Исчезнати лица

Член од
14 ноември 2011
Мислења
144
Поени од реакции
366
Лик што беше/е убутан во сите тајни служби, со доверени доверливи материјали (бомби), и да не редам, кој знае дека има потерница по него, сепак решил да не му пропадне авионскиот билет, абе ај...
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Повеќе мислев да се проверат активностите на неговата организација, оти ова мислам дека беше само кулминацијата на дрскоста од 20 години неказнуваност, бог знае што уште има.

Да си глуп не е кривично дело, ниту да имаш извртоперени идеолошки гледишта, се додека експлицитно не пропагираш насилство. НО, ние како општество, имаме обврска, пополека, прирордно да продискутираме и разгледаме, осудиме, и оддалечиме од некои токсични бљувотини кои ни ги тупеја во главата некои ликови во последните 20 години. Имено објективно и ограничено на нај-екстремистичките, супремастичките и токсичните, оти знам како ќе ме разберат маЌедонците на форумов. Зборувам за ќосење, глави сечење итн. останатото по избор и желба.
Ова ме потсети на една сцена од филмот “Професионалац”, ама никако да ја најдам сцената…

Протестираат против Слобо у една сала.. и агентот(професионалецот) прашува друг колега:
-Колико су наше?
-Више од пола шефе..
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
269
Поени од реакции
564
...ако го изгледаш видеото приложува свешто, мене сега све ми е све поматено, не е можно да биде сето ова сценарио за негова ликвидација, оти премногу знае...што знае изгледајте!


:shok2:
Ако Палчо имаше докази за некакви матни структури, тие матни структури можеа чисто лепо на сред бел ден, на сред Скопје да го застрелат Палчо, и после 3 дена на форум дискутирање и по вести вртење, Палчо ќе беше заборавен од јавна свест.

Затоа што сум фрик со долгогодишна обсесија во истражување на култови од целиот свет, неговиот говор следи идентична шема на сите лидери на култови, во главно измислување на некој матен, абстрактен враг, кој сега тој ќе го разоблачи.

Тоа му дава инстант кредибилитет, го прави култен лик, и било што да направи, банкстерите го местат.

Разгледај свеж пример Андру Тејт, грифтер, матен преварант, се постави култски, направи некоја измислена глобалистичка баба рога која е крива за се, и кога го фатија дека експлуатирал и малтретирал жени во бело робје, МАТРИКСОТ МЕ МЕСТИ, и дроновите го купуваат тоа, многу глупа фрка е, не паѓај на такви глупости.

Е сега судењето ќе биди хаос, ќе излегуваат теории за банкстери, и популацијата на маЌедонци, сета да је типови, и стари асраљани, ќе го шеруваат и пропагираат сето тоа ѓубре.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.406
Поени од реакции
35.955
Зошто не ми личи на него ликот во видеото како да има сива брада да не го имаат измешано новинариве
...а јас зашто на првиот како да видов „дупка“ во главата, а вие ништо? :(
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.856
Поени од реакции
63.624
Ги прочитав последните 15 страни, и малку не сте ми јасни со ова дека на Палчо не му требале пари. Ретко кој човек ке каже не на плус пари, особено кога знаеле дека мајката има 50-100.000 евра во готовина од продажбата на станот. Сетете се само Љубе Бошковски како го наместија, пари кои планирал да ги даде во кампања. Претпоставувам дека и Палчо имал сличен план со париве, да ги инвестира во кампања, да за докопа до пратеничко место.

Која е причината поради која на сите им ја имаат избричено главата?
Да беше на друга, повесела тема, ке ти постирав инсерт од Тетовирање.

леле сега го видов четвртиов уствари дека е таткото, нема врска со ликот од вчера можно ли е волку да му се има сменето ликот
Мајко мила, изгледа дека утнаа нашиве "новинари", и дека првиот што го внесоа, е таткото на Вања, само шишан. Се избаци некој дека овој првиот што го извадија од комбето е Кекишев, или како и да му е презимето и сите други му скокнаа со навреди. Не сконтаа ни до крај дека последниот не е таткото на Вања.

Вчера


И наводно истиов лик, четвртиот лик, денес.

 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.520
Поени од реакции
17.185
Прашање на време беше кога ќе го уапсат.
Јакиот фактор Палчо ќе избега бегство и така ќе живее слободно, нема грешка.
Штом интерпол се активира се знаеше дека броени му се деновите на скспаниот.
 
Член од
9 август 2014
Мислења
461
Поени од реакции
1.364
Ги прочитав последните 15 страни, и малку не сте ми јасни со ова дека на Палчо не му требале пари. Ретко кој човек ке каже не на плус пари, особено кога знаеле дека мајката има 50-100.000 евра во готовина од продажбата на станот. Сетете се само Љубе Бошковски како го наместија, пари кои планирал да ги даде во кампања. Претпоставувам дека и Палчо имал сличен план со париве, да ги инвестира во кампања, да за докопа до пратеничко место.



Да беше на друга, повесела тема, ке ти постирав инсерт од Тетовирање.



Мајко мила, изгледа дека утнаа нашиве "новинари", и дека првиот што го внесоа, е таткото на Вања, само шишан. Се избаци некој дека овој првиот што го извадија од комбето е Кекишев, или како и да му е презимето и сите други му скокнаа со навреди. Не сконтаа ни до крај дека последниот не е таткото на Вања.

Вчера


И наводно истиов лик, четвртиот лик, денес.

Првиот е дефинитивно таткото. Овој последниот има издолжена глава, таткото коцкаста. Не му се смена формата на главата за еден ден.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.856
Поени од реакции
63.624
Првиот е дефинитивно таткото. Овој последниот има издолжена глава, таткото коцкаста. Не му се смена формата на главата за еден ден.
Jeбига, македонско новинарство за пример.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.525
Поени од реакции
20.649
Првиот е дефинитивно таткото. Овој последниот има издолжена глава, таткото коцкаста. Не му се смена формата на главата за еден ден.
првиот со брадата е каратистот, па тој манев, па фрикот со мачетата а на крај го носат и таткото ... сите се ошишани келави !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom