Искомплексирани?

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
па понекогаш знам така да си викам леле ова ми фали леле она али тоа е многу ретко кога сум во лошо расположение, сепак задоволна сум си од себеси и најважно е самиот да си се сакаш (но во нормални граници зашто не сакам луѓе кои се сметаат за најубави уфф нарциси)
али и јас изгледам за помала од годините што ги имам ано си се тешам со тоа дека кога ќе бидам постара ќе изгледам помладо :smir:
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
nekade okolu sedmo,osmo odd bev uzasno iskompleksirana poradi mojata tezina,t.c bev preslaba.nisto ne mi stoese.i kako sto kaza kiki me pravea mn pomala otkolku sto bev.toa mi odese mn na nervi.e kako godinite minaa taka si se promeniv i jas i fizicki i psihicki.pocnav da razmisluvam poinaku,pocnav da si se sakam onakva kakva sto sum i sfativ deka nikoj ne e sovrsense sminkam
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Odvreme navreme znam da se pozalam za nesto i da mi zasmeta nesto,no za kratko vreme mi pominuva i ne gi smetam takvite raboti za kompleksi.Svesna sum za moite mani sto gi imam kako i sekoj covek sto gi ima,ama ne dozvoluvam da se opsednuvam so niv,znam deka kako sto imam mani imam i kvaliteti i so tek na vreme nauciv da se prifakam sebesi takva kakva sto sum.:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Немам никакви комплекси и не се замарам многу. Онака како што ми е убаво си се облекувам и се носам по моја желба. Ако сум му убав на некого, секако ќе сум му убав. Облеката и имиџот не ја прават личноста попаметна и поинтелигентна. Само може да добиеш малку на шмек, ништо повеќе:smir:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Модните магазини и нивните двојни стандарди се криви.
Не може во исто време да се прикажуваат девојки со совршен изглед на насловните страни а во продолжение да се пласираат “прифати се онаква каква што си“ рубрики. Едноставно не е фер.:place:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
знам едно момиче полека се смејт (со задршка) за да не и се напраеле брчки:pos::pos::pos:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
44
Поени од реакции
1
Што ви претставува пречка во вашата убавина?

често кога стоите пред огледало и си велите-“леле види ме каква сум, ова не ми чини,она не ми чини...„ што ви претставува пречка во вашата убавина?
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Хмммммм.па јас кога ке застанам пред огледало постојано си викам дека сум најубава така да нема нешто што ми боде у очи и ми смета освен некои 5 килограми кои сум на пат да ги симнам од мене па дио кај ке стасам ке ви казам понтака:smir:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Да качам некое килце ...и нишо повеќе:pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Многу работи, ама главно стомачето.:nesum:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ах има многу работи. Но поубаво да си наоѓам некои пречки:) него да си велам дека сум најубава и со тоа и совршена. Не постои совршенство.

Ме нервира едно криво забче, ме нервира носот :icon_lol:, ме нервира што не ми се виткаат трепките, ме нервира што не ми се развиени рамениците:) ... има и други ситници што на моменти ми текнуваат.
Мада сеедно ми е не се замарам.

Ама има и работи за кои си велам дека ми се најубави:icon_lol: долгите нозе, стомачето, косата и така натаму :pipi:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
54
Поени од реакции
0
sakam da sum barem malce povisoka i da imam prava kosa a ne nakrsena:nenene:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Кога ќе се видам во огледало најмногу ме нервираат забите(насмевката) и некој други ситници ама најмногу забите:nesum:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
мевов да го неам :) ама само јадам и пиво пијам ептен така да тешко :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom