Инсталација на навигација, сензори, камери и други корисни уреди

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.377
Колку е само фејк сликата со Google.
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
Joey не сум ги правел сликите не е монтажа а ова правилно го нема во моето бмв јас го додададов во сервис.Утре одм за Германија и ке донесам уште нешто.јас ајфонот не го вадам од кола си имам нокиа н97 неа ја имам секогаш со мене а моима немам како што и која апликација.
Струмикс Јас не монтирам не ги користам овие ама некој кога ке види пример за апаратот за сладолет не верува ке пуштам се смее и се чуди. Една сличка што ми се има десено..Одам во град се едно другарче и го остаив во кола да чека коа гледам на женски им дава сладолет ивика им дадов и број реков мое е бмв то јас се згазив од смеење.
torte_nokia_N80 се ми е наместено и мрежа и за натамо и за навамо кога сум тука ми се појавува дека сум приклучен во Македонија и бал бла .....
>makedonec< колата не вари кафе ама и тоа не е лоша идеа хехехе .ако некој е заинтересиран додека нема виза да си појде до странство да види што нема за коли тука многу е слабо со добри работи
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
добро ако мислиш дека е фејк Acid терај по твое сеа ке се заебавам ке си играм мајтап абе ако си ти од вчера јас не сум.И по што мислиш дека е фејк.
како да ти докажам дека не е Фејк.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
добро ако мислиш дека е фејк Acid терај по твое сеа ке се заебавам ке си играм мајтап абе ако си ти од вчера јас не сум.И по што мислиш дека е фејк.
како да ти докажам дека не е Фејк.
Ај дај стави слика со поголема резолуција!!! И не кажа што апликација користиш за ајфонот?
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
Еј ми испадна многу работа утре рано одам на пат ке стаам други слики и се ке средам.абе дајте и вие нешо ставајте праите не јас почнав вие се заебавате
 
S

smart ass

Гостин
Ја почнувам оваа тема да ги видам вашите мислења за нешто вакво дали би поставили или веке имате во вашиот автомобил и колку е тоа корисно.

Еве јас да почнам...
Кај мене во Bmv to имам ставено Камера назад кај ознаката БМВ кај багажот која ми е поврзана со монитор кој е поставен напред.Камерава ретко ја служам ако ми затреба за нешто има светло поставено на неа и се ротира лево-десно горе-доле .
Имам Tomtom navigacija која доста ми служи.
Имам вградено мобилен телефон iphone 3gs кога некој ве бара ви се влушува гласовна секретарка дали да го отврли повикот или да го прифати кога ке го прифати музиката се запира.:D
имам во багажот апарат специјално направен за сладолет кој е многу добар него го користам само лето.
Исто така имам сензори за паркирање,за температура, ислично.Мене искрено ова многу ми служат а и доста се потребни
Пишете ваше мислење и предложете нешто ...
Ракетен погон...шо модел е Бмв-то????

Апарат за сладолед...абе не си камионџија:pos2:

Навигација не ти треба....ти треба антирадар(има посебен уред)ако возиш брзо
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
>makedonec<
Абе браво ти си паметниот.Јас не се заебавам ако сакате на темава да пишувате барем пишувајте што,како,што би додале во вашоот автомобил,што ви се допаѓа а не да се глупирате.
А ти и тоа твоето > ај готово од сеа само сериозно<ќе го видиме.....
 
S

smart ass

Гостин
>makedonec<
Абе браво ти си паметниот.Јас не се заебавам ако сакате на темава да пишувате барем пишувајте што,како,што би додале во вашоот автомобил,што ви се допаѓа а не да се глупирате.
А ти и тоа твоето > ај готово од сеа само сериозно<ќе го видиме.....
Јас не се заебавам...ете ти кажав-антирадар...а ако сакаш ладно пиво Chrysler HEMI-легендарно-секогаш ладно пиво или сок.(собира 0.5л пиво,но ладно...Таква "кригла"(се отвара и се пие...директно пивото хех закон) имаат у продажба-како пикниг фриџ

Да правиш скара(има метод,али не баш како овој-со крајслер хеми мотор)





ова за оние кои имаат Џипови...


Потоа можеш да вградиш сензор кој ќе активира аларм кога некој/а се доближи метар-2 до автомобилот(тоа е гола вода)али и камерата ќе снима:vozbud:

Плус ти кажав...можеш и Ракетен бустер да вградиш-релативно евтино кај нас се прави таков ракетен мотор...
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
добро ако мислиш дека е фејк Acid терај по твое сеа ке се заебавам ке си играм мајтап абе ако си ти од вчера јас не сум.И по што мислиш дека е фејк.
како да ти докажам дека не е Фејк.
отвори гепек и сликај се заедно со апаратчето за сладолеТ...
ама тоа коа ќе се вратиш од пат...и одговори за апликација која користиш на iphone-от...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
отвори гепек и сликај се заедно со апаратчето за сладолеТ...
ама тоа коа ќе се вратиш од пат...и одговори за апликација која користиш на iphone-от...
Аман бе друже за која апликација си запнал ? кај виде апликација ?
 
S

smart ass

Гостин
Еј ми испадна многу работа утре рано одам на пат ке стаам други слики и се ке средам.абе дајте и вие нешо ставајте праите не јас почнав вие се заебавате
епе ајде...кажи што мислиш ете за моите предлози...и дај слики..
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
165
Поени од реакции
18
електро абер немаш лажов си голем да беше твоја колата немаше да се курташачиш овде на нас него ќе спиеше со некоја сега во бмвето твое
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Ја почнувам оваа тема да ги видам вашите мислења за нешто вакво дали би поставили или веке имате во вашиот автомобил и колку е тоа корисно.

Еве јас да почнам...
Кај мене во Bmv to имам ставено Камера назад кај ознаката БМВ кај багажот која ми е поврзана со монитор кој е поставен напред.Камерава ретко ја служам ако ми затреба за нешто има светло поставено на неа и се ротира лево-десно горе-доле .
Имам Tomtom navigacija која доста ми служи.
Имам вградено мобилен телефон iphone 3gs кога некој ве бара ви се влушува гласовна секретарка дали да го отврли повикот или да го прифати кога ке го прифати музиката се запира.:D
имам во багажот апарат специјално направен за сладолет кој е многу добар него го користам само лето.
Исто така имам сензори за паркирање,за температура, ислично.Мене искрено ова многу ми служат а и доста се потребни
Пишете ваше мислење и предложете нешто ...
a so ne ja slikas ti kolata sam so iphonot 3gs 32gb pa posle prefrli gi slikite so bluetoth na taa nokiata n97 so ja nosis sekogas so tebe i daj ni na kraj na site ovde po eden sladoled od taa masinata vo bagazot so ti bila...
za mene eve 3 topki sladoled lesnik,vanila i cokolado ama i prelif staj ok? i daj vidi drugive so sakaat...:pos2::pos2::pos2: :tapp::tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom