Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Дали е изводливо за исто вложени пари да се постигне добро тело со вегетаријанска/веган исхрана наспроти нон-вегеан/вегетаријан?
 
Член од
29 јануари 2018
Мислења
31
Поени од реакции
51
Секоја година последната недела од Велигден постам, без масло. Предлог некој, совет за добра храна што би можел тој период да ја користам
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
218
Поени од реакции
368
Дали е добар шејкот, ако не, што да променам?
30 гр козја сурутка
1 банана
30 грама лупен сончоглед
лажица мед
20-30 грама чиа семе
20-30 грама ленено семе
и една рамна лажица какао
Премногу масти друже, фактички ти преку овој шејк ги внесуваш скоро 80% од дневните масти што ти се потребни, ако се земе за факт дека просечно треба да се внесат околу 70 грама масти на ден.

Секоја година последната недела од Велигден постам, без масло. Предлог некој, совет за добра храна што би можел тој период да ја користам
Компир печен во фолија во рерна, риба, варена леќа, ориз, брокула, грав без запршка со црвен пипер и вегета, супа, овесни снегулки потопени со врела вода, салати од марула и краставици без масло, само со оцет и зачини по твој вкус, тестенини, грашок, имаш милијарда јадења за кои не е потребно масло, прогуглај ако сакаш уште.
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Дали е изводливо за исто вложени пари да се постигне добро тело со вегетаријанска/веган исхрана наспроти нон-вегеан/вегетаријан?
па незнам тука со месо јајца етц не секогаш можеш да постигнеш посакуваните резултати а без животинска исхрана... тежко ке биде мислам
 
Член од
19 март 2012
Мислења
383
Поени од реакции
210
Можеш на веган диета, дури и подобро е затоа шо ќе имаш подобро здравје. Секако, ако е добро структуирана, не да буташ помфрит само :D Зашо не би можел? Ради протеин? :D
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
17
Во КАМ донеле некој путер од кирики 48ден 200г, го пробав добар е, нема ништо плус додавано масла етц. само што декларацијата не им е точна, типично за КАМ хаха.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Во КАМ донеле некој путер од кирики 48ден 200г, го пробав добар е, нема ништо плус додавано масла етц. само што декларацијата не им е точна, типично за КАМ хаха.
Како мислиш дека ме им е точна? Како си проверил?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Во Македонија нема ефтина и квалитетна храна, све што не е овошје и зеленчук од пазар не е добро.

Кај нас нема евтино и квалитетно сирење, изварка, кашкавал, јајца, млеко и милион други производи.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Предлог за електролити?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Предлог за електролити?
Витарго? Само што моментално немаат во Полео спорт (свашта), ми рекоа другата недела да сум дошла. Инаку ставив прашалник зш јас тие ги имам пробано уште додека пливав професионално и нонстоп сум со нив, може има подобри, нека пишат поупатените.
 
Член од
11 април 2018
Мислења
205
Поени од реакции
60
За путер од кикиритки совет од мене
не се купува туку се прави домашен бидејќи ова е македонија храната што ја јадиме е со најслаб квалутет а висока цена и ништо не е сигурно.
Затоа земи кикири печени не солени и изблендирај ги во блендер додај малку маслиново масло колку да не е сув и толку барем ќе знаеш што јадиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom