Исчезнати лица

Член од
1 јули 2012
Мислења
2.291
Поени од реакции
6.624
Ќе се дознае дали имал поима или не овој што го возел во Труција. Не би ме изненадило да не знаел, зошто во периодот кога го зема од Белград и го носи за Турција, се уште не се ни знаат јавно осомничените, односно не се ни знае дека девојчето е киднапирано. Првите приведувања се петок навечер или сабота сабајле (петок мислам беше). Како и да е, овој што го носел е најзаслужен за тоа што е толку брзо лоциран и фатен. Он ги дава информациите каде, што, како прави Палчо во Турција, па така и толу брзо го лоцираат. Бар според информациите на Телма.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.710
Поени од реакции
5.757
Буквално неколку поста поназад имате дека е уапсен на влез во државата. Каде порано да пријави? Во Турското МВР? Очигледно штом дознал и во првата можност, веднаш кажал каде е Палчо. Гледаш и дека слики си постирал по пат. Зарем човек што сака да скрие некој го прави ова?
Abe kako ne vi zdosadi da treskate glupisti be.
Mislam deka i mrtvite razbraja za slucajov a ne pa toj Strumicanecot !
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.349
Поени од реакции
29.822
Za ova da go mislish treba da si bil dva dena vo koma.
Не пратам вести и само чат пат ве читам овде... Технички значајно е за случајов Палчо кого го заебал да го вози до Србија/Турција?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.710
Поени од реакции
5.757
Не пратам вести и само чат пат ве читам овде... Технички значајно е за случајов Палчо кого го заебал да го вози до Србија/Турција?
Nishto ne e znacanjo i e lesno svatlivo. Advokator ne znael, zatoa shto ne beshe dotogas objaveno.

Strumicanecot znael tocno kogo vozi i zoshto vozi. A toa shto staval sliki na Internet kazhuva deka pripajga na tie 70% shto zhiveat vo MK i se zasluzhni za niskoto nivo na IQ vo drzhavava
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
Не пратам вести и само чат пат ве читам овде... Технички значајно е за случајов Палчо кого го заебал да го вози до Србија/Турција?
Веројатно е значајно за да биде фатен и екстрадиран.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.281
Поени од реакции
27.759
Za empatija i nekakvi covecki vrednosti i da ne zborime.
Посебно може да се забележи садистичката жичка во срцето на секој македонец, што фантазира садистички сценарија со убијците(не само смртна казна) во кои тие се главна улога на мачител/џелат.

Јас сум сигурна ако се расчешла онлајн историјата на било кој од осомничениве ќе забележите ист тип на коментари како неколку на темава.
 
Член од
19 март 2021
Мислења
23
Поени од реакции
180
Буквално неколку поста поназад имате дека е уапсен на влез во државата. Каде порано да пријави? Во Турското МВР? Очигледно штом дознал и во првата можност, веднаш кажал каде е Палчо. Гледаш и дека слики си постирал по пат. Зарем човек што сака да скрие некој го прави ова?
Дур и да немал поим во моментот кога го возел, секако во неделата дознава.
Да може да пријави на било кој начин преку тел во МВР во соработка со турското министерство.
Два дена молчел, пропеал дур од кога е уапсен на граница, да е имало некаква соработка ќе спомнеа нешто, за џабе не е притворен.
Ако се утврди 100% дека нема гукнато два дена, би го судел го сите други.
Секта
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
220
Поени од реакции
650
Сликата од Стефан во Турција е објавена во недела 10:45. Не знам кога се првите приведувања ама јавноста за Палчо слушна недела вечерта што значи можно е Стефан да немал појма дека вози убиец.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.567
Поени од реакции
62.573
Abe kako ne vi zdosadi da treskate glupisti be.
Mislam deka i mrtvite razbraja za slucajov a ne pa toj Strumicanecot !
Aj затоа што си упатен, одговори на овие 2 прашања.
1. Кој ден е возен од Србија во Турција?
2. Кој ден се обелодени дека Палчо е главниот осомничен?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.928
Поени од реакции
7.868
Citam za clenstvovo vo partijava bile vakvi takvi, jas mislam deka poveketo se normalni cesni luge sto se nezadovolni od od opstata politicka situacija kaj nas , od drugite partii i od odnosit na svetskite moknici kon MKD. Tie ne ni bile svesni so kakov ludak imaat rabota.
Sakav denovive da napisam edna komicna situacija na koja ne mozam a da ne se iznasmeam ama temava ne bas za smeenje pa ne pisav, ali sega ke ja spomnam.
Imam eden prijatel I pred nekoe vreme mi vika “ Jas ne sum po politickive partii ama ovie od Desna/ Treta ( ne se ni sekavam kako gi narece) mi gledaat vo red I duri i jas zaclenav i se aktiviram “. Posle nastanov celo vreme mi se vraka toa vo glata i smesno mi e, tolku vreme sedel nastrana od partiive I sega bas tamu se zakacil.
Bilo kako , koga pocnaa da gi apsat pojma nemase, mu pustam link i vo stil na zaebancija mu vikam “ Abe pola partija vi e pozatvorija, da ne dojdat I po tebe. Eve videte sami sto mi vrati:
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.710
Поени од реакции
5.757
Сликата од Стефан во Турција е објавена во недела 10:45. Не знам кога се првите приведувања ама јавноста за Палчо слушна недела вечерта што значи можно е Стефан да немал појма дека вози убиец.
I zatoa deneska go fatija na granica?
Demek batkava e izoliran, bez zhena, Familie i nikoj vo medjuvreme ne mu pushtil poraka deka e vo drushtvo so lice zhto go bara Interpol.
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
49
Поени од реакции
54
Сликата од Стефан во Турција е објавена во недела 10:45. Не знам кога се првите приведувања ама јавноста за Палчо слушна недела вечерта што значи можно е Стефан да немал појма дека вози убиец.
Недела го наоѓаат телото, па вечерта се дознава кои се осомничените ако сликата му е објавена во 10 не верувам дека знаел во што е вмешам Палчо, сепак теоријава е само ако не знаел за планот и убиството и тој.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.710
Поени од реакции
5.757
Aj затоа што си упатен, одговори на овие 2 прашања.
1. Кој ден е возен од Србија во Турција?
2. Кој ден се обелодени дека Палчо е главниот осомничен?
Ti odgovorija pogore.
Prikrivanje e isto kako i ucestvo
Автоматски споено мислење:

Недела го наоѓаат телото, па вечерта се дознава кои се осомничените ако сликата му е објавена во 10 не верувам дека знаел во што е вмешам Палчо, сепак теоријава е само ако не знаел за планот и убиството и тој.
I shto sega???
Demek vo nedelata ne znael! I posle???

A kaj koja picka materina ne kazhal od nedelata do denes?
I denes faten na granica pri vlez vo mk??
Bil i toj vo koma?
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
I zatoa deneska go fatija na granica?
Demek batkava e izoliran, bez zhena, Familie i nikoj vo medjuvreme ne mu pushtil poraka deka e vo drushtvo so lice zhto go bara Interpol.
Ne e faten deneska samo dezinformacii faten e vo ponedelnik vo 13 30 na g.p dojran a ima izlezeno isti den so palco od drzavata ama ne zaedno
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Буквално неколку поста поназад имате дека е уапсен на влез во државата. Каде порано да пријави? Во Турското МВР? Очигледно штом дознал и во првата можност, веднаш кажал каде е Палчо. Гледаш и дека слики си постирал по пат. Зарем човек што сака да скрие некој го прави ова?
Скроз изумив дека е фатен на граница, а го гледав цел прес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom