Изневерени или оставени?

Што боли повеќе, да сте ...

  • Изневерени?

    Гласови: 83 66,9%
  • Оставени?

    Гласови: 41 33,1%

  • Вкупно гласачи
    124
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Poveke ke go cenam da mi kaze te ostavam radi druga otkolku da me izneveri a da ne me ostavi:pos2:

Bdw na neverstvoto gledam kako na niska osobina kaj licnosta i ja preziram posle toa, i plus za masloto uste poveke da gori mi se povreduva moeto ego koe dodeka go nahranam, izneveruvacot cel zivot ke se kae..Ednas bev izneverena ama zatoa ostavanjeto bese moja privilegija:poss:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па незнам точно гласав за изневерени пошто сум била, а не сум била оставена од некого така да незнам. А да те изневерат боли ама ако ти значела таа личност.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Дефинитивно повеќе боли ако те изневерат... Ме имат изневерено, не ми значело детето но сепак боли...А ме немат оставено па не можам да кажам, но некако сум сигурна дека нема да ме боли повеќе од неверството...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Тие што одговорија дека подобро би било да бидат изневерени, како да не ми го разбраа муабетот ... би останале со партнерот кој и ве изневерил само да не ве остави? Значи, би ве болело повеќе да ве изневери и да останете со него или да ве остави па да сте без него (пример некој кого многу го сакате нали)? Така некако ... :smir:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Повеќе боли кога ќе те остават. Ако сте изневерени може утеха да се најде,но ако сте сакале и притоа сте биле оставени е тогаш боли,тогаш се ама баш се` се врти околу таа личност. Само со добро друштво секој ден и за 1-2 недели секој лош момент со личноста се заборава само добрите остануваат.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Тие што одговорија дека подобро би било да бидат изневерени, како да не ми го разбраа муабетот ... би останале со партнерот кој и ве изневерил само да не ве остави? Значи, би ве болело повеќе да ве изневери и да останете со него или да ве остави па да сте без него (пример некој кого многу го сакате нали)? Така некако ... :smir:
И во овој случај,пак повеќе би избрала да бидам оставена.Некој кој толку го сакам да ме превари и после јас да останам со него во врска и да се измачувам?Не фала.Не би можела да го поднесам тоа.Баш затоа што го сакам.Самата помисла дека него го привлекла друга особа и сликите што ќе си ги правам во глава..+ и фактот што ќе ја изгубам довербата во него..некако не иде.
Не велам дека нема да ми биде тешко без него.Ќе ми биде богами и тоа премногу.Башка јас како што сум емотивна,нема да излезам од дома што се вика.Но,сепак,тоа ќе трае во многу пократок интервал,него ова другово.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...kakva razlika megu iznevereni ili ostaveni ima?, i u dvata sluchai e rabotava...where love goes, when love dies ... only heaven knows...so prstot u usta si...sekako isto mu doaga toa...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Болат и двете...
Во првиот случај тој ме изневерува, јас него го оставам...
Во вториот тој ме остава мене, од икс причини...

Не знам, не ме оставил некој во кој сум била вљубена, ниту ме изневерил, така што можам само од тепка да одговорам. Изневерувањето е нешто што најмалку го почитувам, кога не само што ќе престанам да бидам со оној кој го сакам, туку истовремено ќе се чувствувам предадено, заебано, прелажано, ќе му бидам бесна... Ако ме остави, сигурно имал добра причина за тоа. И тоа таква причина што била премногу силна за да може да ја проголта ситуацијава и да остане со мене и покрај се. На крајот на краиштата ако не сака да биде со мене, подобро е за двајцата да ми раскине, без оглед на моите чувства за него. Подобро да ме остави, отколку да ме лаже дека ме сака... :toe:
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Па и двете болат ако се направени од особата која многу ни значи.Сум била изневерена и да,ме болеше многу,ми требаше повеќе време за да го преболам тоа.А за тоа боље превари ме,само не остављај ме,:nesvest::tapp:ми се лоши од самата помисла.Не би го кажала тоа,па колку и да ми значи.:nenene:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Па и двете болат ако се направени од особата која многу ни значи.Сум била изневерена и да,ме болеше многу,ми требаше повеќе време за да го преболам тоа.А за тоа боље превари ме,само не остављај ме,:nesvest::tapp:ми се лоши од самата помисла.Не би го кажала тоа,па колку и да ми значи.:nenene:
Мал офтопик...
Имам другарка што има другарка што е толку опседната со дечко и што изгуби СЕ во животот.Сите ги откачи,нема другари,со нејзините се кара...
Врската си ја упропастија,она го изневерува,он ја изневерува,ама нив им е битно што се заедно.
И му има кажано "Што сакаш направи ми,јас премногу те сакам и затоа ќе ти простам"...ова се вика ГЛУПАЧА,не верував дека вакви постојат...:toe:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Мал офтопик...
Имам другарка што има другарка што е толку опседната со дечко и што изгуби СЕ во животот.Сите ги откачи,нема другари,со нејзините се кара...
Врската си ја упропастија,она го изневерува,он ја изневерува,ама нив им е битно што се заедно.
И му има кажано "Што сакаш направи ми,јас премногу те сакам и затоа ќе ти простам"...ова се вика ГЛУПАЧА,не верував дека вакви постојат...:toe:
Зошто бе?Ја мислам дека е баш кул ваква врска.И двајцата прават шо сакаат а на крајот од денот пак се заедно.Уствари не знам дали сеуште се заедно,ама ако е така ми се свига и баш би сакал да имам таква врска.
Он:И двете работи се никакви,ама мислам дека помалку ке ме боли доколку бидам оставен.Барем ке знам дека некој друг не е причина за распад на врската.Барем ке мислам дека не е....:toe::toe:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Па тешки и болни се и двете работи посебно ако тоа ти го направи личноста што премногу ти значи. Нема да ми биде сигурно лесно и ако ме изневери или пак остави али сепак би го одбрала второто. Подобро нека ми раскине и нека ми каже дека некоја друга му се свиѓа и дека сака да прави нешто со нејзе отколку да ми го прави тоа позади грб и да ме изневерува. Колку и да ја сакам личноста никогаш не би идела со нејзе ако знам дека константно ме изневерува. Нема да дозволам да се понижам до толку и да бидам со некој што очигледно не ме цени.
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Штом се направени од личноста која ми значи болни и тешки за доживување би биле и двете работи.
Сепак, подобро да ме остави, барем знам прекинал со мене, а после среќен му пат, што сака нека прави, со мене веќе нема ништо. И вака ќе ми биде тешко зошто сум оставена, но уште потешко би ми било да знам дека бил со некоја додека бил со мене. :nerv:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ако многу ми значи личноста, тешки се и двете. Како и да е неверството можам да го простам, битно ми е после тоа да стекнам повторно доверба во личноста - доколку таа ми ја даде и да бидеме заедно...
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Sekako poveke boli neverstvoto....ama realno gledano i dvete raboti se podednakvo bolni!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom