Каде можам да најдам? (Акваристика)

B

BrunoFresh

Гостин
Да не знае некој каде може да се купат правоаголни вазни во МК (не во форма на кугли). Конкретно ми треба за бета да чувам во нив. Знам дека истиве форми лесно можат да се направат од стакло и силикон, ама естетиката на лиеното стакло и практичноста за чистење е подобра.
Нешто слично како на сликава: Прегледај го приврзокот 48967
Во стаклара прават по нарачка. Знаат и искраксирани се пошо најчесто прават аквариуми таму по нарачка, само димензии треба да му однесиш. Можеш и стакло да си одбериш. Ако си од Прилеп можам да ти препорачам едно место.
 
Член од
13 септември 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Во стаклара прават по нарачка. Знаат и искраксирани се пошо најчесто прават аквариуми таму по нарачка, само димензии треба да му однесиш. Можеш и стакло да си одбериш. Ако си од Прилеп можам да ти препорачам едно место.
Мислиш дека можат нешто како ова да направат ?
И баш немам осет која би им била цената по нарачка:
http://www.55designers.com/fr/projet/2006-o-aquarium-salviati
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
143
Поени од реакции
105
Знае некој каде можам во Скопје да купам пар риба-кловн (освен во Декспорт-Оаза) и отприлика која би била цената за нив?
 
Член од
2 март 2013
Мислења
23
Поени од реакции
7
Да не знае некој каде може да се купат правоаголни вазни во МК (не во форма на кугли). Конкретно ми треба за бета да чувам во нив. Знам дека истиве форми лесно можат да се направат од стакло и силикон, ама естетиката на лиеното стакло и практичноста за чистење е подобра.
Нешто слично како на сликава: Прегледај го приврзокот 48967
Има такво нешто во Џамбо (Веро Центар), правоаголни вазни, а се продаваат и мали аквариумчиња за бета, околу 500 ден.
--- надополнето: 3 април 2013 во 20:56 ---
Знае некој каде можам во Скопје да купам пар риба-кловн (освен во Декспорт-Оаза) и отприлика која би била цената за нив?
Во Аквашопот кај Олимпико продаваат морски риби, провери ако имаат на лагер. Последниот пат кога бев имаа clown fish.
 

Теодор006

Научник
Член од
25 август 2013
Мислења
269
Поени од реакции
110
Да не знај некој од кај можам да најдам вакви ракови во вид на сушени јајца под име Триопс, тригонс, аквасаурус и.т.н...
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
6
Dobrovolec od BT sho ima da mi daj nekoe korence od bilo kakvo rastenie:D blagodaram odnapred
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
6
mozi ke izlezi prilika ke dojdes ili jas vo pp pa ke mi dades..ali sega za sega nekoj od bt?
 
Член од
27 ноември 2013
Мислења
44
Поени од реакции
1
Аквашоп во Ново Лисиче/Аеродром дали знаете кај има точно? И во Центар може, во ГТЦ ако има?
Ima u GTC na prizemje kaj shekerezada u celo. A u novo lisice ima karsi T-mobile u zgradite do pic pec pozz
--- надополнето: 27 ноември 2013 во 21:13 ---
Пријателе тоа се ептен кич работи, пластики во аквариум, аквариумот треба да тежнее кон природата, не кон кич аквариум...
Кажи колкав е аквариумот за да ти кажеме какви и колку риби можеш да додадеш во него.
27-30 litri kolku ribi moze (karasi) >?
 
Член од
2 декември 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo decki jas baram sovet vo vrska so rastenijata nesto slabo rastaat,pa bi sakal nekoj da mi dade sovet okolu toa,blagodaram na sovetite.
 
На врв Bottom