Исчезнати лица

Член од
11 декември 2023
Мислења
31
Поени од реакции
37
Прегледај го приврзокот 403496

Прегледај го приврзокот 403497

nekako mnogu e plitko ,odma se naojga teloto i bez policia d znaj

gleam i na mestoto ima nekoj ako skrvnica ili anticki lokalitet

и зошто возилото го зпалиле а телото не за да монеможат да го идентификуват
Автоматски споено мислење:

Можеш да се надеваш ама не и да веруваш... За Пино Секондо се трагаше 6 месеци нема никакви отпечатоци, ниту му е пронајден мобилниот и не е пронајдено ниту оружјето со кое е застрелан. Осомничениот се утврдува после неколку месеци. Во затвор се наоѓа соучесничка наместо убиецот. Телата на Вања и Панче се пронаоѓаат во рок од 1 недела се знае убиецот,соучесници,2 пиштоли најдени,исклучени мобилни телефони и опожарено возило. До сега во рекордно време решен случај за убиство. Значи 6 месеци за Пино каде случајно некој го пронашол и 1 недела за Вања и Панче.
Ти или си глуп или тролаш, друго нема!?
 
Последно уредено:

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
4.453
Па ти ако не си ја вишол Австралија, тоа не значи дека не постои ...
Ако не си вишол како Палчо го убива девојчето, значи по тебе не е Палчо убиецот а?
Ако не сум те вишол тебе таму не значи дека ти не си убиецот, можеби си ти а не некој друг.
не може да имаш таква недоверба во институциите на системот

ние сме евроатланска држава, не сме некоја си тамо Белорусија или Киргистан
Зошто ги вреѓаш Белорусија и Киргистан?
 
Член од
24 март 2023
Мислења
78
Поени од реакции
163
Го сомничат Љупчо Палевски - Палчо за уште едно исчезнување од пред две години на лицето Роберт Плескоњиќ, кој пред да исчезне имал интензивна комуникација со него.
Еј немој да ги нервираш Savious, Klinton и zmija. Кај за ова не е он убиецот што има докази, не па за друго.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.599
Детективската интуиција ми говори дека Палчо и овој Роберт Плескониќ го има скинато.Едно здрави 95% сум убеден дека е така.
Автоматски споено мислење:

мењаваш изјави цело време. Сега сигурен си или најверојатно?

Сите работи што ги наброја некој кажал дека се случиле, ама немаме видено дека навистина се случиле.
Видеата што ги видовме, не ги препознаваме осомничените на нив
пиштолите што се најдени два, не се вештачени, да ти кажам еден куршум не испаѓа од две цевки
кој има изјавено за биолошките траги? јас таква изјава немам видено, од кого е? од кога е?
како знаеме информации за признанијава? им веруваме на професионалните лажговци - политичари?
Види човек, точно е тоа дека ние како обични смртници немаме докази и мораме да веруваме сега за сега на официјалната верзија.
Ама...Ако гледаме така, тогаш за ниту еден политичар немаме докази дека крадел, бил корумпиран итн итн.
Сепак знаеме дека политичариве се и апаши и корумпирани длабоко во нивната душа па и во пракса.
Во таква ситуација со недостаток на докази ти останува интуицијата.Интуицијата што ти говори тебе за случајов?
 
Последно уредено:
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.333
Поени од реакции
884
Еј немој да ги нервираш Savious, Klinton и zmija. Кај за ова не е он убиецот што има докази, не па за друго.
Роберт Плескониќ vozel isto citroen c4 ,panche citroen ,palco ubival samo luge soimat citroeni ko taka, povrzanost ima ,pricina taka mu teknalo ili imal uplav od citroeni kje go izgazele ko mal so apn6kata. ija so sarkazazm pocnaf da pisam ko vas.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
4.453
Види човек, точно е тоа дека ние како обични смртници немаме докази и мораме да веруваме сега за сега на официјалната верзија.
Не мораме. Ова е до сега најпатетичниот изговор да се верува на лаги.
Ама...Ако гледаме така, тогаш за ниту еден политичар немаме докази дека крадел, бил корумпиран итн итн.
Да верувам дека Палчо е убиец бидејќи немаме докази дека политичарите краделе.
Не, не. За политичарите има точен мотив, точно сценарио, а баш и Зокита З. На видео е фатен како бара поткуп. Се обратно од случајов
Во таква ситуација со недостаток на докази ти останува интуицијата.Интуицијата што ти говори тебе за случајов?
Интуиција, не баш, логика - можеби.

Јас немам јасна слика за кој е крив, ама имам кој не е.
Случајов мотив има користољубие ама повеќе личи на егзекуција од што личи на киднапирање. Мотивот скроз не штима. Ниту за Жежо ниту за Вања.

Временската рамка исто не штима.

Луѓето осомничени, особено тие од Велес никако не одговараат на профилот.

Милионер со политичко влијание и врски, длабоки во овој систем, решава да убие дете, без никаков мотив, а го следат тројца никогаш не осудени во сето тоа.

Премногу случајности, премногу нејаснотии.

За да биде една приказна вистинита, секој збор треба да е вистинит. Официјалнава верзија има многу невистини, па јас се сомневам во абсолутно се. Не е ова шведска маса па да бираме што ќе загриземе а што не. Или загрзувам во се, или воопшто не.
Како таква, приказнава е неверодостојна и јас тргам од тезата дека обвинетите се најмалку обвинети по грешка, а најмногу наместени.

Сега можеш да почнеш пак наназад од тоа кој има корист од оваа ситуација?
Палчо преку ноќ стана most wanted, изгуби се, имот, пари во банка, влијание, фамилија ако имал, моќ, и најмногу изгубил слобода. Цела јавност сака крвта да му ја испие, сите сакаат монструмот да умре. Никој веќе не му верува, па ни неговите дома.
Кој има ќар од оваа ситуација? Очигледно има многу непријатели, а многу од нив се во власта.

Ова сценарио е идеално да уништиш некого. Тој губи се и никој не се секира за тоа, никој не го боли за Палчо веќе туку сите го сакаат мртов.
Сценариото почнува со Жежо. Жежо го снемува, ама јавноста не трза баш по очекуваното. Па по недела дена снемува некој за кого јавноста се крена веднаш, дете. Сега кога е обвинет и јавноста го мрази, никој нема да му верува што и да каже.

Се умешува тука таткото, открива работи што не требало да открие, па го местат и него. Од кога се сврте јавноста и против него, никој нема ни него да му верува.
Сега веќе втор месец сите се во самица, изолирани од вести, социјални мрежи и најблиски. Нема никаков проток на информации до нив. Па на раат ќе се прават сценарија, додека простиот народ ниже приказни и заборава се во рок од три дена.

Следи кој има ќар од ова и ќе најдеш кој е крив.
Најстрашното е што убијците се на слобода.
@Klinton a за Роберт Плескониќ шо праиме и него не го скинале? Пробуваат некои мрачни сили и ова убиство да му го накалемат?
Не знам кој е тој, немам информации. Дај сподели
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.704
Поени од реакции
10.104
Абе недај Боже утре некоја ваква дилајла ваше дете да киднапира ќе ве видам тогаш со таква леснотија дали ќе зборувате за теории на заговор и местенки.

Некој Палчо ќе го местел бе, П А Л Ч О, еден мртов, небитен испрдок од едно транзиционо време.
Па и тие гревовите со него што ги собрал и кои патем се фатени на сите камери + сами признале и сведочеле што се случи.

Нив некој ќе ги местел.

Шо се вирее под ова парче небо то е страшно нешто.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.396
Поени од реакции
17.010
Не мораме. Ова е до сега најпатетичниот изговор да се верува на лаги.

Да верувам дека Палчо е убиец бидејќи немаме докази дека политичарите краделе.
Не, не. За политичарите има точен мотив, точно сценарио, а баш и Зокита З. На видео е фатен како бара поткуп. Се обратно од случајов

Интуиција, не баш, логика - можеби.

Јас немам јасна слика за кој е крив, ама имам кој не е.
Случајов мотив има користољубие ама повеќе личи на егзекуција од што личи на киднапирање. Мотивот скроз не штима. Ниту за Жежо ниту за Вања.

Временската рамка исто не штима.

Луѓето осомничени, особено тие од Велес никако не одговараат на профилот.

Милионер со политичко влијание и врски, длабоки во овој систем, решава да убие дете, без никаков мотив, а го следат тројца никогаш не осудени во сето тоа.

Премногу случајности, премногу нејаснотии.

За да биде една приказна вистинита, секој збор треба да е вистинит. Официјалнава верзија има многу невистини, па јас се сомневам во абсолутно се. Не е ова шведска маса па да бираме што ќе загриземе а што не. Или загрзувам во се, или воопшто не.
Како таква, приказнава е неверодостојна и јас тргам од тезата дека обвинетите се најмалку обвинети по грешка, а најмногу наместени.

Сега можеш да почнеш пак наназад од тоа кој има корист од оваа ситуација?
Палчо преку ноќ стана most wanted, изгуби се, имот, пари во банка, влијание, фамилија ако имал, моќ, и најмногу изгубил слобода. Цела јавност сака крвта да му ја испие, сите сакаат монструмот да умре. Никој веќе не му верува, па ни неговите дома.
Кој има ќар од оваа ситуација? Очигледно има многу непријатели, а многу од нив се во власта.

Ова сценарио е идеално да уништиш некого. Тој губи се и никој не се секира за тоа, никој не го боли за Палчо веќе туку сите го сакаат мртов.
Сценариото почнува со Жежо. Жежо го снемува, ама јавноста не трза баш по очекуваното. Па по недела дена снемува некој за кого јавноста се крена веднаш, дете. Сега кога е обвинет и јавноста го мрази, никој нема да му верува што и да каже.

Се умешува тука таткото, открива работи што не требало да открие, па го местат и него. Од кога се сврте јавноста и против него, никој нема ни него да му верува.
Сега веќе втор месец сите се во самица, изолирани од вести, социјални мрежи и најблиски. Нема никаков проток на информации до нив. Па на раат ќе се прават сценарија, додека простиот народ ниже приказни и заборава се во рок од три дена.

Следи кој има ќар од ова и ќе најдеш кој е крив.
Најстрашното е што убијците се на слобода.

Не знам кој е тој, немам информации. Дај сподели
И шо кажа сега ти ? Сфаќаш дека ако Палчо им сметал на некој од власта ќе го снемаше дури да трепни? На Никола Младенов шо му се деси ?
Демек го киднапирале Панче и пошто не се крена за него фама и дете ќе отепаат за народот да го осуди повеќе, дај ти се молам.
Луѓето не одговарале на таков профил хаха, на шо одговараат оние сурати на научници ? Во наше мало имавме педофил, и нас не ни личеше на таков ама ете бил.

Дека случајот е нејасен тоа си стои, дека сме дно држава и можи да се избламираат надлежните органи и тоа стои, ама да пробваш нешто да го исправиш а криво е, едноставно не можи.

Јас само се надевам на брза екстрадиција на Палчо, тогаш појасни ќе ни се работите.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
4.453
И шо кажа сега ти ? Сфаќаш дека ако Палчо им сметал на некој од власта ќе го снемаше дури да трепни? На Никола Младенов шо му се деси ?
Демек го киднапирале Панче и пошто не се крена за него фама и дете ќе отепаат за народот да го осуди повеќе, дај ти се молам.
Луѓето не одговарале на таков профил хаха, на шо одговараат оние сурати на научници ? Во наше мало имавме педофил, и нас не ни личеше на таков ама ете бил.

Дека случајот е нејасен тоа си стои, дека сме дно држава и можи да се избламираат надлежните органи и тоа стои, ама да пробваш нешто да го исправиш а криво е, едноставно не можи.

Јас само се надевам на брза екстрадиција на Палчо, тогаш појасни ќе ни се работите.
Полека другар, смири живци. Ништо од тоа што пишав не е поткрепено со докази. Јас кажав што ми е мене логично како одговор на прашање.

Ти ако му веруваш на Оливер, тоа е твој избор. Екстрадиција ништо нема да реши, а и јас се надевам што побрзо да се случи.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.987
Поени од реакции
3.716
Го сомничат Љупчо Палевски - Палчо за уште едно исчезнување од пред две години на лицето Роберт Плескоњиќ, кој пред да исчезне имал интензивна комуникација со него.
Да убиеш дете, претходно и друг човек, и мирно да си правиш курташак емисии по интернет... мора тоа убивањата да ти станале рутина, совеста да ти е отрпната а за тоа треба претходно да си убивал и убивал. Треба полицијата да испита многу досега неразјаснети убиства и да види дали може би имаат некаква врска со монструмот. Кога ке го донесат овде ке треба некои бркати пандури да го прашаат што се има сторено.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.710
Поени од реакции
26.231
Јас кажав што ми е мене логично како одговор на прашање.
Тебе ти е пологично некој да го мести Палчо и да си го комплицира животот со двојно убиство отколку чисто онака да го киднапира и да го снема од земјината топка ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom