Инфо за нови филмови достапни на торент

Член од
10 октомври 2011
Мислења
5.441
Поени од реакции
8.561
Покрај веќе споменатите Романија, Хрватска, Србија, Франција, Јужна Кореја и Украина одиме со втор дел Оскаровци 2021. Досега достапни 26/93 пријавени во категоријата за странски филм.

Аргентина: The.Intruder.[El.Profugo].2020.1080p.WEBRip.x264.AC3.HORiZON-ArtSubs - со шпански превод
Германија: Im.Your.Man.2021.1080p.WEBRip.x264.AAC5.1-[YTS]
Грција: Digger.2020.1080p.WEB-DL.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs
Данска: Flee.2021.Jonas.Poher.2017.LEGENDADO.720p.WEB.x264-gooz.mkv
Индија: Pebbles.[Koozhangal].2021.SUBBED.960p.WEBRip.x264-gooz
Исланд: Lamb.2021.1080p.WEB-DL.H264.DD5.1-EVO
Латвија/Летонија: The.Pit.2020.1080p.HBO.WEB-DL.AAC2.0.H.264-playWEB
Казахстан: Желтаја кошка_2020_WEB-DLRip
Кина: Cliff.Walkers.[Impasse].2021.CHINESE.1080p.BluRay.H264.AAC-VXT
Малта: Luzzu.2021.SUBBED.1080p.WEBRip.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs
Мексико: Prayers.for.the.Stolen.[Noche.de.Fuego].2021.SUBBED.1080p.WEBRip.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs
Перу: Powerful.Chief.[Manco.Capac].2020.SUBBED.1080p.WEBRip.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs
Португалија:
The.Metamorphosis.of.Birds.2020.PORTUGUESE.ENSUBBED.1080p.WEBRip.x264-VXT
Русија: Razzhimaya.kulaki.2021.WEB-DL.1080p.mkv
Словенија: Sanremo.2020.1080p.WEB-DL.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs
Tајланд: The.Medium.2021.1080p.WEBRip.x264.AAC-[YTS.MX]
Уругвај: La.Teoria.de.los.Vidrios.Rotos.2021.LEGENDADO.720p.HDTV.x264-gooz - со португалски превод
Хонг Конг: Zero.to.Hero.2021.CHINESE.1080p.NF.WEBRip.DDP5.1.x264-AGLET
Чиле:
White.on.White.[Blanco.en.Blanco].2019.1080p.WEB-DL.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs


Белгија: Un.monde.2021.720p.FRENCH.HDTS.MD.x264-CZ530 (како што имаат напоменато и на тракерот на кој го најдов - верзија само за нетрпеливите)
Идемо даље за исте паре. 34/93 досега.
Белгија: Playground.[Un.Monde].2021.720p.WEBRip.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs - квалитетна снимка
Бразил: Private.Desert.2021.480p.WEB-DL.AAC2.0x264-SNTK
Бутан: Lunana.Yak.in.the.Classroom.2019.1080p.WEB-DL.AAC2.0.x264.JiG
Грузија: Brighton.4th.2021.720p.WEB-DL.AAC2.0x264-SNTK
Египет: Souad.2021.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP2.0.H.264-TEPES
Колумбија: Memoria.2021.WEB.1080p.Dream
Косово: Hive.2021.1080p.WEB-DL.x264-uR
Унгарија: Post.Mortem.2020.PLSUBBED.1080p.WEB-DL.x264.DD2.0-RX
Швајцарија: Olga.2021.720p.WEB-DL.AAC2.0x264-SNTK
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
10.956
Поени од реакции
26.531
Оскар 2021. Дел од ТОП 30 фаворити.

The.Humans.2021.1080p.WEB.H264-NAISU
The.Last.Duel.2021.1080p.AMZN.WEBRip.DDP5.1.Atmos.x264-NOGRP
The.Power.of.the.Dog.2021.1080p.NF.WEBRip.DDP5.1.Atmos.x264-TEPES (на Netflix е, го има и таму)
Belfast.2021.1080p.AMZN.WEBRip.DDP5.1.Atmos.x264-NOGRP
King.Richard.2021.1080p.WEBRip.x264-RARBG
In.the.Heights.2021.1080p.BluRay.x264-PiGNUS
Last.Night.in.Soho.2021.1080p.WEBRip.x265-RARBG
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.531
Поени од реакции
2.476
2 кратки (30 мин.) анимирани од Аардман анимејшн (овчево Шонче, Валас и Громит, Чикен Ран,...) за празнициве:

Robin.Robin.2021.1080p.WEBRip.x264

Shaun.the.Sheep.The.Flight.Before.Christmas.2021.1080p.WEBRip.x264-RARBG
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
5.441
Поени од реакции
8.561
Покрај веќе споменатите Романија, Хрватска, Србија, Франција, Јужна Кореја и Украина одиме со втор дел Оскаровци 2021. Досега достапни 26/93 пријавени во категоријата за странски филм.

Аргентина: The.Intruder.[El.Profugo].2020.1080p.WEBRip.x264.AC3.HORiZON-ArtSubs - со шпански превод
Германија: Im.Your.Man.2021.1080p.WEBRip.x264.AAC5.1-[YTS]
Грција: Digger.2020.1080p.WEB-DL.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs
Данска: Flee.2021.Jonas.Poher.2017.LEGENDADO.720p.WEB.x264-gooz.mkv
Индија: Pebbles.[Koozhangal].2021.SUBBED.960p.WEBRip.x264-gooz
Исланд: Lamb.2021.1080p.WEB-DL.H264.DD5.1-EVO
Латвија/Летонија: The.Pit.2020.1080p.HBO.WEB-DL.AAC2.0.H.264-playWEB
Казахстан: Желтаја кошка_2020_WEB-DLRip
Кина: Cliff.Walkers.[Impasse].2021.CHINESE.1080p.BluRay.H264.AAC-VXT
Малта: Luzzu.2021.SUBBED.1080p.WEBRip.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs
Мексико: Prayers.for.the.Stolen.[Noche.de.Fuego].2021.SUBBED.1080p.WEBRip.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs
Перу: Powerful.Chief.[Manco.Capac].2020.SUBBED.1080p.WEBRip.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs
Португалија:
The.Metamorphosis.of.Birds.2020.PORTUGUESE.ENSUBBED.1080p.WEBRip.x264-VXT
Русија: Razzhimaya.kulaki.2021.WEB-DL.1080p.mkv
Словенија: Sanremo.2020.1080p.WEB-DL.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs
Tајланд: The.Medium.2021.1080p.WEBRip.x264.AAC-[YTS.MX]
Уругвај: La.Teoria.de.los.Vidrios.Rotos.2021.LEGENDADO.720p.HDTV.x264-gooz - со португалски превод
Хонг Конг: Zero.to.Hero.2021.CHINESE.1080p.NF.WEBRip.DDP5.1.x264-AGLET
Чиле:
White.on.White.[Blanco.en.Blanco].2019.1080p.WEB-DL.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs


Белгија: Un.monde.2021.720p.FRENCH.HDTS.MD.x264-CZ530 (како што имаат напоменато и на тракерот на кој го најдов - верзија само за нетрпеливите)
Идемо даље за исте паре. 34/93 досега.
Белгија: Playground.[Un.Monde].2021.720p.WEBRip.x264.AAC.HORiZON-ArtSubs - квалитетна снимка
Бразил: Private.Desert.2021.480p.WEB-DL.AAC2.0x264-SNTK
Бутан: Lunana.Yak.in.the.Classroom.2019.1080p.WEB-DL.AAC2.0.x264.JiG
Грузија: Brighton.4th.2021.720p.WEB-DL.AAC2.0x264-SNTK
Египет: Souad.2021.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP2.0.H.264-TEPES
Колумбија: Memoria.2021.WEB.1080p.Dream
Косово: Hive.2021.1080p.WEB-DL.x264-uR
Унгарија: Post.Mortem.2020.PLSUBBED.1080p.WEB-DL.x264.DD2.0-RX
Швајцарија: Olga.2021.720p.WEB-DL.AAC2.0x264-SNTK
Јапонија: Drive.My.Car.2021.SUBBED.1080p.WEBSCREENER.x264.AAC-OSCAR

Бонус:
Новиот на Алмодовар: Madres.Paralelas.[Parallel.Mothers].2021.1080p.WEB-DL.H.264.AC3-5.1.HORiZON-ArtSubs
Документарка за Аксел Лунд Свиндал (за љубители на скијање): Aksel.2021.NORWEGiAN.1080p.WEB.H264-HENRETTELSE
Новиот на Серебреников: Petrovs.Flu.2021.1080p.WEB-DL.x264.AAC-DEEP
OSS.117.Alerte.Rouge.en.Afrique.Noire.2021.FRENCH.COMPLETE.BLURAY-4FR
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
5.441
Поени од реакции
8.561
Италија (често споменуван во предвидувањата за номинации): The.Hand.of.God.2021.1080p.NF.WEB-DL.DDP5.1.H.264-KHN
Шведска: играл во неделата што помина на Телма, ако на некој му фаќа око, може да се рипне уште два-три дена.

Бонус:
Looking.for.Venera.2021.1080p.WEB-DL.x264-uR
 

Kajgana Shop

На врв Bottom