Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Каде да најдам оригинал кабел за iPhone 5 и колку им е цената?
 

Jet

Член од
17 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
6
Ми пуштија од странство iPhone 4S.
Го отклучив (декодирав), меѓутоа сега се појавува проблем кој што вели: "This iPhone is linked to an iCloud account".
Треба да внесам password (лозинка) од iCloud со кој што е поврзан, а јас го знам password-от. И тој што ми го пушти не го знај password-от.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ми пуштија од странство iPhone 4S.
Го отклучив (декодирав), меѓутоа сега се појавува проблем кој што вели: "This iPhone is linked to an iCloud account".
Треба да внесам password (лозинка) од iCloud со кој што е поврзан, а јас го знам password-от. И тој што ми го пушти не го знај password-от.
Никој во свет не го средува тоа ... додека не се внесе ајди пасводрдот нема чаре
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Jet

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Анлок и џеилбрејк за ајфон 5 кај можам да најдам и колку ќе чини?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
8
Поени од реакции
1
Каде можам да најдам полнач за ајфон 4 и по која цена?
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Никој во свет не го средува тоа ... додека не се внесе ајди пасводрдот нема чаре
Ако имаш проблем тркни до Косово. Приштина има еден тип , распрашај се и знам дека кога братучед мој доби на поклон 5s од Швајцарија, кој имаше проблем т.е. Беше заклучен со icloud му го решија за 1 ден. Не знам колку му наплатија (сигурно не повеќе од 100 ЕУР).
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Ако имаш проблем тркни до Косово. Приштина има еден тип , распрашај се и знам дека кога братучед мој доби на поклон 5s од Швајцарија, кој имаше проблем т.е. Беше заклучен со icloud му го решија за 1 ден. Не знам колку му наплатија (сигурно не повеќе од 100 ЕУР).
софтверски нема начин да се пробие ајклауд, може му смениле плоча... друг начин не постои
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
софтверски нема начин да се пробие ајклауд, може му смениле плоча... друг начин не постои
Оди и објасни им. Луѓето работат и тоа јако. Го решиле тоа ама финтата они ја знаат. Не менуваат никаква плоча. За 1 ден телефонот е топ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom