Кавадарци

Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Slusnav imalo vo Kavadarci , se mi se cini vo Vatasha ili nekoe drugo kavadarecko selo, nekoj covek koj posreduval za stapuvanje vo brak pomegu Makedonci i nasi momi makedonki od Albanija. Ima li nekoj informacija poveke za covekov i kako do nego ?
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Ekipo kako e... Ima dosti novi raboti u voa gradot :D
Nekoi talibanci Albanci ofcari ni dosle u gradot
iame uste eden dobar kafic The Doors(musandra)
Drva novi ni sadija i se drugo ni isecija :D :D
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
167
Поени од реакции
135
Има автобуси шо минуваат низ Штип и одат у Кавадарци?
 
?

..........

Гостин
Има ли прокредит банка/банкомат у Кавадарци?
 

iveco_mkd

Газда
Член од
27 јуни 2012
Мислења
32
Поени од реакции
0
Slusnav imalo vo Kavadarci , se mi se cini vo Vatasha ili nekoe drugo kavadarecko selo, nekoj covek koj posreduval za stapuvanje vo brak pomegu Makedonci i nasi momi makedonki od Albanija. Ima li nekoj informacija poveke za covekov i kako do nego ?
Ima eden vo s.Timjanik Negotino, tamu rabotevme i kazuvase 1000 evra parce :D
--- надополнето: 3 јули 2012 во 11:02 ---
Веке 2-3 години работиме и по Кавадарци еве и слики:
Ги асфлатиравме ,,Рајко Жинзифов,,,,Киро С. Брко,,,,Елпида Караманди,,,,Црноречка,,,,,Калница,,,,,Божо Димов,,,,7ми Септември,,,,Васил Главинов,,,,Егејска,, и други. Еве слики, можда сме ја асфалтирале улицата на некој од форумот :D



 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Ima eden vo s.Timjanik Negotino, tamu rabotevme i kazuvase 1000 evra parce :D
--- надополнето: 3 јули 2012 во 11:02 ---
Веке 2-3 години работиме и по Кавадарци еве и слики:
Ги асфлатиравме ,,Рајко Жинзифов,,,,Киро С. Брко,,,,Елпида Караманди,,,,Црноречка,,,,,Калница,,,,,Божо Димов,,,,7ми Септември,,,,Васил Главинов,,,,Егејска,, и други. Еве слики, можда сме ја асфалтирале улицата на некој од форумот :D



sto ti e celta so ovie sliki ? :)
--- надополнето: 6 јули 2012 во 21:21 ---
Има ли прокредит банка/банкомат у Кавадарци?
moze malku kasno
sekako deka ima :)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Сега пред малце на локалната КТВ гледав обраќање на претседателот на советот на Кавадарци во врска со некој демант за тврдење на опозицијата дека локалната власт го штити Фени и дека Фени за Кавадарци бил она што е Топилницата за Велес.

За ова прашање гледам малку се дискутира, а во неврзани чаршиски муабети постојано се зборува дека загадувањето е огромно, власта тоа го негира. Постојат ли независни стручни анализи каде може реално да се согледа ситуацијата?

Мислам со доаѓањето на новата инвестиција од германците, монополот на Фени за најголем број вработени во градот ќе се намали па може и треба да се ревидира нивната повластена позиција во градот.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
decki nesto slusam da ne ke ima zurka na kosturnicata za grozdoberot
jas ne veruvam vo ova,ama taka slusnav :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom