Исчезнати лица

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
819
Поени од реакции
1.287
Dali ima ili nema dokazi ce vidime togas koga ce dojdi denot.
Абе неписмен, докази се доставуваат пред СУД. Од едната страна имаш видео снимки со Палчо и групата како се возат во Цитроенот кој покасно е запален, имаш признавање на делото од тие што биле со него, па се до моментот кога признаваат каде се закопани телата на Вања и Панче. Да не правиме муабет какви плус докази има МВР кои не смеат да протечат во јавност. А од другата страна имаме неписмен човек, во случајов ти, кој тврди дека овие немаат допирна точка со убиствата, Палчо случајно се шетал по автопат, и се било случајност. Прочитај го ова како да не си ти, пробај во друго лице да го прочиташ, и сфати сам колку си отиден со паметот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.494
Поени од реакции
40.408
Им продавал некоја невина персона што се бори против рептилите на овие подкастите и сега очигледно е да не веруваат дека е крив.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.498
Поени од реакции
7.015
Абе неписмен, докази се доставуваат пред СУД. Од едната страна имаш видео снимки со Палчо и групата како се возат во Цитроенот кој покасно е запален, имаш признавање на делото од тие што биле со него, па се до моментот кога признаваат каде се закопани телата на Вања и Панче. Да не правиме муабет какви плус докази има МВР кои не смеат да протечат во јавност. А од другата страна имаме неписмен човек, во случајов ти, кој тврди дека овие немаат допирна точка со убиствата, Палчо случајно се шетал по автопат, и се било случајност. Прочитај го ова како да не си ти, пробај во друго лице да го прочиташ, и сфати сам колку си отиден со паметот.
More glupsone.
DALI ZNAESH DA CITASH!!!!
JAS NISHTO NE TVRDAM NITU OSPORIVAM.

A ko ima dokazi si znae sudot.
Inache golem kur ako se vozel vo Citroenot shto utroto bil zapalen, prijateli pa go prefrlile da pojdi da si kupi cigari.

A ti vaka kako mnogu informiran, vide dokazi?
Najde oruzhje?
Ottisoci?

Abe mocko eden, daj prestani so preseruvanje po temava i ostaj gi tie shto se plateni da si kazhat koga ce dojdi vremeto.

Ili ako ti e dosadno, najavi poseta i vidi go Palcho, mozhebi ce ti kazhi shto kako
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
32.045
Поени од реакции
64.341
More glupsone.
DALI ZNAESH DA CITASH!!!!
JAS NISHTO NE TVRDAM NITU OSPORIVAM.

A ko ima dokazi si znae sudit.
Inache golem kur ako se vozel vo Citroenot shto utroto bil zapalen, prijateli pa go prefrlile da pojdi da si kupi cigari.

A ti vaka kako mnogu informiran, vide dokazi?
Najde oruzhje?
Ottisoci?

Abe mocko eden, daj prestani so preseruvanje po temava i ostaj gi tie shto se plateni da si kazhat koga ce dojdi vremeto.

Ili ako ti e dosadno, najavi poseta i vidi go palcho, mozhebi ce ti kazhi shto kako
Палчо, трепни ако си киднапиран. Oh wait...
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.605
Рамноземјашиве скокаат една многу битна ствар а тоа е дека ниедна земја нема да даде дозвола за екстрадација без да им приложиш докази
Ама него Банкстерите го местат, сфаќаш?
Сичкото е завера, беше тој на преглед во Белград и на море во Турска од здравствени причини. Никаде не бегаше.

Ова шо го има по камери, овие шо испеаа во полиција каде се закопани тела од 2 убиства, признанија, оттисоци, пиштоли, курци - палци, не баце, не знајте вие, то су све владаре из сенке, чиста намештаљка.

*ја вади чечкалицата од уста и шмркнува од бирата (од срча, чунки еднаш се живеј)
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.498
Поени од реакции
7.015
Ама него Банкстерите го местат, сфаќаш?
Сичкото е завера, беше тој на преглед во Белград и на море во Турска од здравствени причини. Никаде не бегаше.

Ова шо го има по камери, овие шо испеаа во полиција каде се закопани тела од 2 убиства, признанија, оттисоци, пиштоли, курци - палци, не баце, не знајте вие, то су све владаре из сенке, чиста намештаљка.

*ја вади чечкалицата од уста и шмркнува од бирата (од срча, чунки еднаш се живеј)
Ne beshe toa poentata !
Tuku zakonite i kako odat toa rabotite.
A za tracaranje po forumi sekako site ne biduva. Djabe ne kazha Obvinitelot pred nekoj den, detali odkako ce zavrshi postapkata.
Znaci trpenie spasenie.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.605
Ne beshe toa poentata !
Tuku zakonite i kako odat toa rabotite.
A za tracaranje po forumi sekako site ne biduva. Djabe ne kazha Obvinitelot pred nekoj den, detali odkako ce zavrshi postapkata.
Znaci trpenie spasenie.
Не мислев на некоја поента воопштено или на тебе конкретно.

Еве читај 20 страни наназад и ќе видиш дека сите бараат влакно во јајцето.
Не знам како не им е доволно тоа дека „човекот“ е конечно доведен во земјата каде се извршени 2 убиства и е зад решетки (не е во бегство).

Сега откако ќе дозаврши комплетно се' и започне судење ќе се одмотува клопчето па тек на крај ќе дојдеме до некои одговори кои тука се бараат на темата.

И јас истото го викам цело време, трпение. Кој сака да слушне мотиви, детали, евентуални „завери“ за луѓе „теоретичари“ на истите (за жал ги има и на темава), кој сака да трачари и кој сака да се истрча со „абе јас имам еден близок мене ми кажа“ тип на муабети треба да се стрпи пошто дури не се излези на суд и додека не започне судењето сето тоа е ите како ирелевантно.

Единственото нешто, барем за мене, што е релевантно е фактот што еден чиче и едно дете ги покри земјата. Убиецот треба да си ја добие правдата на исто свиреп начин, според мене - а според пацифистиве на темата треба да е процесуиран, суден, дрн дрн дрн...

Чист случај е, ние што сакаме спектакл да го правиме е друго 20.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.605
како бре може мотивот да е ирелевантен?
Кажав еднаш, за мене е! Би го бесел со нозе угоре и би го дерел на суво, парче по парче. Ама тоа сум само јас, така реагирам на изживување врз деца, целосно спремен за правните последици после кон и за мене.

За вас останатите за кои не е ирелевантен, ќе се открие ваљда на судењето, ако и вистински некогаш...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
како бре може мотивот да е ирелевантен?
Vo koj slucaj motivot za kidnapiranje i egzekucija na maloletno lice ke bide relevantno da vlijae na kaznata izrecena po zakon? (Ako se dokaze kidnapiranjeto i egzekucijata so drugi dokazi, ili ako priznae liceto deka go izvrsilo deloto)
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
365
Поени од реакции
221
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.498
Поени од реакции
7.015
 

Kajgana Shop

На врв Bottom