Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
uste li e temava? zosto nesta ne dobi crven ?
epa jebiga sea se desavaat i takvi raboti...
ke bide epten interesno so kraj za mesto u liga sampioni!
Jas mislam deka Inter e siguren sampion, a za drugite mesta ke ima borba do posledno kolu megu: roma,juve,fiorentina i milan, nisto ne se znae ke vidime...
Forza Fiorentina !!!
Јас сакав Милан да ја совлда Фиорентина за да се згусти борбата за излез во Европа.. Интересно е на врвот на табелата оваа сезона..

А шо било и Кака се повредил? Е ова не му требаше на Милан.. прво Роналдо, Пато па сега и Кака..
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Роналдо,Инзаги,Пато,Сержињо,Јанкуловски се повредени а на повреде се жалат Сидорф и Кака, ама Кака ќе игра нема гајле тој машина е :), a Џила е суспендиран поради жолти
 
Член од
28 ноември 2007
Мислења
198
Поени од реакции
0
Фнуче одмори малце оти можам да се посерам на твојата инфериорна нискоинтелегентна појава. Научи прво да напишиш конструктивен пост шо ќе има некаква содржина, а не само дегенерички инфантилни испрдоци. Никој тебе не ти го зеде правото на збор пиши овде шо куро ти сака. Ниту пак јас те фатив тебе за гуша и те приморав да ја прифатиш судиската одлука. И ти кажав полека малце оти вакви прдловци шо незнат газо да си го избришат ко тебе ги уништувам во поим.

хехе... ти сам си кажуваш дека имаш ниско ама БАШ ниска интелегенција во постовите... Ги уништивал со поим!? Шо ти значит то!? :drk: Јас си ко кажав своето ти секогаш си во право... Кој ти рече дека не си во право... :drk:
Мокач....
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Фнуче одмори малце оти можам да се посерам на твојата инфериорна нискоинтелегентна појава. Научи прво да напишиш конструктивен пост шо ќе има некаква содржина, а не само дегенерички инфантилни испрдоци. Никој тебе не ти го зеде правото на збор пиши овде шо куро ти сака. Ниту пак јас те фатив тебе за гуша и те приморав да ја прифатиш судиската одлука. И ти кажав полека малце оти вакви прдловци шо незнат газо да си го избришат ко тебе ги уништувам во поим.
Синдикат не туку стегај се многу зошто не ти треба тоа...ти можеби со поим ке уништиш ама некој со нешто друго ке те уништи!
Никој не те вреѓаше па затоа помалку со " оди легни си... итн."

Пишувај тоа што треба на форумов, а не да кажуваш кој што да прави.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Пак почнавте ццц ....

Форца Милан, останатото е све срање :pos:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Синдикат не туку стегај се многу зошто не ти треба тоа...ти можеби со поим ке уништиш ама некој со нешто друго ке те уништи!
Никој не те вреѓаше па затоа помалку со " оди легни си... итн."

Пишувај тоа што треба на форумов, а не да кажуваш кој што да прави.
Полека малце ти дечко со закани, ако ти е за курчење и мангуп праење оди на улица излези расправај се. Ќе пишам шо сакам и никој шо не ме навредил не сум го вреѓал.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Шшш...

Толку од издигнувањето на Миланскиот феникс, отиде јабана се.
Јуве нешто слично, Рома е сеуште тука некаде а Интер још је коловоџа.


Bonus:
Буфон ќе се врати поскоро од очекувањата.
Прандели најдобар тренер во Италија.
Колина предлага да се воведат плус двајца судии.
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Полека малце ти дечко со закани, ако ти е за курчење и мангуп праење оди на улица излези расправај се. Ќе пишам шо сакам и никој шо не ме навредил не сум го вреѓал.
Пишувај ти тоа што треба да го пишиш во врска со темава!!!
Никој не ти се закануват, само ти кажувам да не вреѓаш со пораки...знаеш ти точно што напиша (кај 4е4е)
Секој си има свое право на мислење на форумов...
Ти можеш да си пишиш што сакаш...ама само во врска со темава!
А не да се правиш некој мангуп...зошто за мангуп да си ти требаат уште многу работи...

Повеќе не коментирам!!!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Роналдо,Инзаги,Пато,Сержињо,Јанкуловски се повредени а на повреде се жалат Сидорф и Кака, ама Кака ќе игра нема гајле тој машина е :), a Џила е суспендиран поради жолти
Не знам колку се веродостојни овие податоци зш ги најдов на гоал.цом но сепак изгледа е сериозно..
http://goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=574708
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Уште еден на истата тема: расправии... ќе летаат банови (2 неделни) од Италијанско првенство...

Е сега, видете дали вреди....

Инаку, што се случило со Кака? Мислам сериозно, гревота е играчи како Пато и Кака да се повредени... Колку и да го мразам Милан, овие двајцава не можам...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.730
Поени од реакции
43.949
Не знам колку се веродостојни овие податоци зш ги најдов на гоал.цом но сепак изгледа е сериозно..
http://goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=574708

Го имаа овој линк ставено у темата за Милан , некој на темата на Милан рече дека повредава го мачела подолго време ( го спореди со повредата на Малдини од минатата сезона ) и дека може да издржи до крајов на сезонава па да одел на операција , истото го потврдува и следниов цитат од линкот погоре а е дел од интервјуто со Pierre Meersseman докторот во тимот на Милан , koe ми е малце сумјиво :

This is nothing serious,” he told Milan Channel.
For a couple of years he has been living with this discomfort in his knee.
Before and after training and matches, Kakà undergoes physiotherapy exercises that make it better. Even if he has four to five months rest, there is no guarantee the problem will pass.

Taka да со истово типот стана најдобар во светот за минатата сеозна , респект , али сепак истава повреда била константен проблем , е , а и во иднина ке биде така да треба да се направи нешто во врска со истата за да се санира , сепак секоја сезона е се потешка и потешка, незнам колку Кака би можел својата форма да ја оддржува покрај повредава со оглед дека е играч врз кој се прават доста стартови за време на еден натпревар .
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Јас напишав за повредата на Кака во темата за Милан, ама то е моја претпоставка можи да нема врска. Јас мислам дека болките се зголемија поради згуснатиот распоред и заморот, Кака ни една минута не одмори. Ако е точно ова шо го изјави докторот со мал одмор не би требало да има проблеми да ја доигра сезоната па после да се размислува за евентуално санирање на проблемот со операција. Ситуацијата со Малдини беше слична, дури и полоша зошто Малдини играше со инекции против болки до крајот на сезоната. Нешто слично може да се случи и сега ако е потребно, ама сепак треба да се земе предвид дека со Кака не смее да се ризикува пошто е млад и треба да се земе во предвид да не се одрази ова на понатамошната кариера.


Шо се однесува до Димитар, расправии ќе има и мора да ги има, то е цела поента на форумот. Не треба да има навреди и провокаци, а ако некој испровоцира немам намера да му премолчам. А Чече и cekic другарму нека учат малце од другарчињата како Syn и meazza на пример кои водат дискусија. А Коста, коментарот во репутација не беше закана, туку беше навреда со доза на хумор кој тешко дека некогаш ќе го сфатиш.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Уште еден на истата тема: расправии... ќе летаат банови (2 неделни) од Италијанско првенство...

Е сега, видете дали вреди....

Инаку, што се случило со Кака? Мислам сериозно, гревота е играчи како Пато и Кака да се повредени... Колку и да го мразам Милан, овие двајцава не можам...
Јас можам сите од Милан да ги мразам :)Читам цело време карањево ама не ми се влегуваше внатре се потепавте со овој синдикат :)
Денеска прочитав дека имало некои проблеми со акциите во Лацио и дека е можно Лотито да си замине и на негово место да дојде Roberto Mezzaroma којшто ветува големи трансфери и враќање на тимот таму каде што отсекогаш припаѓал-во елитата на Италијанскиот и светски клубски фудбал се разбира.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Јас можам сите од Милан да ги мразам :)Читам цело време карањево ама не ми се влегуваше внатре се потепавте со овој синдикат :)
Денеска прочитав дека имало некои проблеми со акциите во Лацио и дека е можно Лотито да си замине и на негово место да дојде Roberto Mezzaroma којшто ветува големи трансфери и враќање на тимот таму каде што отсекогаш припаѓал-во елитата на Италијанскиот и светски клубски фудбал се разбира.
И сакаш да ми кажеш дека Пандев не планираат да го продадат,нема да им требаат пари?лол ке го упропастат чоеков.Нека оди у некој асален тим да види титула а не вака ке се мачи цел живот!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Платини дал предлог на теренот да има двајца главни судии.
А Колина изјавил дека во последно време има многу погрешни досудувања на фудбалските терени од страна на судиите и затоа го подржува планот на Платини.
И меѓу главните фудбалски теми во Италија деновиве се токму судиските грешки, за кои многу се дебатира.
Баш како и ние тука :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom