Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
vardarce напиша:
Можеш да го користиш Trillian има можност за поврзување на сите познати messenger-и (MSN, Yahoo, ICQ, AIM итн.). Или пак во итни случаи можеш да ја користиш оваа страна www.meebo.com
Благодарам многу!:)
 
Член од
27 декември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
0
vlatko напиша:
Кога одам во Wndows components имам Windows Messenger и незнам како да го избришам!Нема delete!Ги симнав МСН-от и неќе пак!Да му се сневиди ќе пукнам!:icon_mad: :icon_mad: :icon_mad:
Па нема делете :) . Треба да е означено (штиклирано). Кликни на знакчето, да не е означено, после тоа долу ќе кликнеш next, ќе почекаш малку додека се отстрани, па на крај ќе кликнеш finish. Тоа пак ке си стои но нема да биде во функција.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
0
Vardarce

Vardarce nis od toa so mi go objasnuvase:) ne ja biva. ne mi e jasno kako moze nekoj internet da nudi bez priklucok ? kako na primer adsl on.net Ova ti e kako na primer eveti pa ti ebi si majkata so satalickijot internet ako namestis namestis ako ne koj te ebe kako sega da ides da platis za prikucok za kablovska i ti tupnat kabel i idi mesti si sam da ti recat.. Ne ja biva svarno cekam sreda da dojde i u deltakom ne bev jas neknja koga plakala devojceto zs na rabota bev ama ne ja biva vaka...adsl koga stavav licno oni dojdoa i istaliraa namestija i si otidoa a plus ovde nema ni kogo da prasas ne rabotat ili posle 16:casot ne raboti baska nemaat texnicka podrska ne mi e jasno kako moze da zemaat tolku pari a da ti tupnat samo cd i idi ebi se ti posle ako namestis namestis ako ne koj te ebe plakaj za mestenje
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Кристијан ова не е интернет провајдер, мислам дека ти беше објаснето се тоа кога се имаш јавено на телефонскиот број во фирмата. Техничка подршка има и таа се состои од софтверски аспект (инсталирање на софтверот, подесување на SkyStar 2 и софтверот), нели ти дадов мој број да ми се јавиш. Ние не монтираме сателитска опрема туку само продаваме лиценцен број и софтвер што значи не може јас да дојдам и да ти ја наместам сателитската антена бидејќи се тоа е во ваша режија и тоа не е наша работа.

Поздрав
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
0
Vardarce

Mi dadoa tvoj broj ama ziti mene kazi kolku vreme go nemas upaleno mobilnijot ? i ne se javuvase? kazi iskrajno kolku propusteni pozivi imas od 075720413 ? kazi mi na koj satelit treba da bidam ? znam od astra pet santima ama na koj treba da se zakacam najdov eden da mi ja mesti za 1500 denari ama prasuva na koj satelit e mora da znae kazi mi so kako da znam
bar
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Kaj da proveram kolku soobrakaj imam napraveno na mt.net.mk ,zosto ja nema veke? Da ne go trgnaa slucajno,znam bese odma levo dole na stranata sega ja nema taa opcija.
 

Warrior

Born to laugh
Член од
15 декември 2005
Мислења
375
Поени од реакции
3
Ми треба програмче за конвертирање на слики, од гиф во јпг.
Ве молам помагајте!!!
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
pisi na google free jpg convertor i bilo koj ke ti zavrsi rabora, sega sum pod linux i ne mozam da ti pratam nisto....a gi imam edno cudo na drugiot hdd
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Имам проблем, ај некој ако може да ми помогне . . .
Дома на едниот компјутер немам интернет, не знам од која причина. Користам интернет од Телекабел и двата компјутери ми се приклучени дирекно во модем. Еве вечерва на едниот немам интернет . . . мислев дека е нешто до врската, ама на другиов компјутер интернетот си функционира. Не сум чепкал ништо во подесувањето, па има ли некој претстава до што може да е ???
 
П

Петар-МКД

Гостин
Ако ти се врзани компјутерите во мрежа, провери си ја мрежата. А најдобро ти е да се јавиш во телекабел :)
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Petar-MKD напиша:
Ако ти се врзани компјутерите во мрежа, провери си ја мрежата. А најдобро ти е да се јавиш во телекабел :)
Не ми се во мрежа, двата се дирекно во модем.
Ама еве денес имам и на двата, што му беше вчера на едниов компјутер не знам.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Позади неколку страни од темава имав проблем со МСН Месенџер едноставно ке одам Sign in и вика Truebleshoot!Го бришев пак го симнував програмот ништо!Ве молам за помош многу ми е потребно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom