Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Simple mind

Паметни баби
Член од
19 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
1
Lockerz Има ли вистина во ова? Гледав и клип на youtube pod Lockerz unboxing и малку ми е чудно. Ја видов таа посебната тема ама за неколку страни е и не можам да најдам некој понов коментар дали некој добил нешто и дали е вистина. Читав таму пишувале дека не моше ништо да добиеш ако немаш американска адреса??????
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Овака сега имам еден проблем ....Купи рутер и се убаво среди и седна на лап топо и си имам интернет значи ок е.Ама сега на онај компјутер немам интернет значи на лап топо со wireless имам а на онај немам.Помош!!!!!

--- надополнето ---

Just a Boy напиша:
Овака сега имам еден проблем ....Купи рутер и се убаво среди и седна на лап топо и си имам интернет значи ок е.Ама сега на онај компјутер немам интернет значи на лап топо со wireless имам а на онај немам.Помош!!!!!
Средено.....
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Дечки, има една веб-страница не ми ја отвора. www.darko71.com, ова е страницата. Значи до пред 10 часа страницава ми ја отвораше, сега не ја отвора, ми излегува серверот не е пронајден. Пробав од кај еден другар, ја отвора. Користам Мозила и си реков да пробам со нешто друго (да не е проблемот до пребарувачот), па инсталирав Опера и Гугл Хром, но и со нив не се отвора. Знае некој што може да биде проблемот?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Lockerz Има ли вистина во ова? Гледав и клип на youtube pod Lockerz unboxing и малку ми е чудно. Ја видов таа посебната тема ама за неколку страни е и не можам да најдам некој понов коментар дали некој добил нешто и дали е вистина. Читав таму пишувале дека не моше ништо да добиеш ако немаш американска адреса??????
Има, но мали се шансите.

Дечки, има една веб-страница не ми ја отвора. www.darko71.com, ова е страницата. Значи до пред 10 часа страницава ми ја отвораше, сега не ја отвора, ми излегува серверот не е пронајден. Пробав од кај еден другар, ја отвора. Користам Мозила и си реков да пробам со нешто друго (да не е проблемот до пребарувачот), па инсталирав Опера и Гугл Хром, но и со нив не се отвора. Знае некој што може да биде проблемот?
Пробај да ги подесиш днс серверите од гугл,можеби не ги отчитува тие днс сервери провајдерот што ти ги дава

Оди контрол панел,network connections на lan адаптерот пропертиес и имаш едно TCP/IP двапати кликни на него
И штиклирај : Use the following DNS Server addresses :

На првото внесуваш 8.8.8.8
На второто 8.8.4.4

Би требало да работи.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Пробај да ги подесиш днс серверите од гугл,можеби не ги отчитува тие днс сервери провајдерот што ти ги дава

Оди контрол панел,network connections на lan адаптерот пропертиес и имаш едно TCP/IP двапати кликни на него
И штиклирај : Use the following DNS Server addresses :

На првото внесуваш 8.8.8.8
На второто 8.8.4.4

Би требало да работи.
Го направив тоа, повторно не ја отвора. Сега имав нешто проблеми друго и само што го сменав windows-от, и повторно не ја отвара таа страна. Навистина немам појма што може да биде.

--- надополнето ---

п.с: Имам уште едно прашање. Дали може да се префрлат пари од Paypal/Alertpay на Moneybookers?
 

Simple mind

Паметни баби
Член од
19 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
1
Момци, ја пуштив сега кајгана пред малце во Google chrome и по грешка стиснав таму неколку пати control со B заедно и ми се зумираше страната. После да видам што е пак уште неколку пати стиснав и сега ми е една реченица цела страна. проверив другите страни и сите се во ред само кајгана е екстра зумирана. Пробував други копчиња но никако да го погодам тоа што е за одзумирање. Па може ли некој да ми каже како да го поправам? Фала
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Момци, ја пуштив сега кајгана пред малце во Google chrome и по грешка стиснав таму неколку пати control со B заедно и ми се зумираше страната. После да видам што е пак уште неколку пати стиснав и сега ми е една реченица цела страна. проверив другите страни и сите се во ред само кајгана е екстра зумирана. Пробував други копчиња но никако да го погодам тоа што е за одзумирање. Па може ли некој да ми каже како да го поправам? Фала
Оди на кајгана странава и држи ctrl и скролај со глувчето нанапред или наназад и ке видиш.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Mi treba nekoj da mi preporaca traffic limiter ... poso imam 2 PC a 30gb gi snemuva do 5ti !! FAla
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
не знам дали е за тука прашањето ама ај ќе си прашам

имам McAfee Total Protection со Site Advisor (скенирање на линковите) ама ми истече лиценцата и сакам да ве замолам да ми пуштите по ПП нова лиценца клуч или како и да се вика за 2010 год

фала
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Како да го избришам акаунтот од Ebay маилот ми е пренатрупан од пораки од нив ? Фала !!!
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
70
Поени од реакции
17
dali moze da se vrati stariot dizajn na google (sega koga otvaram images mn tapa mi e porano bese podobro) ako znae nekoj neka objasni
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Додадов едно смајли на мсн, али го крстив „:)“, и сеа наместо „:)“ излегвит то смајли. Проблемот е, шо не можам да го избришам, само pin и unpin можам. Давајте чаре да го бришам некако, оти то е!
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Додадов едно смајли на мсн, али го крстив „:)“, и сеа наместо „:)“ излегвит то смајли. Проблемот е, шо не можам да го избришам, само pin и unpin можам. Давајте чаре да го бришам некако, оти то е!
Реинсталирај MSN, ќе ти се вратат дифолтните смајлија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom