Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Хонорарот и е појавување на МКТВ кај Томиќ и гласот на народот кој мора да мисли како водителот ,ако не мислиш како водителот ќе слушнеш само тит тит тит тит
Епа и она и водителот да ми го ТИИИТ, да им ТИИИТ ТТТИИИИИТТ ТТИИИИИТТ ТТИИИИИТТ :pos2:
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Хонорарот и е појавување на МКТВ кај Томиќ и гласот на народот кој мора да мисли како водителот ,ако не мислиш како водителот ќе слушнеш само тит тит тит тит
И Томиќ и Гелева и сите истомисленици како Томиќ да фатат и на грб да се носат, резили бе, па и јавувања има бе, што народ ќе бевме бе да се лажеме со политички маркетинг. Доста по цел ден ЕПП ти си Македонија за тебе е Македонија сега уште и по емисии почнаа пропаганди да воведуваат и бараат фер избори( Целата политичка елита во Македонија е срањееееее ) затоа гледајте си рајатот и не си ги тупете главите со политики. Најупотребуваната реченица на Томиќ "Мислам дека ќе се согласите со мене" кога ЛАТАС( со секој втор збор се обидуваше да навреди некој било Љубе, Бранко........ а само Грујо и Зинго се најидеалните политичари) лајнарот е како гостин во емисијата што очекувате повеќе ................... Поздрав :helou:
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Јас се двоумам помеѓу двајца, па ќе видиме кој ќе се покажит повеќе на избориве.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
131
Поени од реакции
0
Фрчко ке влезе воо 2 круг бидете сигурни
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
И Томиќ и Гелева и сите истомисленици како Томиќ да фатат и на грб да се носат, резили бе, па и јавувања има бе, што народ ќе бевме бе да се лажеме со политички маркетинг. Доста по цел ден ЕПП ти си Македонија за тебе е Македонија сега уште и по емисии почнаа пропаганди да воведуваат и бараат фер избори( Целата политичка елита во Македонија е срањееееее ) затоа гледајте си рајатот и не си ги тупете главите со политики. Најупотребуваната реченица на Томиќ "Мислам дека ќе се согласите со мене" кога ЛАТАС( со секој втор збор се обидуваше да навреди некој било Љубе, Бранко........ а само Грујо и Зинго се најидеалните политичари) лајнарот е како гостин во емисијата што очекувате повеќе ................... Поздрав :helou:
Samo idealniot dava pari a drugite sakaat na veresija? Edno vreme koga bea BC i Zingo na vlast SITEL zboruvase se najdobro samo za niv,zosto togas en go napagase na Latas?
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Samo idealniot dava pari a drugite sakaat na veresija? Edno vreme koga bea BC i Zingo na vlast SITEL zboruvase se najdobro samo za niv,zosto togas en go napagase na Latas?
Како прво те молам да не ме етикетираш партиски, бидејќи погоре напишав дека сите се срање. А за Латас одсекогаш ми бил персона нон грата со неговото најниско однесување и тогаш не бев активен член на Кајгана Форумот па да си искажам мислење за Латас. Поздрав:helou:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Само Фрчко за прецедник.

Напред кон нови освојувања со бесконечната сила на јуначката крв!

А и племето му е доста успешно.
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Само Фрчко за прецедник.

Напред кон нови освојувања со бесконечната сила на јуначката крв!

А и племето му е доста успешно.
Од кое племе е Фрчко? ЛОЛ.
А инаку неможам а да не се изначудам како може да има гласови Фрчко. Не дека тоа што тепал жени може да му се прости ама еве ај за тоа да замижиме .... Е неможам.... Треба да си педер или .... ПЕДЕР да удриш жена.(па била таа вмровка или комуњарка или шиптарка сеедно суициден!!!) Ама и да земеш да си кажеш дека си за компромис за името и пак да има луѓе кои гласаат за него на форумов... навистина се чудам како може такво нешто?!?!
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Не ми се верува ЕЈ... Па значи ова ВМРО и некој циган да го предложеше за председател , послушниве партиски роботчиња и за него ќе гласаа...
А да ги прашаш кој е овој што го предлага ВМРО, никој нема да знае да ти каже... цццццц Е затоа оваа држава се вештачки одржава... Баш ми е жал...
И така ќе се вртиме во круг... Они не го признаваа Црвенковски за председател, СДСМ (а Богами ни јас) нема да го признае овој Иванов, ако случајно (недај Боже) биде избран... Јово наново... се е :drk:,..
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Не ми се верува ЕЈ... Па значи ова ВМРО и некој циган да го предложеше за председател , послушниве партиски роботчиња и за него ќе гласаа...
А да ги прашаш кој е овој што го предлага ВМРО, никој нема да знае да ти каже... цццццц Е затоа оваа држава се вештачки одржава... Баш ми е жал...
И така ќе се вртиме во круг... Они не го признаваа Црвенковски за председател, СДСМ (а Богами ни јас) нема да го признае овој Иванов, ако случајно (недај Боже) биде избран... Јово наново... се е :drk:,..
Прво и основно, да се биде циган не значи да си неспособен.Второ, СДСМ не одбраа циган, туку тепач, а првата опција е далеку подобра од оваа што ја одбравте. Подобро да одбереш некој (за тебе непознат, бидејки гледам не знаеш кој е еден од подобрите професори на правен) отколку некој познат по своите карате шлаканици. Кога викаат дека треба да бираш човек за претседател, не значи познат човек за обичниот народ, туку да не одбереш некој кој тепа по паркинзи!!!
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
Не ми се верува ЕЈ... Па значи ова ВМРО и некој циган да го предложеше за председател , послушниве партиски роботчиња и за него ќе гласаа...
А да ги прашаш кој е овој што го предлага ВМРО, никој нема да знае да ти каже... цццццц Е затоа оваа држава се вештачки одржава... Баш ми е жал...
И така ќе се вртиме во круг... Они не го признаваа Црвенковски за председател, СДСМ (а Богами ни јас) нема да го признае овој Иванов, ако случајно (недај Боже) биде избран... Јово наново... се е :drk:,..

Врти сучи си запнал ти да станеш претседател. Нема врска што си циган(делија) ќе те гласаме и тебе. Но јбг има закон треба да наполниш 40 години + во меѓувреме е пожелно да се описмениш, да созрееш...:toe:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Не ми се верува ЕЈ... Па значи ова ВМРО и некој циган да го предложеше за председател , послушниве партиски роботчиња и за него ќе гласаа...
А да ги прашаш кој е овој што го предлага ВМРО, никој нема да знае да ти каже... цццццц Е затоа оваа држава се вештачки одржава... Баш ми е жал...
И така ќе се вртиме во круг... Они не го признаваа Црвенковски за председател, СДСМ (а Богами ни јас) нема да го признае овој Иванов, ако случајно (недај Боже) биде избран... Јово наново... се е :drk:,..
i aj sega racunaj dali so vakvi stvorenja mozis da imas stabilna drzava
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom