Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Во секоја нормална ,,западна,, држава,(како милуваат дечкиве од есдесето да кажат) ваков човек не би избрале ниту за кандидат за заменик на ,,баба сера,,. Замислете при една таква изјава на прв Претседател на држава, дека дотичниов во повеќе наврати носел поклони од туѓи бели дворови, за политичка цел...и никој деновиве тоа нешто да не го ни спомене? Да не бидне афера од тоа?!!!? Со самото тоа кога би се споменало секаде, ама секаде на светов, истиот тој веднаш би се повлекол, а ова?...па каде го има? Замислете во Хрватска или Германија сеедно, да би се појавила таква афера? На што личи ова, кај нас? Па уште и го фалат...демек ваков бил таков...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Нема потреба, на тој ден доволен сум само јас.

А дали пријателе мој виде што пишал Миситчен за оние кои милуваат оф топик??
Видел - не видел,
ќе имаме работа во периодов :)

Ај, може Фрчко ќе се регне на форум па ќе е позабавно :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Е па, немкојте да одите толку многу оф топик, не е подфорумот наменет за курташак.

Доволен ви е Сувисајд месаја и дечко му ЉДФ за да си играте курташак со него, не мора со друго.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Е па, немкојте да одите толку многу оф топик, не е подфорумот наменет за курташак.

Доволен ви е Сувисајд месаја и дечко му ЉДФ за да си играте курташак со него, не мора со друго.
Ako ti pomisli deka jas so tebe si igram kurtasak togas gresis,toa e kako predupreduvanje za tie sto ke serat na denot na izborite,znam deka vie ke ja imate situacijata pod kontrola :helou:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ај, може Фрчко ќе се регне на форум па ќе е позабавно :)
Ima popametna rabota Frchko od forum kajgana kako na primer da se presmeta so "nadpartiskiot" kandidat na dpBne ,ne se filmajte do tolku ne doagja :)

Доволен ви е Сувисајд месаја и дечко му ЉДФ за да си играте курташак со него, не мора со друго.
Abe rekov jas vo DPMNE "pametnite" kako Ivanov i ostali chlenuvaat.Pa zatoa ne mi e chudno shto sum "najglup" tuka na forumot.

znam deka vie ke ja imate situacijata pod kontrola :helou:
Pa normalno,obstrukcijata e ne e igrachka.Mora da se bori nekoj protiv privrzanicite na "Grchkiot" agent Frchkoski i da ja spasi Antichka Makedonija zaedno so Ivanov.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ima popametna rabota Frchko od forum kajgana kako na primer da se presmeta so "nadpartiskiot" kandidat na dpBne ,ne se filmajte do tolku ne doagja :)



Abe rekov jas vo DPMNE "pametnite" kako Ivanov i ostali chlenuvaat.Pa zatoa ne mi e chudno shto sum "najglup" tuka na forumot.



Pa normalno,obstrukcijata e ne e igrachka.Mora da se bori nekoj protiv privrzanicite na "Grchkiot" agent Frchkoski i da ja spasi Antichka Makedonija zaedno so Ivanov.
Mene mi stoi deka tebe prv ke te jade zegata toj den?!
Narodot ke odluci toj den,vie i kolku da se te protiv Ivanov se ke vi e dzabe,protiv silata na narodot ne moze nikoj?
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Брат Љубе сигурно ќе се кандидира, бидејќи му требаја потписи и нешто слични...:toe:
Инаку не излагам на избори ако не биде тој кандидиран...:nesum:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ima popametna rabota Frchko od forum kajgana kako na primer da se presmeta so "nadpartiskiot" kandidat na dpBne ,ne se filmajte do tolku ne doagja :)



Abe rekov jas vo DPMNE "pametnite" kako Ivanov i ostali chlenuvaat.Pa zatoa ne mi e chudno shto sum "najglup" tuka na forumot.



Pa normalno,obstrukcijata e ne e igrachka.Mora da se bori nekoj protiv privrzanicite na "Grchkiot" agent Frchkoski i da ja spasi Antichka Makedonija zaedno so Ivanov.
Копиљ колку пати да повторам дека вас од СДС ве мразам, иако не сум од ДПМНЕ. Излегов кога војводата Гвујо ја еба со Кедев и му дсаде на Б.Ц. претседателска положба и кога ја еба со децентрализацијата.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
а бе месајо камиказа....камо некој политичар да тоа што го чита на кајгана гопримени и во своето делување...кајганава е место 5 каде националниот дух се одржава на ниво.....да има повеќе вакви кајгани уше поубо.

п.с. до предавниците политичари што читаат кајгана...да ви се шетам гол низ куќа,јес да не сум некоја прилика ама дотолку повеќе гол да ви рашетам дома ))))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom