Кавадарци

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Моите информации се тие, ако некој знае нешто повеќе нека ме поправи слободно ама за жал мислам дека не грешам
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
За фирмата што ќе се отвора во Кавадарци, што ја зборевте поназад, се аплицирало и електронски, да не знае некој нешто повеќе за тоа.
Начув дека првите апликации биле затворени и не се аплицирало(се аплицирало во заводот за вработување кај вас), а сеа го слушнав тоа погоре што го напишав.. некој по упатен во тоа ако знае нека пише.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
За фирмата што ќе се отвора во Кавадарци, што ја зборевте поназад, се аплицирало и електронски, да не знае некој нешто повеќе за тоа.
Начув дека првите апликации биле затворени и не се аплицирало(се аплицирало во заводот за вработување кај вас), а сеа го слушнав тоа погоре што го напишав.. некој по упатен во тоа ако знае нека пише.
Ја знам дека прво беа отворени 20 места за менаџери,а до крајот на ваа година треба и 800 луѓе да се вработат,ама за огласи или апликации неам некоа информација...од муабети од градот,луѓето поблиски на владеачката партија биле први запослени. Да се информирам повеќе па ќе ти кажам :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
Ја знам дека прво беа отворени 20 места за менаџери,а до крајот на ваа година треба и 800 луѓе да се вработат,ама за огласи или апликации неам некоа информација...од муабети од градот,луѓето поблиски на владеачката партија биле први запослени. Да се информирам повеќе па ќе ти кажам :)
Баш сеа го праев тој муабет на оваа тема, и мене така ме информираа како што кажа и ти, влегувале тие луѓе прво, па после за другите.
А СиВи и мотивационо писмо се продавале у книжар’та под полицијата.:D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Екипо,ваа темата ни е пуста ѓоа градот ама ај да а поонесвежам малце :D Утре од 10 сабаалето до 5 поручук најте време да се потпиш'те на плоштадот,це праве акција за да се избрка ваа управата на Тиквеш. После тија потписи це испратат до градоначалникот и советот на нашиот мил град...шо повиќе тоа поарно.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
http://www.kavadar4e.com/index.php?option=com_content&view=article&id=9132:2012-11-11-22-29-09&catid=37:tikvesijavesti1&Itemid=80

Аман бе дае :D Знаејќи го вија народ кај нас,можам хистеријата да а замислам. Па и циркус ни донесиле,ако циркуси секоа ден се дешават кај нас :pos:
Вие не ојте кај лавот, ама он кај вас че дое.:D
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131

By:Весна Марковска, flickr.com
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
гратче да ти ебам, 1.20 е а ја веќе сум дома.
Шо гратче даа, ‘ми фалат Ваташа, Глишиќ, дел од боолниц‘та, Тиквеш флезо и индустриска зона :icon_lol:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Екипо,кај це збирате за нова година?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Никој не ми враќа,па ако отворе некој ци помисле нетачен сум..Нема врска,ја со мало закаснување да ви ги честитам Нова година и Божиќ.
 
П

Пепси_

Гостин
ноќниот живот у кавадарци е еднаков на живот во село пред 20 години..... жал ми паѓа шо младоста ми мине на ваков начин :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom