Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
478
Поени од реакции
121
-={K-O-R-U-N}=- Би сакал да те прашам имам iphone 4s ios 6.0.1 x-sim v4 е сега видов на dx.com има r-sim8 за 16 долари и вели дека ја ќе го подржува 6.1.3 па дури и официјалниот ios 7 со ке излезе. Ако може дај ми некој совет.поздрав
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
-={K-O-R-U-N}=- Би сакал да те прашам имам iphone 4s ios 6.0.1 x-sim v4 е сега видов на dx.com има r-sim8 за 16 долари и вели дека ја ќе го подржува 6.1.3 па дури и официјалниот ios 7 со ке излезе. Ако може дај ми некој совет.поздрав

Прочитај таму во коментари дали има задоволни купувачи.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Проблемот бил со плочата, залемиле нешто, сега телефонот е ок.
Да ги пофалам Мобил Шоп за љубезноста и односот кон купувачите. Not. Побезобразни, прости и неуслужливи луѓе одамна немам сретнато. Веројатно не се запознаени со концептот дека не треба ставот кон муштериите да им биде дека се глупи и криви за сѐ. Кога ги лапнаа парите беа доста културни, сега кога треба да го средат проблемот се однесуваа како да сум го фрлила на земја пред нив телефонот и сум поминала со кола врз него. Ме извреѓа продавачот и на крај јас крива што не му отќутев. Ама ај, темава е за проблеми со iphone, така да, пишете ако знаете некој добар сервисер за во иднина ако се случи нешто кога ќе ми истече гаранцијата да знам кај да одам.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Me interesira da ne znae nekoj kolku kosta da se smeni leviot zvucnik na iphone 4S?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Како се става музика на iPod ср*њево, без да избришам сите фајлови? Значи си ставив музика, но меѓутоа ми треба само уште еден да ставам?
Иначе iPod 40 GB.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Како се става музика на iPod ср*њево, без да избришам сите фајлови? Значи си ставив музика, но меѓутоа ми треба само уште еден да ставам?
Иначе iPod 40 GB.

Како стави музика?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Автоматски направив да пребара се и да се стави, сега кога идам пак така ќе се брише се.

Во iTunes во делот Music додај си песни кои ти требаат (треба претходно да ги имаш во плејлиста на iTunes) и синхронизирај. Или со некое друго програмче, ги има многу по нет.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Дали морам да пишам број на кредитна картичка ако сакам да направам акаунт на apple store?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дали морам да пишам број на кредитна картичка ако сакам да направам акаунт на apple store?

Не, има финта. Не почнувај да правиш акаунт, туку така нелогиран, отиди да симнеш било што што е бесплатно. Тогаш ќе ти рече дека немаш акаунт и дека треба да направиш, таму немаш потреба да пишеш кредитна картица.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Не, има финта. Не почнувај да правиш акаунт, туку така нелогиран, отиди да симнеш било што што е бесплатно. Тогаш ќе ти рече дека немаш акаунт и дека треба да направиш, таму немаш потреба да пишеш кредитна картица.
Фала (y)
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
167
iPhone 4. Дали на новите мапс кои се на Епл нели предходно ги користеа гугл мапс нешто не им се работи или мене телефонот не ми е во ред. Мапата за Скопје има само една улица... се друго изгледа како ливада преку мапс апликацијата на телефонот. Преку сафари на гугл малс се функционира одлично како и предходно кога го имав 5 софтвер. Пробав да симнам гугл мапс апликација нормално не може за Македонија. Прашањето е дали епл мапс немаат мапи за Македонија нормални или апликацијата нешто не ми чини.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
iPhone 4. Дали на новите мапс кои се на Епл нели предходно ги користеа гугл мапс нешто не им се работи или мене телефонот не ми е во ред. Мапата за Скопје има само една улица... се друго изгледа како ливада преку мапс апликацијата на телефонот. Преку сафари на гугл малс се функционира одлично како и предходно кога го имав 5 софтвер. Пробав да симнам гугл мапс апликација нормално не може за Македонија. Прашањето е дали епл мапс немаат мапи за Македонија нормални или апликацијата нешто не ми чини.

Мапите од епл се срање невидено. Или напрај си амерички акаунт или симни си Maps+ од AppStore
 

Kajgana Shop

На врв Bottom