Илјада билети и бесплатен превоз со воз за Македонија-Полска

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.674
Кај ти е мобилката? :pos:
As it turns out, го подмитив џандарот да ме пушти со мобилниов.
Очигледно 500 poor souls незнаат како функционира земјава ни.

Илјадници.. бесплатни.. :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
As it turns out, го подмитив џандарот да ме пушти со мобилниов.
Очигледно 500 poor souls незнаат како функционира земјава ни.

Илјадници.. бесплатни.. :pos:
Абе бесплатни, али заборавиле да кажат ако има место ќе се возат бесплатно :pos:

Това да не е скриена камера, разбираш :pos:
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Посети:: 411
Исти луѓе добиваа и по три влезници за Белград


Понеделник, 23 Јануари 2012 00:07

Нелогичности и сомнеж за манипулации. Ова е епилогот од вечерашното извлекување на влезници и превоз до Белград на Европското ракометно првенство.
Една од сомнителните работи е како извесен Филип, добил три влезници. Такви случаи граѓаните пронајдоа многу.
На социјалните мрежи илјадници реакции.
- Еве како Владава на Р.Македонија доделува карти? НЕСПОСОБНОСТ НИ ЕДНО ИЗВЛЕКУВАЊЕ ДА СЕ НАПРАВИ ИЛИ ПАК ОНИЕ ДВЕ МЕСТА + СЕ ЗА НЕКОЈ ОД ДПМНЕ?!, вели граѓанин, кој ја објави оваа фотографија.
- Владата додели “бесплатни“ карти кои се плаќаат од Буџет што го полнат граѓаните!!! Вакви манипулации се недозволени! Ова е невиден скандал!,вели Весна Бендевска, пратеничка на СДСМ.
Реакции од сите страни, воглавно негативни.
Претходно гласањето го потресе голем скандал, каде граѓаните додека аплицирале за наградната игра биле одбивани од системот со порака дека нивната лична карта веќе била искористена.
Политичарите, граѓаните, новинарите - на социјалните мрежи, едногласни - ова е скандал.
Наградната игра заврши со извлекување на добитниците, на Македонската телевизија, а резултатите беа објавени на веб страницата ovaemakedonija.mk
Tags:http://ohrid1.com/izbor/isti-luѓe-dobivaa-i-po-tri-vleznitsi-za-belgrad
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
:tapp: Значи јас џабе се нервирав што не можам да дојдам од Охрид, зошто и да дојдев ќе си останев со прстот во уста. Значи тотална срамота е ова. Претпоставував дека вакво нешто ќе испадне. :notworthy:
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
11
Поени од реакции
11
Sramota!! 2 saata na -10!! Zosto??? Blamaza, pa i djandarite na kraj!! "Nemoj moja faca utre da ja ima na televizija, brisi go toa so si go snimal" :S
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Или само се погодило да има тројца со исто име
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Каква случајност :facepalm: Прв и последен пат како учествувам во вакви фарси на Владава...

 
Член од
6 април 2007
Мислења
10
Поени од реакции
3
Ме интересира дали возот беше полн???Ако не која беше целта што не не пуштија а ако бил полн знаеме кој имало во него....
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
А дознаа медиумите за настанов? Пошто уште никој нема пишано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom