Каде може да најдам? (Општи прашања)

Ф

Флеш

Гостин
Каде да купам едно ебано вакво нешто у Скопје !!!? Очајно ми треба за на работа .Кога порачуваме,абе со раце мораме :boksix: да јадеме. Донесов прибор мој,ми го испокрадоа ....Нешто вакво од јак материјал,на расклопување за јадење .....Супер би дошло

1565410126938.png
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Каде би можело да се најде тантела, чипка, ама не како ленти туку материјал, и делови за чанти, рачки, основа, и сл.?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.805
Поени од реакции
35.489
Дали може да се направи промена од стандардна во брза постапка за веќе поднесено барање за пасош (6 денови е поднесено)?
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Дали може да се направи промена од стандардна во брза постапка за веќе поднесено барање за пасош (6 денови е поднесено)?
Можеш, само ќе те кошта поскапо
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Како оди постапката, не е проблем цената.
Јави се, откажи го терминот и закажи нов по брза постапка. Или мислам можеш и' директно да закажеш по брза постапка без да го откажуваш стариот термин, автоматски ќе се откаже ако не отидеш.
*1500 беше мислам.

Пс. Ако ти е уште валиден стариот немаш потреба да вадиш нов со новото име на државата, туку оди само до Беко да ти стават печат. Чак што више, при излез на граница нашиве автоматски ќе ти стават. Мене барем така ми направија.
Поз
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.805
Поени од реакции
35.489
Јави се, откажи го терминот и закажи нов по брза постапка. Или мислам можеш и' директно да закажеш по брза постапка без да го откажуваш стариот термин, автоматски ќе се откаже ако не отидеш.
*1500 беше мислам.

Пс. Ако ти е уште валиден стариот немаш потреба да вадиш нов со новото име на државата, туку оди само до Беко да ти стават печат. Чак што више, при излез на граница нашиве автоматски ќе ти стават. Мене барем така ми направија.
Поз
Не си ме разбрал, веќе и сликањето е поминато пред една недела, а стариот не важи веќе. Дали има начин сега да се убрза бидејќи теоретски од тие 15 денови од рокот за изработка треба да чекам 8-9 денови, а секој ден порано ми е битен.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Не си ме разбрал, веќе и сликањето е поминато пред една недела, а стариот не важи веќе. Дали има начин сега да се убрза бидејќи теоретски од тие 15 денови од рокот за изработка треба да чекам 8-9 денови, а секој ден порано ми е битен.
Е тоа не знам брат, најубаво јави се и прашај. Мислам 19292 беше бројот, само од фиксен можеш да ги добиеш.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.805
Поени од реакции
35.489
Е тоа не знам брат, најубаво јави се и прашај. Мислам 19292 беше бројот, само од фиксен можеш да ги добиеш.
Фала ти, ќе звонам од утре, викенд беше затоа и прашав тука.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Каде би можело да се најде тантела, чипка, ама не како ленти туку материјал, и делови за чанти, рачки, основа, и сл.?
Чипка на метар има во повеќето продавници за материјали. Зависи во кој ранг на цена бараш, во Стара Чаршија карши Ригара има поскапи (има и над 100 евра метар), малце подоле накај Дестан има друга слична продавница кај што се можда поевтини ама немам никогаш влезено.
На женски пазар се значително поевтини, одма ко ќе влезеш по скаличките во првите дуќанчиња имаше. Немам отидено таму поодамна ама би требало да се истите. Може да има и во Матекс во ГТЦ.
Делови од ташни можда да најдеш кај ташнарите во чаршија.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Каде можам да најдам ваков дел за воланот:
IMG_6797.jpg IMG_6798.jpg IMG_6799.jpg
 

Attachments

Член од
12 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, нов сум на форумот. Дали некој знае каде можам да најдам Carpet padding (не знам на македонски како се преведува), Polyethylene foam EVA и Винилно платно. За борилиште за борачки вештини ми треба.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Како оди постапката, не е проблем цената.
Се јавуваш да закажуваш за итна постапка и ќе ви закажат , а цената е околу 4500 денари мене толку ме фати цената лани и за една недела е готова


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.805
Поени од реакции
35.489
Се јавуваш да закажуваш за итна постапка и ќе ви закажат , а цената е околу 4500 денари мене толку ме фати цената лани и за една недела е готова


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Не си ме прочитал, сликањето за регуларна веќе беше направено пред 7 денови, за 8 треба да излезе и по регуларна, испадна дека поради х причини треба итно затоа барав опција, али останува вака демек можело да излезе и пред тие 15 дена и не вреди пак цела постапка од ново.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
10 денови после сликање не ти бегаат.
Ако закаже по итна може во меѓувреме ќе стигне и овој.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom