Каде би патувале?

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Oд таму кај што имам идено би препорачал, Барселона,Копенхаген,Бордо, Лондон, Стокхолм, Санкт Петербург, Гибралтар(така интересничок е), Сан Хуан(Порторико), Квебек Сити,Валета абе има многу добри дестинации....
А ја би сакал да одам Мелбурн,Сиднеј, некое одморче на Куба или на Тајланд таму никогаш немам идено...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.938
Поени од реакции
80.679
За $100.000 не би идел ваму:

Не дека е лошо или дека неќам, туку затоа што за тие пари има пат околу светот со брод и тоа од бољите карти и бродски смештај. (основното е $38.000)
 
Член од
17 ноември 2021
Мислења
109
Поени од реакции
201
Цело обединето кралство (ирска мирска, шкотска, англија, велс.. ) би сакал да идам. Друго од Европа би идел.. Швајцарија и Норвешка. Од Африка би идел у Мароко и Египет. Од Јужна Америка би идел у Бразил и Аргентина и Колумбија. Од Северна Америка би идел у Канада, Торонто ... во ЈуЕсЕј би посетил 4 градови.. Лос Анџелес, Њу Јорк, Мајами и Лас Вегас.
У Азија би идел Јапан, Токио дефинитивно и во Пекинг.. во Кина мислам дека беше тоа. И во Мелбурн во Австралија.

Тоа е тоа.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
620
Поени од реакции
359
Moja fantazija e da si kupam edno avionče i da patuvam po cel svet.


Može i da se iznajmi, mi treba ušte malku da stignam do 1 bitkoin, treba da e dovolno ;)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.756
Поени од реакции
9.879
Цела Италија и Франција уздуж и попреко.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.294
Поени од реакции
29.330
Санкт Петербург
 

Kajgana Shop

На врв Bottom