Каде може да најдам? (Општи прашања)

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Знае некој во Скопјево каде се продаваат трегери? ..само трегери, универзални за секоја панталона. :)
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Знае некој во Скопјево каде се продаваат трегери? ..само трегери, универзални за секоја панталона. :)
Vidi vo nekoja corapara, tamu sum gledala, imas edna karsi ramstor u tie zgradite, a i niz centar imas mnogu.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Знае некој во Скопјево каде се продаваат трегери? ..само трегери, универзални за секоја панталона. :)
Во GrupoFiori во Рамстор видов пред некој ден.

Инаку јас барам каде можам да најдам бројаница, ама не ко за на рака овие по црквите што се продаваат туку ко оние турските султани што ги имат носено. Ко Колозов што носеше на времето. Нешто ко ова:

 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
377
Поени од реакции
116
Инаку јас барам каде можам да најдам бројаница, ама не ко за на рака овие по црквите што се продаваат туку ко оние турските султани што ги имат носено. Ко Колозов што носеше на времето. Нешто ко ова:

Битпазар имаш за различни ритуали со различни димензии и број на топки.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Каде има канцеларија на Службен весник во Скопје и дали некој знае колку чини да се огласи лична карта за изгубена?
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Каде има канцеларија на Службен весник во Скопје и дали некој знае колку чини да се огласи лична карта за изгубена?

Има во Буњаковец горе на 3 спрат и мислам дека има позади постројката на Ким во зградите.
Порано чинеше 200 денари. Сега можеби е поинаква процедура.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Во GrupoFiori во Рамстор видов пред некој ден.

Инаку јас барам каде можам да најдам бројаница, ама не ко за на рака овие по црквите што се продаваат туку ко оние турските султани што ги имат носено. Ко Колозов што носеше на времето. Нешто ко ова:

мислам дека видов нешто слично во Jumbo на каса горе :unsure:
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
471
Поени од реакции
26
Ај некој да ми каже како да стигнам до Паком компани (официјален сервис за ХП) се наоѓа кај стар авто пазар,ферспед имало таму нешто...Најпогодна рута со ЈСП која бројка иде до таму или блиско до таму за да се оди пешки...
 
Г

Гучи

Гостин
Ај некој да ми каже како да стигнам до Паком компани (официјален сервис за ХП) се наоѓа кај стар авто пазар,ферспед имало таму нешто...Најпогодна рута со ЈСП која бројка иде до таму или блиско до таму за да се оди пешки...
Можеш со 23 или 13 (ке се симнеш пред тинексот, и ова ти е малце поблиска варијанта) или па од центар со некој од селскиве 66,63,68,65 итн итн. и ке се симнеш пред АСУЦ..како и да е и после имаш доста пешачење. Ако идеш по вториов пат ке се качиш после по надвожњакот и ке идеш накај Аеродром и на раскрсницата лево ке свртиш (за накај полигонот у АСУЦ) и ке идеш до крај на уличката..ова ти е за до Фершпед, и ке си прашаш после таму за Паком ја незз кај е ;)
Сеа ја да си прашам, четврток е неработен ден или лошо сум разбрал?
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Можеш со 23 или 13 (ке се симнеш пред тинексот, и ова ти е малце поблиска варијанта) или па од центар со некој од селскиве 66,63,68,65 итн итн. и ке се симнеш пред АСУЦ..како и да е и после имаш доста пешачење. Ако идеш по вториов пат ке се качиш после по надвожњакот и ке идеш накај Аеродром и на раскрсницата лево ке свртиш (за накај полигонот у АСУЦ) и ке идеш до крај на уличката..ова ти е за до Фершпед, и ке си прашаш после таму за Паком ја незз кај е ;)
Сеа ја да си прашам, четврток е неработен ден или лошо сум разбрал?
neraboten e sigurno mislam deka e kliment ohridski ama ne me fakaj za zbor ama 1000% E neraboten
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Каде да најдам врвки за плетење алки? Вака нешто


п.с: Не пластични како тие што се продаваат во Џамбо за 30-тина денари.
 
П

Паган-др

Гостин
Каде да најдам врвки за плетење алки? Вака нешто
п.с: Не пластични како тие што се продаваат во Џамбо за 30-тина денари.
Ова ако не се лажам волница е. Само ти си праиш колку сакаш дебелината да ти е. За волница имаш на Рекорд, кај семафорот кај триумфална, и во гтц мислам имаше во подрум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom