Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
знам дека дознавање на пасворд и користење на интеренетот на некоја вифи мрежа е забрането со закон, сакам да прашам на кој начин и како ги лоцираат мац адресите, што е потребно?? :D
 
C

cige

Гостин
Ај пишете ми интернет страни за огласи, како на пример што е пазар3
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Зошто не можам да креирам акаунт на youtube или Gmail? Секојпат ко ќе стасам до чекорот со верификација, кога треба порака на мобилен со кодот да ти пратат, внесувам се’ како што треба, ама порака никако не ми стига. А нема друга алтернатива, мора на тој начин да се верифицира. :tapp:
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
70
Поени од реакции
17
dali moze da se vrati stariot dizajn na google (sega koga otvaram images mn tapa mi e porano bese podobro) ako znae nekoj neka objasni
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Имам бежичен од ОNE, купив рутер BELKIN, поврзав со компјутеров ама во WIZARDот од рутеров не ми го прифаќа јузерот и пасвордот, а точни се и поврзано е како што треба се .. помош некој?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Имам бежичен од ОNE, купив рутер BELKIN, поврзав со компјутеров ама во WIZARDот од рутеров не ми го прифаќа јузерот и пасвордот, а точни се и поврзано е како што треба се .. помош некој?
Клонирај ја MAC-адресата од компјутерот.
Кај мене исто е Belkin рутерот и имам од One интернет и направен им е да можи само на таа MAC-адреса (од компјутерот кај шо го користиш) да се конектираш. Ама затоа имаш во рутерот кај шо се подесувањата опција МАC Address се вика и има копче Clone. Кликаш тоа и само apply после и средена работа.
 
Член од
10 август 2010
Мислења
323
Поени од реакции
138
Сакам да купам Wireless Рутер, што мислите која марка е поквалитетна и подобра :toe: имав еден ми цркна ... чекам одговор
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Сакам да купам Wireless Рутер, што мислите која марка е поквалитетна и подобра :toe: имав еден ми цркна ... чекам одговор
Linksys, D-Link, Belkin, Netgear, кого заборавив од оние достапни кај нас?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Зошто не можам да креирам акаунт на youtube или Gmail? Секојпат ко ќе стасам до чекорот со верификација, кога треба порака на мобилен со кодот да ти пратат, внесувам се’ како што треба, ама порака никако не ми стига. А нема друга алтернатива, мора на тој начин да се верифицира. :tapp:
Ај уште еднаш, дали некој знај кој можи да биди проблемот?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Стави некој друг број пробај со разни оператори.
Во моментов немам број од друг оператор (освен од Оне) за да пробам, а можи и да е до тоа... затоа прашував, ако имал некој сличен проблем да знам.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Дали можит да дознам од кој оператор е оваа ип адреса: 77.28.38.104?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom