Каде може да најдам? (Општи прашања)

Henry14

BAUCE
Член од
20 февруари 2009
Мислења
321
Поени од реакции
49
Има ли кај нас негде new era капи?
 

FortuneTeller

ВРАГ
Член од
20 мај 2011
Мислења
476
Поени од реакции
138
Може ли негде во МК да се најде да се купи вакво
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Биографија на Џим Кери и Даниел Крег, али да е на Македонски а не на друг јазик па со гугл транслејт... Википедија нема ништо. :)
За Џим Кери имаш на Википедија на српски, сигурно ќе разбереш и без Гугл, а ако бараш стриктно на македонски тешко...
Кога сум веќе на темава, каде може да се најдат пластични тегови, не многу скапи и со не многу голема тежина, и која цена се отприлика?Знам едно време во Орка имаше ама не сум поминала сега брзо да проверам дали има уште
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
За Џим Кери имаш на Википедија на српски, сигурно ќе разбереш и без Гугл, а ако бараш стриктно на македонски тешко...
Кога сум веќе на темава, каде може да се најдат пластични тегови, не многу скапи и со не многу голема тежина, и која цена се отприлика?Знам едно време во Орка имаше ама не сум поминала сега брзо да проверам дали има уште
До 3/5 кг имаш во Хубо Маркет евтини . Ако нема побарај во Емилијано .

Него јас да прашам :
Евтина торба за гитара , чисто за пренос ми треба (електрична , ама и торба за акустична ќе ми заврши работа ) .
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
За Џим Кери имаш на Википедија на српски, сигурно ќе разбереш и без Гугл, а ако бараш стриктно на македонски тешко...
Кога сум веќе на темава, каде може да се најдат пластични тегови, не многу скапи и со не многу голема тежина, и која цена се отприлика?Знам едно време во Орка имаше ама не сум поминала сега брзо да проверам дали има уште
За разбирање разбирам и на англески ако е така, али ми треба стриктно Македонски немам време да преведувам се што е на Англески.. .фала како и да е :)
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Некое хотелче у Охрид, ама да не биде прескапо?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Бројче од Капан-Ан ноќниот клуб? Односно од менаџер некој на клубот, газда, некој со кој би можела да зборам од таму? Ако некој знае како да ги исконтактирам, нека ми прати пп. Фала однапред:love:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Бројче од Капан-Ан ноќниот клуб? Односно од менаџер некој на клубот, газда, некој со кој би можела да зборам од таму? Ако некој знае како да ги исконтактирам, нека ми прати пп. Фала однапред:love:
http://www.pivnicaan.com.mk/
 
E

elena.

Гостин


Ова некаде низ Македонијава? Или со други зборови, ретро модел на велосипед со корпа напред?
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Дали знае некој возен ред на возови од Битола за Скопје и обратно ??
Многу му е добра страната на мак. железници затоа прашувам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom