Каде може да најдам? (Општи прашања)

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Kaj mozham da najdam vakvo a da ne go chekam od Kina?
Screenshot_20220329-213428_AliExpress.jpg
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.503
Добро фудбалче за на асфалт, петка по можност доста издржливо, ако има онлајн негде уште подобро.
 
D

dobramuzika

Гостин
Здраво дечки, каде во Скопје може да најдам убави капчиња со сенка и облека за дебели луѓе како што сум јас самиот?
 
Член од
10 април 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo drugari, dali nekoj znae kade mozam vo Skopje da restavriram stara kozna jakna, da se preboi i da se sosie na mesta kade e otparan materjalot. I kolku bi me cinelo dali znaete?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, каде во Скопје може да најдам убави капчиња со сенка и облека за дебели луѓе како што сум јас самиот?
Imas butik kade prodavaat pogolemi broevi obleka nasproti gradska bolnica vo centar, po patot sto vodi kon kisela voda. Za kapce ne sum siguren ama obleka pogolema gledam deka reklamiraat.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.008
download.jpg

Каде може да се најди balaclava низ Македонијава?
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
ми треба фирма (цвеќара/продавница/гранап/вебшоп) на која што можам да платам онлине (со банкарска картичка) и тие да достават цвеќе и/или алкохолен пијалок до одредена адреса во Скопје.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Од темата за велосипеди:
Здраво дечки.
Деновиве си го средував точакот, до некаде е направен. Фалат уште неколку ситници да се додадат и тоа е тоа.

Подолу ќе ве прашам неколку работи, ќе ми требаат совети и од каде да најдам.

Прво за ново ѕвонче, ќе си земам од пазар. Тоа не ми е проблем.

Имам на велосипедот едно мало апаратче за мерење на брзина. Е сега проблемот е што тој магнетот кој што беше заштрафен на железата ми има испаднато. Да не купувам сосема нов мерач, знаете ли каде може да се најде таков магнет со штраф? Каде да барам? Ако знае некој во Аеродром ако има, уште подобро.
Прегледај го приврзокот 328616
Прегледај го приврзокот 328617

Другата работа, сакам да земам и држач за телефонот. Но не некаков си обичен држач, туку држач за телефон со светло испод него. Предно светло немам, а тоа за ноќна вожња не е баш најбезбедно.

Гледав вакви нешто:
Прегледај го приврзокот 328618Прегледај го приврзокот 328619

Немора баш такви, нешто поедноставно.

Најважно ми е да може да ми го собере телефонот од 6,4 инчи (Samsung Galaxy A50), да го држи цврсто, и да има светло од доле. Друго ништо посебно во врска со тоа не ми треба.

Ако знаете каде има вакво нешто по продавниците овде, пишете каде па ќе отидам да побарам. Ако има и на пазарче, уште подобро. Таму и така ќе одам за ново ѕвонче.

Друго што ми преостанува, можам една торбичка да земам да ја ставам во долниот дел на точакот, ама тоа можеби нема да ми треба толку сега, бидејки не ни одам надвор од градот со велосипед. Можеби во иднина.

Задно светло имам едно црвено, на тоа само треба да му се смени батерии.

И друго горе доле се е океј со точакот.

Ако знаете каде ги има тие работи, пишете.

Edit:
Или пак, да земам ваква торбичка:
Прегледај го приврзокот 328620
Па на неа и телефонот да го наместам, и само предно светло да си ставам? Која би била подобра варијанта? Генерално точакот на кеј го возам, а телефонот го користам за мерење преку Samsung Health, или ако некој ми се јави. Знаете такви торбички каде има во градот?

Edit 2:
Еве за каков магнет станува збор
Прегледај го приврзокот 328623Прегледај го приврзокот 328624

Најдов на интернет од некои Македонски сајтови, ама кога ќе ги отворам ми отвара AliExpess, а нејќам ништо од интернет да нарачувам сега.
Тој магнет што го имав јас беше обичен, со еден штраф. Дури и беше малку рѓосан штрафот. Можеби заради тоа и беше испаднал тој магнет. Уредот за мерење на брзина го земав од Стокомак пред едно 4 години ако не се грешам. Се најде, за едно 250д. ми заврши доста работа. Иако знам дека не е прецизно, важно за чисто информативно, да видам на пример колку е часот е доста корисно. Брзините што ги мери тој апарат и тие што ги добивам од Samsung Health се секако различни. Ама не е да се каже бескорисно.

Гледав за неколку делови во nomad, ама таму со цените се изгор. Не ми се дава 1000 денари за обично предно светло, или торбичка за држач на телефон...
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
извинете дечки прашање,каде има овде вакви!?!??!?!под кое име да ги барам????????
 

Attachments

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
извинете дечки прашање,каде има овде вакви!?!??!?!под кое име да ги барам????????
За што ти е поточно за полнење на акумулатори? Види во автоделови по мене кар макс или ауто лидер ,а ако е исправувач на напон освен логин да пробаш во темс или лининг.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.698
Поени од реакции
5.741
narode kaj da najdam niz Makedonija Lambi za Stari Radia, Televizori.... Mi trebaat razlicni modeli
Da ima nekoj majstor sto vrti takva rabota. Vo vremeto imase od Ei-Nis so lopata da gi rinish.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom