КДС КабелНет - Прилеп

V

Vollstandig

Гостин
i jas keseprefrlam na MAX bidejki sega sum na Power 600 den+320Tv=920 uste za 80 denari+ imam digitalna i povejke GB : ) ) ) ) EXTRA EE
Истото и јас го напраев, 920 плаќав на Power бев кога го најачаа, беше океј, ама видов дека има понуда
1000 денари = Дигитална ТВ (Коска е !) + 150 гб интернет + 8/4 мегабита = Екстра.
Префрли се убавезно:)Иначе интернетот им е топ 3-4 години веќе користам од кај нив интернет, дефинитивно закон пакети имаат за интернет откако го појачаа иначе порано беа солидни, ама сега со последниов пакет подобро не можи да биди:)
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
кабелнет Прилеп

http://www.kabelnet.com.mk/index.php?option=com_contact&view=category&catid=12&Itemid=79

Телефонски Броеви на кои можете да не контактирате
389 48 550 550
389 48 420 232
389 48 423 930


БТВ Битола

http://www.btv.net.mk/page7.html

Телефони за контакт:

Телевизија:

+389 47 238666
+389 47 550666

Интернет:

+389 47 550555

Телефонија:

+389 47 550550Факс:

+389 47 550665


заедничко им е бројот 550 550

дали се работи за ист газда?

оти на телекабел во сите градови тел. им е 612 612 612 609

ако се исти гледам прилепчани од кабелнет имаат фантастични понуди

а и да не е иста компанија пак имате подобри понуди од нас битолчани

http://www.kabelnet.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=68&Itemid=61

БТВ и телекабел алоооооооооооооооо

свестете се.....

п.с како се викаше тој другиот оператор шо го купија кејблтел?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.434
Поени од реакции
3.790
кабелнет Прилеп

http://www.kabelnet.com.mk/index.php?option=com_contact&view=category&catid=12&Itemid=79

Телефонски Броеви на кои можете да не контактирате
389 48 550 550
389 48 420 232
389 48 423 930


БТВ Битола

http://www.btv.net.mk/page7.html

Телефони за контакт:

Телевизија:

+389 47 238666
+389 47 550666

Интернет:

+389 47 550555

Телефонија:

+389 47 550550Факс:

+389 47 550665


заедничко им е бројот 550 550

дали се работи за ист газда?

оти на телекабел во сите градови тел. им е 612 612 612 609

ако се исти гледам прилепчани од кабелнет имаат фантастични понуди

а и да не е иста компанија пак имате подобри понуди од нас битолчани

http://www.kabelnet.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=68&Itemid=61

БТВ и телекабел алоооооооооооооооо

свестете се.....

п.с како се викаше тој другиот оператор шо го купија кејблтел?
Ne za ist Gazda ...telefonijata preku koja Kabelnet-Prilep,Btv-Bitola koristat im e e preku NEOTEL a broevite od tipot 048/047/046...itn 550-... se od neotel.com.mk
 
Член од
24 август 2006
Мислења
136
Поени од реакции
45
Новата брзина на интернетот во Combo пакет
Net.jpg

Во однос на телевизијата...на веб-сајтот пишува дека аналогната ТВ има 68 канали, а фактички има само 56 канали. Не мора да се додаваат 12 канали за да се поклопуваат бројките на веб-сајтот со ситуацијата на терен, доволно е само да се додадат Sport Klub Prime и VH1 Classic.(y)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.434
Поени од реакции
3.790
Новата брзина на интернетот во Combo пакет
Прегледај го приврзокот 49939

Во однос на телевизијата...на веб-сајтот пишува дека аналогната ТВ има 68 канали, а фактички има само 56 канали. Не мора да се додаваат 12 канали за да се поклопуваат бројките на веб-сајтот со ситуацијата на терен, доволно е само да се додадат Sport Klub Prime и VH1 Classic.(y)
za kanalite da ...povejke kanali sto gi iskluci SRD,nema na nivno mesto odnosno frekfenciite se prazni ...A1,A2,Tera,Orbis,AbKanal,SKNet,Pink...k15,Bom itn ...no bi rtebalo da sredat so ovii prazni mesta odnosno na nivnite dase vmetnat drugi kanali * inaku za internetot eve ti brzina od combo paket ... pocekaj do utre 1vi e sinxronizacijata na novite brzini i GB ...
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.434
Поени од реакции
3.790
Kabelnet vo sorabotka so Lycamobile pusta paket so mobilna telefonija pokraj atv/dtv/net
paketot e MAX M 400, cenata e 1320den
https://www.kabelnet.com.mk/article/internet-paketi/
povelete na komentari...... dali lyca ke prodolzi i vo drugi gradovi so vakvi ponudi/na uslugi, mozebi so telekabel/ neotel ....... ?
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom