Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.912
Поени од реакции
1.322
Ми се укочи копчето за заклучување на 4С-от, у превод треба да чекам 1мин за да се заклучи сам, знаете некој сервис што поправа евтино и брзо? Бидејќи во два-три што се јавив ми побараа 1000-1200 денари и плус 2-3 дена кај нив да седи телефонот.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ми се укочи копчето за заклучување на 4С-от, у превод треба да чекам 1мин за да се заклучи сам, знаете некој сервис што поправа евтино и брзо? Бидејќи во два-три што се јавив ми побараа 1000-1200 денари и плус 2-3 дена кај нив да седи телефонот.

Ако имаш Jailbreak, преку Activator намести си некоја комбинација да ти биде копчето за заклучување. Пример, кога ќе допреш два пати горе на саатот, да се заклучи, нешто такво.
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
505
Поени од реакции
207
Ако може некој да ми предложи страна за декодирање на ајфони каде се плаќа со кредитна картичка не преку paypal :D
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Може ли линк за детално објаснување за iphone jailbrake и unlock, колку коштаат? Сакам да земам iPhone 4s од Америка па ме интересира од која мрежа би било најдобро за да функционира кај нас? Rookie прашања, али немав кој друг да прашам. :)
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Предложете некое место каде можам да го поправав екранот и тачот на iphone 3g
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
samo edniot zvucnik mi rabotit na iphonot.. kolku bi me kostalo da go napram?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Iphone 5 подесувам интернет ама нема никако. Местам се и апн и 300 чуда џабе! Чаре?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Имам Ајпод тач, си функционира интернетот перфектно, се отвара, само фејсбук не.
Само што ке го отворам, одма се гаси и се врака на главното мени...што може да е проблемот?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Имам Ајпод тач, си функционира интернетот перфектно, се отвара, само фејсбук не.
Само што ке го отворам, одма се гаси и се врака на главното мени...што може да е проблемот?
Види некој апдејт да не бара нешто.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Iphone 5 подесувам интернет ама нема никако. Местам се и апн и 300 чуда џабе! Чаре?

Чив интернет и кои сетинзи? Проба ли со рестарт на телефонот?

Имам Ајпод тач, си функционира интернетот перфектно, се отвара, само фејсбук не.
Само што ке го отворам, одма се гаси и се врака на главното мени...што може да е проблемот?

Избриши ја апликацијата и симни ја пак.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Чив интернет и кои сетинзи? Проба ли со рестарт на телефонот?




Избриши ја апликацијата и симни ја пак.

Од вип, местам тоа апн и јусет випоператор, ама за прокси и порт немам опција кај да ги пишам. Се јавив во контакт центар ми викаат дека за ајфон не праќаат подесувања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom