Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
iPhone без Jailbreak ти е тапаPhone, а и не можеш никако да го заебеш и можеш секогаш ристор и такви работи, само ти треба малку искуство за да не ги побркаш работите.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
А што е предноста со џаилбрејк? Значи тоа ме интересира, што нуди тоа? Што се случува подоцна со телефонот?
побрз е.. појак е? Што е целта со тоа? Имам слушано гласини дека било супер.. ама што спаѓа во тоа супер?
И уште нешто. Толку ли е зезнато рестор да се праи? Нели е едноставно.. само му праиш РЕСЕТ ОЛ ФОН и си чекаш, па он сам да си среде? Што може да се побрка со праењето на рестор?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А што е предноста со џаилбрејк? Значи тоа ме интересира, што нуди тоа? Што се случува подоцна со телефонот?
побрз е.. појак е? Што е целта со тоа? Имам слушано гласини дека било супер.. ама што спаѓа во тоа супер?
И уште нешто. Толку ли е зезнато рестор да се праи? Нели е едноставно.. само му праиш РЕСЕТ ОЛ ФОН и си чекаш, па он сам да си среде? Што може да се побрка со праењето на рестор?
Jailbrake или отклучување на телефонот значи дека ќе може да си ги персонализирате сетинзите на iОS уредот по ваша желба, а не како што е сетирано според default. Пример, отклучен iOS уред ќе може да стартува апликации кои се тргнати од Apple App Store.
Се што треба да се направи е да се отвори Jailbreakme.com преку iOS уредот, да се инсталира бесплатнатa апликација и толку – вашиот уред е „ослободен“. Потоа користејќи ја Cydia ќе може да си го персонализирате телефонот со разни теми и подобрувања.
Ако сакате да го вратите вашиот iOS уред во првобитната default состојба, се што треба да се направи е да се приклучи уредот на iTunes и да се кликне Restore.

 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Zdravo pred eden mesec kupiv iphone 4 od t-mobile,i dali nekoj znae kako da kupuvam aplikacii od app store,znaci zboram za kupuvanje a ne za free aplikacii.Znam deka moze da se napravi neso jailbreak ali nekoi luge sto gi poznavam koi napravile jailbreak na ajfonot,ponataka im se zaebuval,a isto taka vo garancijata sto ja dobiv od t-mobile mi pisuvase deka dokolku napravam jailbreak garancijata ne mi vazi.Pozdrav
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Dali nekoj znae kako da go apdejtnam sistemo od 4.3.3 na 4.3.5 bez da mi se izbrisata rabotite na ajfonot.Koga ke go povrzam ajfonot so kompjuter na itunes mi pisuva dali sakam ad go apdejtnam i mi pisuva deka dokolku go apdejtam ke mise izbrisat programite>I dali ke mozam da mu na pravam jailbreak posle apdejtot.Pozdrav
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Џеилбрејк само тетерд има, повеќе на гугл.
Апликациите доколку не се симнати од сидија/инсталус или некоја 3rd party app. ќе си останат заедно и со се податоците во телефонот - доколку кликнеш на опцијата апдејт, се симне фирмверот и пред да почне да се апдејтува телефонот ќе ти побара потврда за бекап на сите податоци, одобри го бекапот и тоа е тоа.
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Имам Iphone 3 донесен од Австралија, се е во ред и супер работи на мрежа на One, но нема точна позиција на Maps И денес го однесов "некаде" да ми инсталираат навигација. Ми инсталираа две апликација CoPilot i Igo и дестинациите ги означува на едната, но не следи до кај се наоѓа колата во моментот итн. исто current позицијата ја утнува за 100-200 метри :).
???:(???
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам Iphone 3 донесен од Австралија, се е во ред и супер работи на мрежа на One, но нема точна позиција на Maps И денес го однесов "некаде" да ми инсталираат навигација. Ми инсталираа две апликација CoPilot i Igo и дестинациите ги означува на едната, но не следи до кај се наоѓа колата во моментот итн. исто current позицијата ја утнува за 100-200 метри :).
???:(???
Settings - General - About - Modem Firmware

Тука 99% бројките ти се 6.15.00

Ако се тие, тогаш имаш ајфон без функционален GPS, и најлошото од се е што нема враќање назад, ever! :)
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Settings - General - About - Modem Firmware

Тука 99% бројките ти се 6.15.00

Ако се тие, тогаш имаш ајфон без функционален GPS, и најлошото од се е што нема враќање назад, ever! :)
Така е 6.15.00 ,читав околу ова и погоре, тоа е, фала.:(.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Zdravo pred eden mesec kupiv iphone 4 od t-mobile,i dali nekoj znae kako da kupuvam aplikacii od app store,znaci zboram za kupuvanje a ne za free aplikacii.Znam deka moze da se napravi neso jailbreak ali nekoi luge sto gi poznavam koi napravile jailbreak na ajfonot,ponataka im se zaebuval,a isto taka vo garancijata sto ja dobiv od t-mobile mi pisuvase deka dokolku napravam jailbreak garancijata ne mi vazi.Pozdrav
Од Македонија неможеш да купуваш. Може со таа финтата демек од словенија или хрватска незнам точно како иде тоа. Но за џеилбрејк да ти кажам, јас имам 4че овој ми е втор ајфон, и на двата цело време им правев џеилбрејк и никад сум немал некој посериозен проблем. Исто имам направено 10тина џејлбрејка на пријатели, ни они никогаш не се пожелиле. И секогаш можеш на премногу лесен начин да го тргнеш џејлбрејкот со кликање ресторе во ајтјунс така да т-мобиле нема да можат да знаат дали ти бил џеилбрејкуван или не ;)


Sent from my iPhone
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Сакам да купам Iphone 4. Ги гледав понудите од T-mobile и гледав што се нуди по мобилариве и некако поефтино испаѓа да си го купам само апаратот од мобилара. Е сеа сакав да прашам дали некој има искуство со купен Iphone од некоја мобилара, да не има некој проблем(да е краден) сепак цената е околу 400-500 евра не се мали пари а кога веќе ги давам сакам мирно да си спијам. Некој совет?:D
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Сакам да купам Iphone 4. Ги гледав понудите од T-mobile и гледав што се нуди по мобилариве и некако поефтино испаѓа да си го купам само апаратот од мобилара. Е сеа сакав да прашам дали некој има искуство со купен Iphone од некоја мобилара, да не има некој проблем(да е краден) сепак цената е околу 400-500 евра не се мали пари а кога веќе ги давам сакам мирно да си спијам. Некој совет?:D
Iphone 3 од бивши мобиклик му рикна антената за wfi сигнал :) месец дена после гаранцијата, и незнаеја што да му прават нормално.... Јас не би дал 400-500 евра за несигурен iphone, којзнае од кај ги носат, повеќето се препродавани, т-мобиле ти е најсигурно, затоа е најскапо :)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Iphone 3 од бивши мобиклик му рикна антената за wfi сигнал :) месец дена после гаранцијата, и незнаеја што да му прават нормално.... Јас не би дал 400-500 евра за несигурен iphone, којзнае од кај ги носат, повеќето се препродавани, т-мобиле ти е најсигурно, затоа е најскапо :)
Па и мене ми е за тоа коа веќе давам толку пари барем да сум сигурен дека нема да има никаков проблем после :)
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Дали и кога ќе излезе ајфон 5 ката? Која цена ќе е отприлика?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
А од тимобајл посигурни се? :) :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom