Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Па очигледно не чини батеријата, од кај ја купи?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
од мобилара кај што го имам и ајфонот земено..
Најверојатно батеријата се погодила фалична. Нека ти ја сменат за друга, а ако пак прави така тогаш може да е некој друг посериозен проблем со плочата.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Имам проблем со iPhone 4, значи поточно имам проблеми со звук. Кога ми се јавува некој имам звук, но кога сакам да пуштам музика или видео од Јутјуб нема, исто така нема звук кога играм игра. Од друга страна кога пуштам Voice Memos, има звук. Кога ставам обични слушалки ( не оние кои одат со ајфонот) музиката се слуша и се друго. Побарав помош на нет и открив дека би можел да е во headphones мод ставен, со памучни чепкалки го прочистив портот, пробав да го ставам џекчето и да го извадам неколку пати но ништо не ми успева. Некој случајно да нема искуство со овој проблем? Инаку телфонот го добив како поклон пред 2 недели, и од тогаш го имам овој проблем.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Барав тема па немаше барам да купам iPod shuffle ако има некој за продавање добро сочуван и нека пише цена приватна порака
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Имам проблем со iPhone 4, значи поточно имам проблеми со звук. Кога ми се јавува некој имам звук, но кога сакам да пуштам музика или видео од Јутјуб нема, исто така нема звук кога играм игра. Од друга страна кога пуштам Voice Memos, има звук. Кога ставам обични слушалки ( не оние кои одат со ајфонот) музиката се слуша и се друго. Побарав помош на нет и открив дека би можел да е во headphones мод ставен, со памучни чепкалки го прочистив портот, пробав да го ставам џекчето и да го извадам неколку пати но ништо не ми успева. Некој случајно да нема искуство со овој проблем? Инаку телфонот го добив како поклон пред 2 недели, и од тогаш го имам овој проблем.
Најверојатно расипан аудио чип.

Сервис.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Имам iPhone 5, модел А1429. Од кога го апдејтирав на iOS 8 имам некои чудни glitches на екранот и тоа кога скролам на homescreen-от. Некогаш знае да заглави меѓу првата и втората страна. Дали е софтверски или можеби проблемот е со екранот?
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Некој да каже дали има Ајфон 5 кинески со iOS систем или сите кинески ајфони се со андроид систем или да каже и друг начин како да познаам дали е кинески или не.. фала
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Некој да каже дали има Ајфон 5 кинески со iOS систем или сите кинески ајфони се со андроид систем или да каже и друг начин како да познаам дали е кинески или не.. фала
Сите се со андроид, неможе никако иос да им се стави на копиите

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Deneska kupiv Iphone 5s( mi kaza deka samo 3-4 meseci upetreben),navistina e ocuvan,ama na sekoji 15 min se gubi ekranot,iako zvoni koga zvonam na ekranot nisto !! Ni zvuk ni bakrac,posle ke stisnam na sredno kopce i na switch gore zaedno i se pojavuva jabolkoto,se restartira i raboti ama isto sranje na sekoji 10-15 min!!! sto moze da e !? I dali moze da se fixira ako ne da mu frlam pred lice na deckito so mi go prodade
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Најверојатно батеријата е при крај можеби дечкото што ти продал не е искрен .На мојот никогаш не ми се случува ,патем ако не е тајна колку си го купил???


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Vo Prodavnica na telefoni(polovni)so servis,eve pak super rabotese sega se ugasi komplet :( 370 € (210 vo kesh + iphone 4s)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Па оди и кажи им што ви се случи ајфонот или врати му го и земи друг ајфон не е важно која е боја сите се убави бои и гледај над 32 гига да земеш.


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2013
Мислења
90
Поени од реакции
0
имам iPhone 4 и понекогаш телефонот батерија ја троши до последниот процент некогаш ќе ми се угасни на 7,10,15 некогаш дури и на 25...Шо можи да е проблемот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom