Изневерени или оставени?

Што боли повеќе, да сте ...

  • Изневерени?

    Гласови: 83 66,9%
  • Оставени?

    Гласови: 41 33,1%

  • Вкупно гласачи
    124

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
mislam deka ako bidam ostavena poveke ke me boli... deka ne trpam da bidam sama... a ako sum izneverena na po4etokot mozda ke me boli ali ke si vratam milo za drago, taka da potesko bi mi bilo ako me ostavat:(
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
dokolku povekje ne sum i interesen i izbledela ljubovta togash podobro da me ostavi i da si bara drug.taka nema da mi bide bas teshko

ali dokolku sum i zdosaden i ne me saka vise a ostanuva so mene vo vrska i pritoa me izneveruva(me pravi budala i majmun) togash veke e mnogu poloso:pishtoldz :blabla:
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
абре луѓе тие две работи се дел од секој љубовен живот. Иначе мене нема к.. да ме боли ако сум изневерен или оставен единствено ќе ми помогне да сватам дека таа што го направила тоа е кучка и ништо повеќе.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
двете се лоши и болат ама, подобро оставена отколку изневерена според мене. мислам дека некој многу повеќе ќе те понижи ако ве изневери отколку ако ве остави. во секој случај двете се болни, тажни и лоши!!!
 
Член од
14 август 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Glasav za iznevereni no...
I da te ostavat boli, ne znam koe bi me povredilo poveke.
Od dve zla da go izberam pomaloto...kako?
Ne znam koe e pomalo!!!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Кога е во прашање љубовта,СЕ боли подеднакво,дури и навреда.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не чини ни едното ни другото ама ако мора... Поарно оставен барем знам искрено на што сум... не сакам некоја да ме лажи позади грб! Тоа е најглупото нешто што може да се направи!
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Да бидеш оставен побрзо ќе поминеш преку тоа. Барем бил искрен партнерот со тебе и те оставил затоа што нешто не оди.
Да бидеш изневерен секако дека повеќе боли. Те изневерил тебе, твојата доверба, на некој начин и те изиграл.
Јас сепак повеќе ценам искреност и повеќе би сакала да ме остави отколку да ме изневери.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ууууф еднакво болни се,ама искрено подобро да бидам изневерена,барем ќе има причина и можеби ке се кае за тоа,а оставањето е врз основа на многу работи,едноставно нечинела врската,некои други работи во врска со мене нечинеле.

Може да ме изневери у афект,а не ради некои задни намери,со умисла и слично,со цел да ме повреди,како и да е сепак е крај на врската.
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
Изневерено дефенитивно...Кога некој те изневерува те изневерува тебе како личност ти ги изневерува чуствата изневерува се што сте граделе а пред се СЕ ИЗНЕВЕРУВА САМ СЕБЕ ЗАТОА ШТО ТОЈ ГУБИ...Но тоа не е поентата поентата е што кога некој ке ти каже дека несака повеке да биде со тебе помалце боли од тоа да знаеш дека дел од врската или цела врска некој правел будала од "тебе"(ова го ставам под наводници затоа што иам научено паметна работа он не правел будала од тебе него од себе)what goes around cames around...нели?по фер е да имаш фер врска и кога нели еден од партнерот ќе осети тензија ке побара пауза или ке каже во очи
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дефинитвно повеќе боли изневерувањето.Највеќе боли,затоа што со тој човек си во врска,го сакаш,му веруваш имаш потполна доверба во него за на крај да дознаеш дека всушност он те лажел и дека се мувал со друга(и).Јас би се осетила измамено и одвратно.Ќе ми се гади од него дефинитвно.
Доколку дојде до прекин на врската,може да остане,сеуште взаемна почит,има многу случаи каде што партнерите раскинуваат,а после остануваат во добри контакти и се почитуваат.
А доколку ме изневери некој,нема теоретски шанси,да има почитување,ниту разбирање ниту ништо.Очи нема да сакам да му видам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom