Каде може да најдам? (Општи прашања)

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
3.348
Поени од реакции
3.073
Сериозно?
Уште и од Алиекспрес ќе нарачувал.
Кај и да е ќе почнете да прашувате каде може да се најде леб, банани и сок.
:( :mad: :confused: :eek: :tapp:

За тие што цел живот живеат под камен: разделник/продолжен кабел се наоѓа на секој пазар, секоја железарија/електрика, секој поголем маркет, секоја продавница за домаќински работи. Има со 2, 3, 5 и повеќе излези, со и без прекидач.
Ова што го бара е многу специфично(директ на шуко со дупли штекер со заземјување...
Најчесто се со продолжен кабел или само за чуда без заземјување.
Вакво немам видено на пазар.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
288
Поени од реакции
277
Ова што го бара е многу специфично(директ на шуко со дупли штекер со заземјување...
Најчесто се со продолжен кабел или само за чуда без заземјување.
Вакво немам видено на пазар.
Воопшто не е специфично, имам два вакви дома со по 3 излези, купени од рандом места. И еден со два излези купен пред 25 години.
Сите се директ во шуко, со заземјување, само без прекидач.

Муабетот ми беше дека прашуваат за најосновни работи наместо да излезат и да побараат.
Tреба само малку основно животно познавање и common sense.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
13.460
Поени од реакции
7.233
Дали некој знае од каде да ја набавам онаа справичка, апаратче, како да го крстам, што е за помош од напад на кучиња!?
повторно многу кучиња на сред плоштад.:(
 
Член од
27 мај 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Кеси за ваква правосмукалка од Топ Шоп да не знае некој кај има? Или некои што би се собрале во неа?
Во Топ Шоп ги немале веќе.

1653645758878.png
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
3.348
Поени од реакции
3.073
Дали некој знае од каде да ја набавам онаа справичка, апаратче, како да го крстам, што е за помош од напад на кучиња!?
повторно многу кучиња на сред плоштад.:(
Имаше продавница за ловечка опрема
Близу франц културен центар. Би требало таму да има. Можда и во пет шоп ама не би се обложил...
 
Член од
1 април 2017
Мислења
260
Поени од реакции
43
Здраво, каде можам да најдам ќебе, без разлика тенко или дебело со должина поголема од 2 метра?
 
Член од
26 август 2021
Мислења
27
Поени од реакции
10
Здраво, дали знаете каде би можела да купам дрвена кутија како на сликите или евентуално да знаете од каде можам да порачам/купам нешто вакво слично?
 

Attachments

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
3.348
Поени од реакции
3.073
Здраво, дали знаете каде би можела да купам дрвена кутија како на сликите или евентуално да знаете од каде можам да порачам/купам нешто вакво слично?
Имам видено слични матракуќи по меркур и по јиск(и по други слични продавници но знам точно дали е тоа тоа-
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8.288
Поени од реакции
7.854
Дали некој знае од каде да ја набавам онаа справичка, апаратче, како да го крстам, што е за помош од напад на кучиња!?
повторно многу кучиња на сред плоштад.:(
Во Меркур имам видено таква ствар
 

Флеш

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.257
Поени од реакции
6.435
Еден период имаше на фејсбук,се продаваа ргб ламби,светла кои се стоечки. Каде може да најдам мали и големи стоечки?! Мислам од тенките,беа.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
3.348
Поени од реакции
3.073
1653881161922.png
Можда ќе ми треба вакво...
Се наоѓа ли?
 
Член од
27 март 2022
Мислења
23
Поени од реакции
38
Не знам дали е темава погодена ама барам места за шетање по МК, ми се оди на оние на Пелистер со квад бајкови. Не знам исто кај беше она со коњи, кај може да побарам такви тури, места? Туристички агенции?
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.803
Поени од реакции
13.772
Не знам дали е темава погодена ама барам места за шетање по МК, ми се оди на оние на Пелистер со квад бајкови. Не знам исто кај беше она со коњи, кај може да побарам такви тури, места? Туристички агенции?
Галичник.Тамо има ергела сс коњи.Имаш различни туре сс водич, до околни села, до бачило сс тазе сирење и ракиичка.
Еве види си туј.

 
Член од
27 март 2022
Мислења
23
Поени од реакции
38
Галичник.Тамо има ергела сс коњи.Имаш различни туре сс водич, до околни села, до бачило сс тазе сирење и ракиичка.
Еве види си туј.

Bas ova barav, fala ti :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom