Изневерени или оставени?

Што боли повеќе, да сте ...

  • Изневерени?

    Гласови: 83 66,9%
  • Оставени?

    Гласови: 41 33,1%

  • Вкупно гласачи
    124

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мал офтопик...
Имам другарка што има другарка што е толку опседната со дечко и што изгуби СЕ во животот.Сите ги откачи,нема другари,со нејзините се кара...
Врската си ја упропастија,она го изневерува,он ја изневерува,ама нив им е битно што се заедно.
И му има кажано "Што сакаш направи ми,јас премногу те сакам и затоа ќе ти простам"...ова се вика ГЛУПАЧА,не верував дека вакви постојат...:toe:
И јас се чудам на таквите, затоа и темава, а ги има многу без оглед дали така директно или подискретно го кажуваат тоа.
А јас, па мислам дека не би се нашла никогаш во таква ситуација кога ќе можам да простам неверство само за да остане со мене типот. Се губи тука и љубов и се`, би се чувствувала поефтина од една мастика, па не верувам дека би уживала во една таква врска, а врските кои не ми го полнат срцето не ги сакам.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
неправете споредби и едното и друго боли и тоа како..само прво настапува изневерувањето а потоа оставањето
 
Член од
14 јуни 2009
Мислења
147
Поени од реакции
21
и двете мораат да се случат кога тогаш....све ќе помине....битно е да не простиш доколку те изневерат( за машки важи)....а ако те остави некоја што навистина си ја сакал и навистина имало нешто силно меѓу двајцата, тогаш е заебано, но животот мора да продолжи....у последно време гледам дека младинава(поготово машките) ептен се замараат околу љубов и такви работи, и тоа во голема мера за некои банални работи и не толку силни врски...очигледно немаат видено барем мала вистинска животна мака...од типот на... да мораш да работиш све и свашта за да донесеш некој динар дома, да се промешаш со секаков вид на покварен народ, да отидеш да работиш каде што има војна, да кркаш малце вистински страв на своја кожа, да имаш некој тешко болен од домашните...гледам таму во темата за љубовни совети и ми дојде смешно малку....има баеги побитни и пореални работи да се прават во твојот живот,отколку да земеш да се жалиш и да разглабаш зашто женска ти те оставила или изневерила....животов е заебан, многу заебан, ако земеш нон стоп да жалиш за проблемите со девојката, па поготово ако ти е бивша, и неможеш да премнинеш преку тоа, тогаш што ќе очекуваш од себе ако недај боже западнеш во некоја вистинска невоља во животот...ќе плачеш?....знам дека е тешко и дека боли, знам како е да се сака и дека и тоа не е мала работа или заебанција, но мора да се справиш со тоа машки....во животов ќе те чекаат многу многу погадни проблеми од тоа....све си мислам дека доколку не го укинеа служењето војска, немаше да има волку омекнување....
нема везе со темава ова, ама ми тргна :toe:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
и двете мораат да се случат кога тогаш....све ќе помине....битно е да не простиш доколку те изневерат( за машки важи)....а ако те остави некоја што навистина си ја сакал и навистина имало нешто силно меѓу двајцата, тогаш е заебано, но животот мора да продолжи....у последно време гледам дека младинава(поготово машките) ептен се замараат околу љубов и такви работи, и тоа во голема мера за некои банални работи и не толку силни врски...очигледно немаат видено барем мала вистинска животна мака...од типот на... да мораш да работиш све и свашта за да донесеш некој динар дома, да се промешаш со секаков вид на покварен народ, да отидеш да работиш каде што има војна, да кркаш малце вистински страв на своја кожа, да имаш некој тешко болен од домашните...гледам таму во темата за љубовни совети и ми дојде смешно малку....има баеги побитни и пореални работи да се прават во твојот живот,отколку да земеш да се жалиш и да разглабаш зашто женска ти те оставила или изневерила....животов е заебан, многу заебан, ако земеш нон стоп да жалиш за проблемите со девојката, па поготово ако ти е бивша, и неможеш да премнинеш преку тоа, тогаш што ќе очекуваш од себе ако недај боже западнеш во некоја вистинска невоља во животот...ќе плачеш?....знам дека е тешко и дека боли, знам како е да се сака и дека и тоа не е мала работа или заебанција, но мора да се справиш со тоа машки....во животов ќе те чекаат многу многу погадни проблеми од тоа....све си мислам дека доколку не го укинеа служењето војска, немаше да има волку омекнување....
нема везе со темава ова, ама ми тргна :toe:
морав да те цитирам искрено...Од три причини прво љубовта не одбира машки женски е сега ако досега ти како машко со висока гордост немаш почуствувано она длабока љубов тогаш не ги осудувај другите.Второ зар ако е машко не треба да плачи??искрено солзите не се само за жените или ако маж плачи е нешто како геј или ....?трето хммм...подобро би било вака но со тоа мора да се справиш храбро и достоинствено подобро ми звучи пошто машки искрено има такви што глумат мажи а уствари се п****
 
P

PewDiePie

Гостин
Подобро да ме остави одколку да ме изневери
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Според мене многу е подобро да ме остави па да си оди со др отколку да ме изневерува а да бидеме заедно... мислам дека е мн бедно и понижувачки да се изневерува.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
повеќе боли да си изневерен според мене (иако ова ми се нема случено до сега), а оставен па и не боли толку ако не се заљубен :toe:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Најјакото е двете истовремено. Да те заебе со друг и да ти каже дека ќе биде со него.
Ако тоа не те исчеличи, ништо нема :icon_lol:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Гадни се и двете опции но гласав за изневерени :toe:
мислам дека тоа повеќе би болело..иако не сум осетила на своја кожа (за среќа:))
 
Член од
29 март 2010
Мислења
19
Поени од реакции
2
Изневерени ДЕФИНИТИВНО.. сум го почувствувал тоа од девојка од која никогаш во животот не би очекувал такво нешто и ме скрши. Ама преминав преку тоа...

е сега пошто сум осветољубив..... :devil2: ....
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Гласав за оставање. Неверството е кукавички начин да оставиш некого. Башка еве ако те остави а ја/го сакаш може да се пишмани да те замоли за прошка и има простор за простувањње. Но како ќе и/му простиш ако те има изневерено???
 
H

^HITMAN^

Гостин
Ми се врти денес нешто онаа српскана песна ... незнам како одеше точно ама нешто као "Превари ме само не остављај ме" бла бла ... ја знаете сигурно, а и немора ... од неа ми текна темава не дека е битна.
Муабетот ми е што е потешко и поболно, да сте изневерени или оставени? Од песни како оваа, често и примери во секојдневниот живот знам дека има такви што би да се изневерени, само не оставени од страна на партнерот. Мене тоа ми се патетични случаеви, и секако мислам дека е најлошо нешто да ме изневери некој. Оставањето колку и да боли, ако е неопходно, побрзо ќе го преболам ... а вие?
Да напоменам исто ... двете работи ако ви се направени од некој што многу го сакате ... значи не од било кого:)
п.с. Се надевам нема да се погоди цел форум да гласа за втората опција ... :icon_lol:
Пријател под итно престани да слушаш турбо фолк. Ефтини курво пејачки од Србија и тоа нека не те замислуваат. Таа музика може да те поебе во мозокот, избегнувај ја.
Опростено ти е за темава затоа што е инспирација од кичерајска курветина која сака да глуми пејачка, инаку големо :tapp: ќе добиеше од мене. НЕВОЗМОЖНО е да сум во врска со некоја откако ќе дознаам или ќе ми признае дека ме изневерила. Кој е тој кретен кој ќе остане во врска со таков човек??? Имате ли гордост бре луѓе ???
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
ебано е да си изневерен... по ебано е да си оставен... најзаебано(преебано) е да си изневерен и оставен (веднаш едно по друго!!!).
тешка е одлуката. и двете болат прилично исто! зависи од ситуација кога како.. па ке речам заебани се и двете али ја би ..... незнам стварно... оставен позаебано мислам.. зашто? незнам... нека биде едно ако мора веќе да биде...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom