КДС КабелНет - Прилеп

Член од
29 август 2008
Мислења
5.434
Поени од реакции
3.790
А има некој искуство со фиксна телефонија преку кабелски провајдер?
kako што пиша и пред мене некој ..на почеток имаше повремени прекини сега е се ОК и квалитет на звукот и СУПЕР цена за 150 денари 100 минути има кон цела МКД и 200 минути кон Кабелнет и Неотел !
 
Член од
24 август 2006
Мислења
136
Поени од реакции
45
Новост кај телевизиските канали...додаден е Sci Fi - канал кој прикажува научно-фантастични & хорор сериски и играни филмови.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.327
Поени од реакции
18.186
Новост кај телевизиските канали...додаден е Sci Fi - канал кој прикажува научно-фантастични & хорор сериски и играни филмови.

Браво, ајде до крајов на годинава слушам ќе почнат со дигитални пакети. Мислам дека и сега можат да се гледаат ако имаш DVB-C телевизор или ресивер.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
760
Поени од реакции
361
kako што пиша и пред мене некој ..на почеток имаше повремени прекини сега е се ОК и квалитет на звукот и СУПЕР цена за 150 денари 100 минути има кон цела МКД и 200 минути кон Кабелнет и Неотел !
А има некој што има фиксен телефон од Бонет?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.434
Поени од реакции
3.790
А има некој што има фиксен телефон од Бонет?
остај не прашувај имав колега што зеде на бонет фулл пакет за 1000 денари Тв аналогна/дигитална.нет+фиксен тел 048 616 ... бројките се....но што да ти кажам..кон АЛЛЛО на ексКосмофон нема шанси да звониш кон телеком само и кон бонет... кон кабелнет исто така нема шанса...и цовекот после 3 недели мака едвај раскина и договор и се од се се исклучи....тоа е на кратко за бонет
 
Член од
24 август 2006
Мислења
136
Поени од реакции
45
Мал refresh на темава.

Најпрво молба National Geographic да се префрли од S28 каналот на некој друг, затоа што сликата никако неможе да се стабилизира, едноставно се појавува проблем со таа фрекфенција.Хроничен проблем, од секогаш е така. :nesum:

Sci-Fi навистина немаше превод и по малку бескорисно делуваше така, ама како што се појави така и се изгуби за неколку дена.

Тера телевизија ја нема во последно време, незнам што е проблемот.

Забележувам дека некои телевизии се дуплираат како:

А1 телевизија (на C10 и C20)
HRT 1 (на C6 и C17)
Sport Klub + (C5 и C16)
КабелНет промо (C9 и C19)

Незнам зошто, ама ете простор за Nat Geo на една од тие двојни програми.А може и да се зголеми понудата со уште 2-3 нови телевизии.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571

Net

Член од
22 декември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
јас не сум од ПП ама ко го видов овој пакет од 1000 ден 4 Мбит 300 гб :nesvest:

колку сакам да бев од ПП хахаха

дали е ова можно????????
Поарно што не си во Прилеп и немаш интернет од Бонет затоа што јас бев корисник на Бонет - Нонет и не сум задоволен од вработените и квалитетот на интернетот и многу други работи...
Интернетот кај бонет е катастрофа и конектиран си преку PPPoE , во денот стално има некој дефект и стално треба да се јавуваш и да плакаш сметка за мобилен колку што плакаш сметка за интернет можеби повеке зависи и на крај ке ти дојди екипа а можи и не ако не ги потсетуваш на секој час и ако ти дојди екипа од бонет ке очекуваш некои кои појма немаат кои се комшии на газдата или некои други блиски кои појма немаат дури ни основните работи коине ги ни знаат луге што појма немаат ..подобро е да не ти пишувам кои работи се и на какви глупости се бунат и кои грешки ги прават и на крај ке ти наплатат за тоа што си повикал екипа за да ти го среди интернетот т.е дефектот.
Нив ниеден корисник не му е важен и незнаат како да ги зачуваат не се заинтересирани за тоа можеби затоа што имаат некаков договор со Cabeltel колку што разбрав од вработените од бонет требало да ги купи и кој треба да ги врати многу корисници кои беа претплатници на бонет со сериозна работа ...и да бидат конкуренција на вториот кабловски оператор Кабелнет.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.434
Поени од реакции
3.790
Поарно што не си во Прилеп и немаш интернет од Бонет затоа што јас бев корисник на Бонет - Нонет и не сум задоволен од вработените и квалитетот на интернетот и многу други работи...
Интернетот кај бонет е катастрофа и конектиран си преку PPPoE , во денот стално има некој дефект и стално треба да се јавуваш и да плакаш сметка за мобилен колку што плакаш сметка за интернет можеби повеке зависи и на крај ке ти дојди екипа а можи и не ако не ги потсетуваш на секој час и ако ти дојди екипа од бонет ке очекуваш некои кои појма немаат кои се комшии на газдата или некои други блиски кои појма немаат дури ни основните работи коине ги ни знаат луге што појма немаат ..подобро е да не ти пишувам кои работи се и на какви глупости се бунат и кои грешки ги прават и на крај ке ти наплатат за тоа што си повикал екипа за да ти го среди интернетот т.е дефектот.
Нив ниеден корисник не му е важен и незнаат како да ги зачуваат не се заинтересирани за тоа можеби затоа што имаат некаков договор со Cabeltel колку што разбрав од вработените од бонет требало да ги купи и кој треба да ги врати многу корисници кои беа претплатници на бонет со сериозна работа ...и да бидат конкуренција на вториот кабловски оператор Кабелнет.
isto mislejne delime....i jas bev na bonet godina ipol i sto da kazam imam pisano i od porano deka vo godina ipol 1 godina nemase net ili imase defekt ili skinat kabel ..itn,,itn a za vrabotenite uzasss...cista katastrofa... pa sega nudat pojaki paketi ...sto deka nudat koga nikoj nema dase ukluci vprocem site se isklucija od bonet i se prefrlija na kabelnet : )
ako gi kupil Cabletel treba da kazat i da go smenat imeto ..i SERIOZNO da rabotat i dasi ja sredat mrezata pa potoa da nudat internet i drugi uslugi .....
 
Член од
24 август 2006
Мислења
136
Поени од реакции
45
Нов телевизиски канал на местото од Pink Extra сега е босанската телевизија Hema Tv :toe:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.327
Поени од реакции
18.186
WOW

Овај ќе го земам од септември сега и појак е

Max

Договор на 24 Месеци
Аналогна ТВ, Дигитална ТВ (основен и музички пакет) и Интернет
Брзина: 8mbit / 4mbit
Сообраќај: 150 GB
Цена за приклучок: 0 денари
Месечна претплата: 1000 денари
 

Kajgana Shop

На врв Bottom