Каде може да најдам? (Општи прашања)

П

Паган-др

Гостин
Печатница некоја што би се нафатила да испечати постер, само едно парче?
Колкава димензија би можеле да ми испечатат и колку би чинело отприлика?

Глеј само да ти биде сликата во бааги поголем формат, за подобар постерот да излезе.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Диги Принт, позади Јосип Броз Гимназијата, имаш од А3 формат па нагоре, само цената се наголемува и се наплаќа на квадрат.
Да не имаш инфо отприлика кои се цените за А2 или А1 формат, или пак e-mail да ми дадеш па да се информирам јас, да знам однапред која е цената за да не идам џабе до таму да ги барам...
Глеј само да ти биде сликата во бааги поголем формат, за подобар постерот да излезе.
Ја имам во голем формат, билборд излегува од неа :)
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Да не имаш инфо отприлика кои се цените за А2 или А1 формат, или пак e-mail да ми дадеш па да се информирам јас, да знам однапред која е цената за да не идам џабе до таму да ги барам...
Еве број и имеали.
тел 3224534
тел/факс 3224514
емаил digiprint@on.net.mk
 
П

Паган-др

Гостин
Да не имаш инфо отприлика кои се цените за А2 или А1 формат, или пак e-mail да ми дадеш па да се информирам јас, да знам однапред која е цената за да не идам џабе до таму да ги барам...
Евтино е, ако добро ме држи сеќавање 60 денари беше а4 формат во боја кога бев да прашам пред година дена негде.

И да не е толку, ипак не се толку во небо дигнати цените.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Евтино е, ако добро ме држи сеќавање 60 денари беше а4 формат во боја кога бев да прашам пред година дена негде.

И да не е толку, ипак не се толку во небо дигнати цените.
Ваму во Диги Принт е 25 денари принтање на А4 формат во боја, на каква хартија сакаш.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Каде можам да најдам тампони за уши, за изолација од звук? Имам проблеми со галама па ми се потребни за подобар сон.

Немора од Македонија, и online ако можат да се земат со Moneybookers (или било како) би било добар предлог.

Благодарам однапред.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Каде можам да најдам тампони за уши, за изолација од звук? Имам проблеми со галама па ми се потребни за подобар сон.

Немора од Македонија, и online ако можат да се земат со Moneybookers (или било како) би било добар предлог.

Благодарам однапред.
~50ден. со се испорака, само треба да ги чекаш 1 месец.
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Може не е прашањето за тука али еве...
Колку денари се 360 полски злоти ако може некој да ми каже :)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Се надевам дека некој знае да ми одговори :D а би бил премногу благодарен кога би ми одговорил. Инаку ме интересира колку пари е да платам во воз да носам точак на пр до битола ми треба. Или пак некој дали знае дали можам во Меѓуградски Автобус да носам точак. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom