Каде може да најдам? (Општи прашања)

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.191
Поени од реакции
16.089
Каде можам да најдам големо стаклено шише / буре. На англиски carboy од 40+ литри
Димиџана :D
Прашај по земјоделски аптеки може да ги има негде, обично ракија се чува у нив.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Каде можам да најдам некое табло за лепење магнети (сувенири)?
Во Џамбо проверив, нема.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.541
Поени од реакции
700
Не си ме прочитал, сликањето за регуларна веќе беше направено пред 7 денови, за 8 треба да излезе и по регуларна, испадна дека поради х причини треба итно затоа барав опција, али останува вака демек можело да излезе и пред тие 15 дена и не вреди пак цела постапка од ново.
Појди во МТВ може да ти доцнат со СМС пораката вреди да пробаш да видиш дали е готов.иако малку тешко деке ќе ти излезе толку бргу има гужва летниов период кој од одмор кој за одмор па вадат пасоши.Земи си го тоа ливчето и стариот пасош ако не ти го земале кога си се сликал ако се уште е со важност или ако имаш виза за одредена држава.
 
Член од
14 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo. Jas sum nova na foeumov i bi sakala da prasam kade da ja najdam temata za bremenost
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Прашав во темата за фитнес ама нема одговор, па ај тука ќе прашам, каде може ваков рабер бенд да се најде, во Скопје.
1565790482691.png
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.835
Поени од реакции
10.197
Луѓе најефикасно решение за одзатнување на одвод од када, Mister Muscle има ефект ама не е доволно, нешто друго подобро да препорачате?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.830
Поени од реакции
39.140
Луѓе најефикасно решение за одзатнување на одвод од када, Mister Muscle има ефект ама не е доволно, нешто друго подобро да препорачате?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
иди у земјоделска аптека и речи ми треба жива сода, ќе ти дадат упатство како да ја раствориш. Тоа матер ебава на све мрсно, влакна или било што од животинско потекло
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
иди у земјоделска аптека и речи ми треба жива сода, ќе ти дадат упатство како да ја раствориш. Тоа матер ебава на све мрсно, влакна или било што од животинско потекло
Само што сакав да му пишам. Само мора да внимава, зошто сè што е органско го разградува до корен, не простува. Обавезно со ракавици.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.816
Поени од реакции
29.401
Само што сакав да му пишам. Само мора да внимава, зошто сè што е органско го разградува до корен, не простува. Обавезно со ракавици.
,,,i da se vnimava koga ke gi ustura granulite vo vrelata voda da bide malku po malku a ne cela sodrzhina odednash bidejki znae naglo da provrie i da vnimava na ochite,,,
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Прашав во темата за фитнес ама нема одговор, па ај тука ќе прашам, каде може ваков рабер бенд да се најде, во Скопје.
Прегледај го приврзокот 215070
Види онлајн во Medicus Help, а прашај и на телефон зашто немаат све на сајтот. Има доста избор на таква “дополнителна” опрема за фитнес.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.732
Поени од реакции
82.781
Дека можат да се купат на друго место знамиња од Вергина... ондека кај ГТЦ се тргнале.:mad:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дека можат да се купат на друго место знамиња од Вергина... ондека кај ГТЦ се тргнале.:mad:
Има еден човек што продава на купи - продај групите на фб. Му го заборавив името. Стално објавува знамиња. Истиот е што стои пред секоја утакмица на Република Македонија пред стадион.
 
Член од
5 август 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Спроведувам анкета за истражувањето за мојата докторска теза. Дали би сакале да одделите 5 до 10 минити и да ја пополните анкетата. Навистина многу би ми помогнале. Фала https://forms.gle/J5QMRr69gD954cYv7

п.с Споделувајте по луѓе кои мислите дека би сакале да учествуваат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom