Каде можам да најдам? (Акваристика)

Martin007

ГАЗДА
Член од
24 октомври 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
Добро фала само дај нека се најде некој што знае :)
 
L

Lu

Гостин
Добро фала само дај нека се најде некој што знае :)
Серазбира дека има и во Скопје такви аквариуми со постоље, во најразлични форми и големини :)

Такви аквариуми со постоље има во Амазон во центар (карши Грчка амбасада) и во Декспорт оаза во Лептокарија.
 

Martin007

ГАЗДА
Член од
24 октомври 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
Серазбира дека има и во Скопје такви аквариуми со постоље, во најразлични форми и големини :)

Такви аквариуми со постоље има во Амазон во центар (карши Грчка амбасада) и во Декспорт оаза во Лептокарија.
За Амазон знам ама последен пат кога прашував немаше, а за во Декспорт оаза ќе проверам.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Дали некој може да ми кажи од каде може да најдам камен со дупчина - декорација односно што би рекле ние, скривница за малите рибчина? Побарав во 2-3 продавници ми рекоја дека такви камења не држат дека можат да се најдам по морина и така натаму. Е сеа да одам јас до некое море специјално само за да земам таков камен не ми се исплаќа. Случајно некој да не знај каде можат да набавам или ако има некој да му купам?
Фала однапред.
 
L

Lu

Гостин
Дали некој може да ми кажи од каде може да најдам камен со дупчина - декорација односно што би рекле ние, скривница за малите рибчина? Побарав во 2-3 продавници ми рекоја дека такви камења не држат дека можат да се најдам по морина и така натаму. Е сеа да одам јас до некое море специјално само за да земам таков камен не ми се исплаќа. Случајно некој да не знај каде можат да набавам или ако има некој да му купам?
Фала однапред.
Јас имам такви камења али не ми се за давање.
Види побарај кај Војо во Зоовивариум, таму сигурно ќе најдеш такви камења со дупки.
 
L

Lu

Гостин
^ Епа незнам за други градови кај можеш да најдеш такви камења, али ако одиш во Скопје некогаш помини кај Војо во Зоовивариум и ќе најдеш се што ти треба.
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
156
Со мало задоцнување.

Имаш аквашопови во Скопје колку сакаш.
Кај Католичка црква имаш "Акватика", позади автобуската на "Ким" имаш "Амазон", позади Соборна имаш "Симе", во Лептокарија имаш "Декспорт" и "Херма", потоа имаш во Трговскиот Олимпико од внатрешна страна "Немо" и еден куп маалски аквашопови. :)
 
L

Lu

Гостин
Барав Монодактилус, но никаде не најдов, некој да не има информација кај да најдам ?



пс: Најдов Монодактилус :)
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Знае некој кај се продаваат Тубифекс црви во Скопје?
Цело Скопје го пребарав, и некој што има не го продава си го чува за неговите риби - WTF.
Ми се котат редовно рибиве ама несакам да чувам мали пошто од обичнава храна им треба 3 месеци да пораснат за да ги пуштам со големите.
Еден денес ми рече го собирал по Вардар, ама вика подобро да не знаеш од кај го собирам - најверојатно у некои гомна. Нема везе, знае некој кај може да купам вакви црви?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Аквашоп во Ново Лисиче/Аеродром дали знаете кај има точно? И во Центар може, во ГТЦ ако има?
 
L

Lu

Гостин
beneamata
Имаш „Амазон“ во Аеродром, се наоѓа во близина на Mc.Donald's.
Во центар имаш „Амазон“ и „Анималс“ веднаш карши Грчка амбасада, позади Соборниот храм имаш „Бузоо / Симе“, веднаш до Руската амбасада (карши кинескиот ресторан) го имаш „Зоо виварум / Војо“ ...
 
Член од
13 септември 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Да не знае некој каде може да се купат правоаголни вазни во МК (не во форма на кугли). Конкретно ми треба за бета да чувам во нив. Знам дека истиве форми лесно можат да се направат од стакло и силикон, ама естетиката на лиеното стакло и практичноста за чистење е подобра.
Нешто слично како на сликава: ZenVases.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom