Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Се пробав,џабе.
ајтјунес имаш инсталирано, види дали на него ќе ти го препознае, ако не значи имаш неоригинален кабел или хардверски дефект
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
ајтјунес имаш инсталирано, види дали на него ќе ти го препознае, ако не значи имаш неоригинален кабел или хардверски дефект
Кабелот ми е од пакувањето,до сега не сум имал проблеми,незнам што му е.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Кабелот ми е од пакувањето,до сега не сум имал проблеми,незнам што му е.
Имало случаеви кабелот да е од пакување, ама тој што го пакувал да ти ставил фалц кабел :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Имам iphone 5s ама имав проблем со екранот, напукна малку и го сменив. Откога ми го ставија новиот екран fingerprintot прекина да работи, им го вратив пак го работеа 100 години и пак ништо. Дечките ми гарантираат дека тач сензорот не е сменет туку само екранот. Од тогаш направив update и што не ама без успех..
Дали има некој fix или искуство?
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Имам iphone 5s ама имав проблем со екранот, напукна малку и го сменив. Откога ми го ставија новиот екран fingerprintot прекина да работи, им го вратив пак го работеа 100 години и пак ништо. Дечките ми гарантираат дека тач сензорот не е сменет туку само екранот. Од тогаш направив update и што не ама без успех..
Дали има некој fix или искуство?
пробај сетирај го од почеток...
иначе како нејке воопшто не ти го препознава прстот, ти јавува еррои или што...
пробај и со ресторе преку ајтјунес...
Иначе неможе само стаклото да се смени мора и тачот, тоа иде комплет...
Ваљда при монтажа да не ти го поебале конекторот, пошто тач ај-ди-то е поврзано со копчето нели и со екранот..
Кај го сервисираше?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
пробај сетирај го од почеток...
иначе како нејке воопшто не ти го препознава прстот, ти јавува еррои или што...
пробај и со ресторе преку ајтјунес...
Иначе неможе само стаклото да се смени мора и тачот, тоа иде комплет...
Ваљда при монтажа да не ти го поебале конекторот, пошто тач ај-ди-то е поврзано со копчето нели и со екранот..
Кај го сервисираше?
Кога ќе одам да сетирам прст одма ме носи на ова..
http://fotografija.com.mk/image/tre
Направив ресторе и хард ресет и што не... џабе..
Дечкото ми рече дека стаклото е сменето ама тачот за прстот не е допрен истиот е од порано и дека го проверил конекторот неколку пати ама се било океј демек па нема објаснување зашто вака јавува.
Инаку ми го правеше дечко што работи во тмобиле сервисот.
Јас мислам дека е хардверски проблем не софтверски..
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Имам проблем со телефонот не ми работи копчето за заклучување озгора , инаку ајфон 5 . Колку чини поправката ?
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Имам проблем со телефонот не ми работи копчето за заклучување озгора , инаку ајфон 5 . Колку чини поправката ?
20-30 evra negde[DOUBLEPOST=1400680972][/DOUBLEPOST]
Кога ќе одам да сетирам прст одма ме носи на ова..
http://fotografija.com.mk/image/tre
Направив ресторе и хард ресет и што не... џабе..
Дечкото ми рече дека стаклото е сменето ама тачот за прстот не е допрен истиот е од порано и дека го проверил конекторот неколку пати ама се било океј демек па нема објаснување зашто вака јавува.
Инаку ми го правеше дечко што работи во тмобиле сервисот.
Јас мислам дека е хардверски проблем не софтверски..
Врати им го па и барај си нов мобилен..
 
Последно уредено:
Член од
5 декември 2012
Мислења
48
Поени од реакции
9
Pred 3 meseci kupiv mobilen od T-Mobile Iphone 5s. Pred 1 mesec pocna da mi prai problemi koga zboruvam na mobilen sogovornikot ne me slusa ubavo so prekini znaci skoro sekoj pat koga ke zboram, sekoj pat se slucuva so prekini da me slusat. 2 pati sum go odnesol mobilniot kaj salonot kaj sto sum go zemal mobilniot i 2-pati prijavuvam za istiot problem i go zadrzia mobilniot po 1 nedela i nemozele nikakov problem da najdat a mene skoro na sekoe javuvanje mi se slucuva problemot , a vo servisot 1 nedela nemozea da najdat nikakov problem. Kazete ve molam dali ima nekakov problem so mrezata ili sto drugo moze da e? POZZ
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Pred 3 meseci kupiv mobilen od T-Mobile Iphone 5s. Pred 1 mesec pocna da mi prai problemi koga zboruvam na mobilen sogovornikot ne me slusa ubavo so prekini znaci skoro sekoj pat koga ke zboram, sekoj pat se slucuva so prekini da me slusat. 2 pati sum go odnesol mobilniot kaj salonot kaj sto sum go zemal mobilniot i 2-pati prijavuvam za istiot problem i go zadrzia mobilniot po 1 nedela i nemozele nikakov problem da najdat a mene skoro na sekoe javuvanje mi se slucuva problemot , a vo servisot 1 nedela nemozea da najdat nikakov problem. Kazete ve molam dali ima nekakov problem so mrezata ili sto drugo moze da e? POZZ
Врати го и по трет пат покажи им на лице место дека има проблем и барај или да го поправат или нов..

Иначе и јас имам 5с исто тмобиле ама немам никаков проблем како тебе или како погоре ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 декември 2012
Мислења
48
Поени од реакции
9
Врати го и по трет пат покажи им на лице место дека има проблем и барај или да го поправат или нов..

Иначе и јас имам 5с исто тмобиле ама немам никаков проблем како тебе или како погоре ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fala sto mi odgovori na prasanjeto. Inace vekje zborev so ovie od servisot na T-Mobile i ai rekov neka mi go ispitat brojot da ne e problem so brojot i cekam niven odgovor, no svarno za 3-t pat mora da mi dadat vise nov mobilen. U Pm kakov bakzus sum hhhhh. Poz
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Pred 3 meseci kupiv mobilen od T-Mobile Iphone 5s. Pred 1 mesec pocna da mi prai problemi koga zboruvam na mobilen sogovornikot ne me slusa ubavo so prekini znaci skoro sekoj pat koga ke zboram, sekoj pat se slucuva so prekini da me slusat. 2 pati sum go odnesol mobilniot kaj salonot kaj sto sum go zemal mobilniot i 2-pati prijavuvam za istiot problem i go zadrzia mobilniot po 1 nedela i nemozele nikakov problem da najdat a mene skoro na sekoe javuvanje mi se slucuva problemot , a vo servisot 1 nedela nemozea da najdat nikakov problem. Kazete ve molam dali ima nekakov problem so mrezata ili sto drugo moze da e? POZZ
Мислам дека е проблем со бројот, и мој другар имаше исто таков проблем, го смени бројот и се беше регуларно. Мислам дека ако смениш бројот кје се поправи работата


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Znaci nov sum so i phone-ite zemav 5s i nesaka da mi otvori app store aj kazete so e problemot???
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Незнам ни дали беше за овде прашањето ама да прашам за овај "проблем" или незнаење незнам како да кажам :))

Ме иритира ова во Control Center кога ќе го повлечам нагоре стално седи Safari апликација и кога ќе кликнам го отвара Safarito на местото каде седи името на песната, тоа е се во ред кога свири музика ма пота пак иде Safari, што значи тоа? Не е последна отворена апликација тоа проверив, не е последна надградена апликација или сеедно незнам ама ме иритира, еве и сликица :)) како да го тргнам :)


Ако е некоја смешна работа не ме мајтапете, чунки идам од Андроид на iOS, гуштер сум веке месец дена :*
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom