Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Бев до една менувачница во Чаршија ми вика 2800 денари... :/
4 злоти е 1 евро, во евра 360 злоти се 86.13 евра.
360 PLN = 86.13 EUR - (ова го изгуглав :))
Распрашај се по други менувачници, треба накај 5000+ да ти дадат.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Каде можам да најдам тампони за уши, за изолација од звук? Имам проблеми со галама па ми се потребни за подобар сон.

Немора од Македонија, и online ако можат да се земат со Moneybookers (или било како) би било добар предлог.

Благодарам однапред.
ХТЗ опрема, имаш во Bricolage новиот трговски што се отвори кај ФОН универзитетот.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
студио диор некој со искуство за шишање машки ?! :)
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Се надевам дека некој знае да ми одговори :D а би бил премногу благодарен кога би ми одговорил. Инаку ме интересира колку пари е да платам во воз да носам точак на пр до битола ми треба. Или пак некој дали знае дали можам во Меѓуградски Автобус да носам точак. :D
Качи си се со се точак у воз, купи сокче и некој денар у џеб имај и пушти му на кондукторот и не се замарај понатака
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Каде може да најдам газје и фитил, знам дека тоа е аут од по одамна ама и да не е јас немам појма каде да барам! Знам се продаваа по пазарите едно време а сега? Ако знае некој и во Штип каде се продава нека каже.

Фала однапред!
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.785
Поени од реакции
29.207
Каде може да најдам газје и фитил, знам дека тоа е аут од по одамна ама и да не е јас немам појма каде да барам! Знам се продаваа по пазарите едно време а сега? Ако знае некој и во Штип каде се продава нека каже.

Фала однапред!
,,,,obichno prodavnici za lakovi i boi,,drzhat gazia ,,a za fitil snaogjaj se,,,,
 
С

Само Човек

Гостин
Каде да ајдам магнезиум хлорид природен. Нема по билнивве аптеки . Можда некој на форумов прави. фала
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.622
Поени од реакции
14.374
Дечки, во кои продавници во Скопје можам да најдам оригинални машки купачи, т.е на литературно - гаќи за капење. На пример Speedo, Nike и остало...
 
С

Само Човек

Гостин
Дечки, во кои продавници во Скопје можам да најдам оригинални машки купачи, т.е на литературно - гаќи за капење. На пример Speedo, Nike и остало...
па има бе кај шо има патики тренерки има и купачи, секоја продавница на адидас најки и т.н..
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.622
Поени од реакции
14.374
Вчера баш гледав на нет, Спидо имаат многу интересни модели
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Качи си се со се точак у воз, купи сокче и некој денар у џеб имај и пушти му на кондукторот и не се замарај понатака
:D znaci taka ok fala a inaku da ne znaesh dali moze vo bus da go stavam tocakot. bidejki na pr pr sakam da odam so bus do krusevo a tamu voz ne odi :D
--- надополнето: 9 мај 2012 во 16:36 ---
Ако има некој добро упатен или пак веќе бил на Богомила да ми каже дали е добро местото за со точак т.е планирам да одам со воз до Богомила и од станицата да одам по добри места за со точак. Имам поминато онака само по крај станицата во Богомила ама не ја знам вака. Ако има да ми објасни подетално. и ако има некој кандидат нека ми пише. Фала однапред. :)
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
831
Поени од реакции
1.457
Голчиња за мал фудбал, не од тие малите за без голман... ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom