КДС КабелНет - Прилеп

Член од
29 август 2008
Мислења
5.434
Поени од реакции
3.790
WOW

Овај ќе го земам од септември сега и појак е

Max

Договор на 24 Месеци
Аналогна ТВ, Дигитална ТВ (основен и музички пакет) и Интернет
Брзина: 8mbit / 4mbit
Сообраќај: 150 GB
Цена за приклучок: 0 денари
Месечна претплата: 1000 денари
i jas keseprefrlam na MAX bidejki sega sum na Power 600 den+320Tv=920 uste za 80 denari+ imam digitalna i povejke GB : ) ) ) ) EXTRA EE
 
Член од
24 август 2006
Мислења
136
Поени од реакции
45
На местото од Hema Tv веќе од поодамна е додадена српската Kopernikus TV, со седиште во Ниш, и е Ништо посебно :toe:
 
Член од
24 август 2006
Мислења
136
Поени од реакции
45
Кај каналите специјализирани за сериски филмови на местото на Hallmark сега е Universal Channel.
Исто така има промена и кај музичките канали, City е заменета со одличната The Voice :tv:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Кај каналите специјализирани за сериски филмови на местото на Hallmark сега е Universal Channel.
Исто така има промена и кај музичките канали, City е заменета со одличната The Voice :tv:
Halmmark go smeni imeto vo Universal nema da ima nekoja golema razlika megu niv
 
Член од
24 август 2006
Мислења
136
Поени од реакции
45
Што се случува со аналогната ТВ ?!
Од понудата отфрлени се:
Sport Klub Serbia, Sport Klub + Serbia, Eurosport, Eurosport 2, Pink Plus, Pink Music, E! Entertainment TV, Kanal D...
Има и некои заменети канали:
Sport 1 > Balkanika; B92 > Happy TV; Prva TV > Fan TV; Film 1 > Svet Plus; Disney Channel > Cartoon Network
Ова пред се значи збогум за English Premier League преноси, а и останатата спортска понуда е сведена на минимум. Се доби само на турбо-фолк патетики кои и така се FTA на сателит :nerv:
Ако изборот на канали остани status quo не гледам причина за претплата на Кабелнет !
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
760
Поени од реакции
361
А стварно ги укинале и српските преводи на сите канали? :tapp:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
760
Поени од реакции
361
Дечки, како е интернетот и телефонијата на кабелнет? А и за кејблтел исто ме интересира.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
6mbit интернет едвај полни три минутно јутуб клипче :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom