Исчезнати лица

Член од
24 март 2010
Мислења
15.206
Поени од реакции
25.941
Водачот е несомнено матен лик, без морален компас, најверојатно психопат. Но тие кои ги врбувал јас сум уверен дека се редикализирани пешковци готови на се. Ако не го искористеше нивниот внатрешен гнев Палчо, тие се просто маса која е спремна за експлоатација од било која структура, внатрешна или надворешна, за било што.

Значи ако има група на народ која е готова да прикрива и соработува со ладнокрвен убиец на дете, тогаш било кој психопат може да ги нас'ска да одат да бомбардираат владини објекти, или убиваат и други деца. Тие се по дефиниција радикална терористичка организација која од корен треба да се искорни и да се истражи што правела, што планирала и кој се бил вклучен да се превентираат идни трагедии и немири.
Кај секој народ има таква структура на луѓе. Затоа имаме служби за безбедност, што јавни, што тајни.
 
Член од
18 јули 2023
Мислења
45
Поени од реакции
45
Точно е! Фатен е. МВР закажа вонредна прес конференција
Ај најубоо пресче да си почекаме
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.989
Поени од реакции
8.536
Фатен е Љупчо Палевски
Нашол каде да бега монструмов.

Не му кажале каков е ставот на Ердоган за убијците на деца?

 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.949
Ова е дел од вистината, ама ако сме фер не е целата вистина. Истиот беше охрабрен да стане "патриот" од истите служби, и да ги расипе сметките во ВМРО-ДПМНЕ. И за жал имаше период кога беше прилично успешен во тоа.
па и сега Предизборно.... има многу тапа Гласачи, на кој поимите националистички, антиЗападни, сликите со 16крако сонце се Доволни да мислат дека тој е од ДПМНе ...а после избори ќе падне се у заборав
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.701
Поени од реакции
21.683

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.309
Поени од реакции
29.413
Ептен се стесни. Еве го кругот моментално до Белорусија е стасан.
Пошто загреота бил немал пари... До парите од станот му било дојдено
Шо викаш а.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
269
Поени од реакции
564
Трагикомедија.
Даљинското кај Палчо било во Турција.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.269
Поени од реакции
5.377
Трагикомедија.
Нормален северномакедонски ден
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.378
Поени од реакции
5.172
Член од
21 јуни 2019
Мислења
49
Поени од реакции
54
...само пред некое време од немилиов настан имал поткаст на јутјуб, каде спомнал поседување на некој документ поврзано со мафија нешто во тој правец, каде имало пишан коментар под видеото као „готов си“, даали го имаш видено тоа да го споделиш?
Не верувам дека имало
Не бе нема шанса ова сето местено е сигурно ете и жената на Велибор Манев потврди
Прегледај го приврзокот 400135
Од 100 други попаметни начини, Палчо и бандата се наместени токму на овај начин. Штета шо има луѓе кој верват во то и сеуште ги бранат и мислат дека се наместени.
Ај другар изгуби се жити мене ако имаш малку човечност.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Водачот е несомнено матен лик, без морален компас, најверојатно психопат. Но тие кои ги врбувал јас сум уверен дека се редикализирани пешковци готови на се. Ако не го искористеше нивниот внатрешен гнев Палчо, тие се просто маса која е спремна за експлоатација од било која структура, внатрешна или надворешна, за било што.

Значи ако има група на народ која е готова да прикрива и соработува со ладнокрвен убиец на дете, тогаш било кој психопат може да ги нас'ска да одат да бомбардираат владини објекти, или убиваат и други деца. Тие се по дефиниција радикална терористичка организација која од корен треба да се искорни и да се истражи што правела, што планирала и кој се бил вклучен да се превентираат идни трагедии и немири.
За првиот дел од постот, апсолутно го делам твоето мислење…

За вториот дел не се согласувам. Од повеќе причини!
Прво и очигледно, не сите во таа организација знаеле или прикривале убиец и психопат!
Ја се кладам дека стадото негово се 50-60-70 годишњаци, low IQ, луѓе склони кон теории на завери.. итн итн..
По тој основ пола Македонија треба да се затвори!
Сите ли сме потенцијални терористи? Сите ли сме подложни на врбување?!
Малку предалеку отиде..!
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.309
Поени од реакции
29.413
А сеа ти шо викаш а?
Moже и серија ќе снимат за Нетфликс после сите трачеви спинови и дезинофрмации.
За наредна недела чекаме да се самоубие во затвор со тањир супа
Па ти ме цитираше дека нема да го фатат демек Белорусија бил :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom