Кавадарци

П

Пепси_

Гостин
decki nesto slusam da ne ke ima zurka na kosturnicata za grozdoberot
jas ne veruvam vo ova,ama taka slusnav :)
Па толку шушкање изгледа ќе има,ама што ќе има е прашање и како ќе биде не ми е јасно каде баш таму најдиле од толкав стадион они на костурницата......разбрав дека ќе имало и 2-3 странски диџеи ама кој знае....

Иначе за гроздоберот пак тиња според мене аман од овие се едни исти имиња......
Галија, Ван Гог и Дубиоза Колектив главни ѕвезди на Тиквешкиот гроздобер 2012. Барем да не изненадат со некој диџеј малце и за таа маса (ако уопште а има кај нас ).
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Па толку шушкање изгледа ќе има,ама што ќе има е прашање и како ќе биде не ми е јасно каде баш таму најдиле од толкав стадион они на костурницата......разбрав дека ќе имало и 2-3 странски диџеи ама кој знае....

Иначе за гроздоберот пак тиња според мене аман од овие се едни исти имиња......
Галија, Ван Гог и Дубиоза Колектив главни ѕвезди на Тиквешкиот гроздобер 2012. Барем да не изненадат со некој диџеј малце и за таа маса (ако уопште а има кај нас ).
da da vice i oficijalno e deka ke ima zurka na kosturnicata ama se uste ne se znae koj dj
inaku dobro e mestoto na kosturnicata za zurka be :)
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Дали бил некој во ресторанот на винаријата Тиквеш, и ако да како е јадењето/цените? И каде има добра кафана/ресторан во Кавадарци?

Фала однапред
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Дали бил некој во ресторанот на винаријата Тиквеш, и ако да како е јадењето/цените? И каде има добра кафана/ресторан во Кавадарци?

Фала однапред
vo restoranot na tikves ne sum bil
a inaku ima dosta dobri restorani.Exclussive(ekskluziv) e eden od podobrite spored mene
--- надополнето: 27 август 2012 во 21:32 ---
Дали бил некој во ресторанот на винаријата Тиквеш, и ако да како е јадењето/цените? И каде има добра кафана/ресторан во Кавадарци?

Фала однапред
vo restoranot na tikves ne sum bil
a inaku ima dosta dobri restorani.Exclussive(ekskluziv) e eden od podobrite spored mene
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Новата химна (n)

cel zivot sum lozar
no podobro da sum kozar
barem kozi jas da pasam
samo taka komsijata ke go ftasam
vaka glavata silno me udara
toa mi e bolka stara
kako da pocnam so berba
koga vo nikoj nemam verba
panika me faka
oti nikoj grozjeto ne mi go plaka
gano parite nemoze da si gi vrati
cela godina rabotam samo za preparati
neznam dali nekoj ke me svati
nemozam da gi platam i mojte argati
po cel den so zenami se karam
i vaa godina celo rakija ke go svaram
djabe samo oram i kopam
cel zivot taka a tropam
sekoja godina jas se macam
oram prskam i lacam
koga trebe da go prodadam jas si placam
place i mojata zena
oti grozjeto nema dobra cena
nema poveke jas da placam
resiv da go iskopacam
od nego ne sum veke pri sebe
lozje moe koj te ebe
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Ногу ни живна нешто градот убав...Според мене,се е некко пренапумпано и вештачко. Од понделник натаки ќе видите...празно по улиците,гола женска да се шета ќе нема кој да а изебе :)
 
П

Пепси_

Гостин
Ногу ни живна нешто градот убав...Според мене,се е некко пренапумпано и вештачко. Од понделник натаки ќе видите...празно по улиците,гола женска да се шета ќе нема кој да а изебе :)
Секогаш е така,кој искористе нешто виа денови арно кој не,че го чека летото :D Сварно е бедно виа период,зимото посебно катастрофа е човек нема.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Секогаш е така,кој искористе нешто виа денови арно кој не,че го чека летото :D Сварно е бедно виа период,зимото посебно катастрофа е човек нема.
Мене искрено поарно ми е така,него воа...сеа се е нафурано летниот период...здравје,уште гроздоберот па за НГ пак ќе живнат,после тоа за Велигден и пак лето
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Мене искрено поарно ми е така,него воа...сеа се е нафурано летниот период...здравје,уште гроздоберот па за НГ пак ќе живнат,после тоа за Велигден и пак лето
Панаѓурот го заборави.:icon_mrgr:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709

Симо Дубиоза ОООООООО....иначе детето е најверен фан на Дубиоза,5 одд е и се качи на бината со нив :pos:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Гледам се отворила некоја нова фабрика во Кавадарци, некој да не знае како се движат платите?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Гледам се отворила некоја нова фабрика во Кавадарци, некој да не знае како се движат платите?
8-9000 денари за работници, за нешто повеќе макс 12000, слабо, слабо.

Туку, она за што пишав еднаш на темава:

http://www.kavadar4e.com/index.php?option=com_content&view=article&id=8875:wwwblicrsnikelotjatrucecelataokolinanakavadarci&catid=65:tikvesija6&Itemid=80

И во право е тој што вика во статијата, никој не зборува гласно за ова, ни новнари, ни политичари, сегашни или идни, каде се кандидатите за градоначалници, каде се еколошките друштва, убаво на сите ФЕНИ ги полни џебовите, само чаршиски муабети ќе се вртат колку многу повеќе луѓе умираат од болести денес, ама гласно нема ништо да се каже, а во меѓувреме градот се претвора во втор Велес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom