот ,ако нема таму има исто слична продавница на раскрсницата спроти Веро Чаир Обеликс или Овалекс не сум сигурен како се вика таа продавница и имаат се за торти и колачи.
Фала ви многу, ќе проверам утре :)
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
83
Поени од реакции
20
Дали некој знае каде се наоѓа продавницита за страски списанија весници свет фала однапред
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Каде низ Скопје може да најдам голема тегла?



Нешто вакво, не мора колку ова големо, ама поголемка од тие што ги имаме по дома за зимници и такви работи? Фала.
 
Член од
26 јули 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
ајде ке ве замолам некој нека ми помогне каде да ја најдам темата дискутирано за дескоп имам проблем не ми подржува никаква слика нон стоп е црн дескопот ви благодарам однапрет
--- надополнето: 4 февруари 2014 во 17:24 ---
ајде ке ве замолам некој нека ми помогне каде да ја најдам темата дискутирано за дескоп имам проблем не ми подржува никаква слика нон стоп е црн дескопот ви благодарам однапрет
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Каде можам да најдам женски црни класични панталони? Значи не ми кажувајте трговски, туку конкретна продавница со локација и ако знаете цена за истите. Фала ви.
 
Член од
4 февруари 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
од оние таблине pinboard троа поголема и цена?
благодарам
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Каде можам да најдам женски црни класични панталони? Значи не ми кажувајте трговски, туку конкретна продавница со локација и ако знаете цена за истите. Фала ви.
Во Шутка и на Бит Пазар ти е најголем изборот :)
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Каде можам да најдам женски црни класични панталони? Значи не ми кажувајте трговски, туку конкретна продавница со локација и ако знаете цена за истите. Фала ви.
Во продавничките што се со македонско сонценце.
Значи имаш карши Матица, под тоа атеље Љуткова (или како и да беше).
Имаш едно продавниче исто во тој реон, на главната раскрсница. Продавничето е исто со сонценце, се наоѓа одма на кошот на страната од Броз карши Пјаца Либерта, на самата раскрсница кога одиш накај Кузман.
После имаш во ГТЦ на 3 кат, тие се нешто како штандови, личи на стоковна куќа.
После имаш на Рекорд, автобуската станица, до Голден Роуз (тоа за шминки) од десна страна. Таму има прекрасни работи, малце е скапичко ама има и броеви и избор и се.

И ти ќе се претвараш во деловна жена а? :)
едит: од 600 ден. до 1200 ден.
еј да Исто на рекорд, до таа градската канцеларија на претседателот. Одма до неа има една продавница, комумистички изгледа, со завеси и покривачи на излог, таму нема промашај имаш од спортско до класично за секоја возраст, само мене ми е скапичко зошто пантолоните и здолништата се секогаш над 1200 ден (освен ако не налеташ на попуст)
--- надополнето: 4 февруари 2014 во 19:58 ---
Каде низ Скопје може да најдам голема тегла?



Нешто вакво, не мора колку ова големо, ама поголемка од тие што ги имаме по дома за зимници и такви работи? Фала.
Џамбо веро, втор кат, од ескалаторот право до крај и после вртиш десно. :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Во Шутка и на Бит Пазар ти е најголем изборот :)
Бобче фала многу, ама НЕ!
Во продавничките што се со македонско сонценце.
Значи имаш карши Матица, под тоа атеље Љуткова (или како и да беше).
Имаш едно продавниче исто во тој реон, на главната раскрсница. Продавничето е исто со сонценце, се наоѓа одма на кошот на страната од Броз карши Пјаца Либерта, на самата раскрсница кога одиш накај Кузман.
После имаш во ГТЦ на 3 кат, тие се нешто како штандови, личи на стоковна куќа.
После имаш на Рекорд, автобуската станица, до Голден Роуз (тоа за шминки) од десна страна. Таму има прекрасни работи, малце е скапичко ама има и броеви и избор и се.

И ти ќе се претвараш во деловна жена а? :)
едит: од 600 ден. до 1200 ден.
еј да Исто на рекорд, до таа градската канцеларија на претседателот. Одма до неа има една продавница, комумистички изгледа, со завеси и покривачи на излог, таму нема промашај имаш од спортско до класично за секоја возраст, само мене ми е скапичко зошто пантолоните и здолништата се секогаш над 1200 ден (освен ако не налеташ на попуст)
Ќути, нема бегање, не се оде у фармерки и у широки панталони. :D
Тенкју ќе ги поминам продавничките утре.
 

d r a g a n

Чаве
Член од
13 мај 2009
Мислења
352
Поени од реакции
82
каде можам да најдам Липтон чаеви во Битола? (зелен/Е.Греј/улонг)

или некој друг бренд со сличен квалитет...
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67
Овакви пантолони?


Во Микеи имаат ваков тип на пантолони. Продаваат опрема за лов и имаат и зелена и маскирно зелена облека што не мора да се носи за лов. :)
--- надополнето: 5 февруари 2014 во 13:46 ---
кај се наоѓа Авторска Агенција?
на сите на работа им дојде за данок освен на мене па сеа треба до таму да идам да ми извадат
Која Авторска Агенција? Еве ги скоро сите

http://zk.mk/search/?what=Авторска Агенција
--- надополнето: 5 февруари 2014 во 13:50 ---
Каде можам да најдам најобични асални ракавици?
Горица Трејд , особено ако сакаш асални кожни, а имаат и за моторџии, за велосипедисти и зимски.
--- надополнето: 5 февруари 2014 во 14:01 ---
Два дена акам низ градов пробувајќи да најдам специјална продавница со работи потребни за правење/декорирање на торти и колачи, ама без успех.

Поточно ми треба "израмнувач на торти" (анг. cake leveler), за да ја исечам тортата на два рамни дела или на врвот да ја израмнам, и е попрецизно од нож. Се надевам некој знае :) Еве ви слика како изгледа

Провери во Карес. Имаат интересни алатки за готвење, можно е и ова да го имаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom