Исчезнати лица

Член од
5 март 2018
Мислења
15.154
Поени од реакции
16.688
Ооф душа мила.:( тешко на родителите, скршени се:place:
Има ли некои новости, проверени ли се камери, лоциран ли е телефонот, кажаа ли нешто ново на вести?
Не знам колку е вистина, последно шо прочитав дека телефонот и е лоциран кај Броз кафичот, после тоа му се губи трагата.
А и еден коментар ми фати око од некоја комшивка дека девојчето скршнало од патот за на кај училиштето.
Според ова најверојатно своеволно е избегано, макар да не осудуваме пред да излезат со официјално соопштение.
Се надевам ќе ја најдат здрава и жива што поскоро, да не им си во душата на родителите и блиските, во агонија се.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.246
Поени од реакции
41.605
Ги читам оние 500 коментари под објавата на мајката, абе не е нормално да има толку глупав народ тоа надреално е што све се пишува таму не е возможно толку ниско IQ имаме како народ, језиво за читање е тоа.

Го тргнала и бројот мајката, зашто и јавувале ја прашувале ДАЛИ ЈА НАШЛЕ, е тоа и се јавувале радознали луѓе, бог да чува и да брани.

Искрено се надевам иначе дека некаков проблем имало девојчево и избегало иако мајката убедува дека тоа не е случај, мислам дека последната локација на која наводно била, кај Броз, не била дел од нејзината редовна рута накај школо па тоа ми дава некаква надеж дека намерно отишла натака. Не сакам ни да помислам на некое друго црно сценарио, дај боже што поскоро да ја најдат, небитни се причините само нека е жива и здрава.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.338
Поени од реакции
57.952
Ги читам оние 500 коментари под објавата на мајката, абе не е нормално да има толку глупав народ тоа надреално е што све се пишува таму не е возможно толку ниско IQ имаме како народ, језиво за читање е тоа.

Го тргнала и бројот мајката, зашто и јавувале ја прашувале ДАЛИ ЈА НАШЛЕ, е тоа и се јавувале радознали луѓе, бог да чува и да брани.

Искрено се надевам иначе дека некаков проблем имало девојчево и избегало иако мајката убедува дека тоа не е случај, мислам дека последната локација на која наводно била, кај Броз, не била дел од нејзината редовна рута накај школо па тоа ми дава некаква надеж дека намерно отишла натака. Не сакам ни да помислам на некое друго црно сценарио, дај боже што поскоро да ја најдат, небитни се причините само нека е жива и здрава.
Језиво е зборот. Не знам дали сме толку утепани како нација, или од лудаците по ФБ, нормалните решаваат да поќутат па се создава слика дека владее тотална глупоќа.

Друга работа, како може некој да исчезне во град со камери по сите улици, никако не ми е јасно.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.292
Поени од реакции
6.629
Зарем нема камери па да се види во која насока е тргнато девојчево?
Како што прочитав, ни една камера ја нема фатено. Последниот сигнал од телефонот и бил негде кај Броз Кафе, Силбо. Ептен е чудно се. Таму е премногу раздвижено, да е некое класично киднапрање, мора некој да види. Можда и има полицијатс повеќе информации од тоа што во јавноста се знае. Дај боже да е здрава и жива и да ја вратат дома.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.142
Поени од реакции
10.501
Го тргнала и бројот мајката, зашто и јавувале ја прашувале ДАЛИ ЈА НАШЛЕ, е тоа и се јавувале радознали луѓе, бог да чува и да брани.
Тоа е одлика на малограѓанштината од која ни нема спас.

Како што прочитав, ни една камера ја нема фатено. Последниот сигнал од телефонот и бил негде кај Броз Кафе, Силбо. Ептен е чудно се. Таму е премногу раздвижено, да е некое класично киднапрање, мора некој да види. Можда и има полицијатс повеќе информации од тоа што во јавноста се знае. Дај боже да е здрава и жива и да ја вратат дома.
Не знам...мене искрено тој дел околу Силбо ми е многу небезбеден. Скроз ми е дива лига, посебно навечер.

А може и нема да види никој од околината, зависи како е намамена од киднаперот, ако е киднапирано.

И телефонот толку ли е тешко да се лоцира?
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.776
И телефонот толку ли е тешко да се лоцира?
Доколку телефонот е исклучен најверојатно веќе не може да се лоцира. Ако не сум во право ве молам да ме демантирате.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.566
Поени од реакции
9.126
Доколку телефонот е исклучен најверојатно веќе не може да се лоцира. Ако не сум во право ве молам да ме демантирате.
Затоа што не испраќа веќе сигнал кон мобилна базна станица... Веројатно некој интернет провајдер или од телекомуникациски сервис провајдер може да се забележи последната локација кога е исклучен телефонот ако може тоа да биде почетна точка на трагање.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.776
Затоа што не испраќа веќе сигнал кон мобилна базна станица... Веројатно некој интернет провајдер или од телекомуникациски сервис провајдер може да се забележи последната локација кога е исклучен телефонот ако може тоа да биде почетна точка на трагање.
Истото и јас го мислев. Кога апаратот е исклучен повеќе не комуницира со базните станици околу него а со самото тоа не може да биде лоциран.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.566
Поени од реакции
9.126
Истото и јас го мислев. Кога апаратот е исклучен повеќе не комуницира со базните станици околу него а со самото тоа не може да биде лоциран.
Точно, меѓутоа ако постои некаква опција преку интернет провајдер за откривање кога последен пат односно каде е исклучен телефонот за да се знае барем реонот би би било од помош. Можеби девојката доживеала некоја несреќа не мора да значи дека е киднапирање.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.776
Точно, меѓутоа ако постои некаква опција преку интернет провајдер за откривање кога последен пат односно каде е исклучен телефонот за да се знае барем реонот би би било од помош.
Како би се обезбедиле податоци преку интернет провајдер? Единствен што физички може да го лоцира апаратот е мобилниот оператор преку своите базни станици.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.818
Поени од реакции
15.746
Прееска поминував кај едно ОШ во н.Аеродром, дузини коли ги чекаат децата од училиште, а живеат блиску, Основно училиште е...
Но да се потсетиме дека имаше Дузини лажни стравувања, после испаднуваше дека девојчиња сами отишле кај другарка, дечко, па се потоа се заташкувааше ..
Ова го пишувам поради Приоритети и Ресурси на Полицијата... значи мора родителите да си ги знаат децаата.. Да не се ангажираа цела Полиција а отишла девојката кај дечко ... може да имаа ПОИТНИ случаи..
И не знам што би помогнаало Медиумско пумпање на оваакви случаи ??
Ако навистинаа се работи за киднаапирање од психопат, тој само ќе се храани од медиумските напумпувања на случајот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom