Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Абе ти уште 20 видеа да постираш.....исто ти се фаќа.
Тој не постира 20 видеа, туку едно исто видео на 20 теми го става!

Или во превод, немаш одговор на моите прашања.
Трн бега од дуел!;)
И тој и Иванов ме потсеќаат на онаа басна со лисицата и грозјето кое наводно било кисело!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Моја прогноза е дека СДСМ ќе ги изгуби овие избори. Кога можи Вујна ми да оди на партиски состаноци кај ВМРО ДПМНЕ, а каков гласач беше за СДСМ јасно ми е се. Не прашуваше кој, колку, зошто, како, туку по дифолт си гласаше за СДСМ. Ако таа не гласа за СДСМ не знам кој ќе гласа :icon_lol:.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Лично нема да коментирам за Иванов и останатите, ама за да гласаш за Фрле треба да си психички нестабилен ко него или партиски лоботмиран.
Таква карикатура од личност нема ниеден основ да биде претседател.

И ќе се повторам зошто:
Најдов нешто интересно на една интернет страна,размисли добро за овие прашања


Време е да се избере нов светски лидер и само твојот глас се брои. Еве ги фактите за трите кандидати. За кого би гласале вие. ?


Кандидат А: Се поврзува со корумпирани политичари, и се косултира со астролози. Имал две љубовници. Тој е пушач и пие од 8-10 мартини на ден.


Кандидат Б: Бил избркан два пати од работа, спие до пладне. Користел опиум во средно и секој ден пие по четвртина виски.


Кандидат В: Тој е одликуван воен херој. Не пуши и не пие само понекогаш едно пиво, и никогаш не ја изневерувал својата сопруга.

Кој од овие кандидати е вашиот избор?

Кандидат А е: Френклин Рузвелт
Кандидат Б е: Винстон Черчил
Кандидат В е: Адолф Хитлер
И што мислиш за ова,се што изгледа убаво не се мачка на леб.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ако се плаши не му е место на листата. Ај баш ме интересира да почне кампањата па да видиме.
Па кампањата за перење околу неговото неизлегување на дуели веќе е започната. Инаку чуму вчера акцијата на УМС.
И зошто најсериозен. За мене на пр. е најнесериозен.
Фактички е така, но затоа позади него ја има гласачката машинерија на ДПМНЕ :toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Најдов нешто интересно на една интернет страна,размисли добро за овие прашања


Време е да се избере нов светски лидер и само твојот глас се брои. Еве ги фактите за трите кандидати. За кого би гласале вие. ?


Кандидат А: Се поврзува со корумпирани политичари, и се косултира со астролози. Имал две љубовници. Тој е пушач и пие од 8-10 мартини на ден.


Кандидат Б: Бил избркан два пати од работа, спие до пладне. Користел опиум во средно и секој ден пие по четвртина виски.


Кандидат В: Тој е одликуван воен херој. Не пуши и не пие само понекогаш едно пиво, и никогаш не ја изневерувал својата сопруга.

Кој од овие кандидати е вашиот избор?

Кандидат А е: Френклин Рузвелт
Кандидат Б е: Винстон Черчил
Кандидат В е: Адолф Хитлер
И што мислиш за ова,се што изгледа убаво не се мачка на леб.
:icon_lol:

Да, да...Селективни факти со забавна содржина пред се, ми ги даваш ко релевантно мерило.

Како и да е, сликата за ЉДФ е поинаква односно се работи за, сублимирано:

Насилник, шовинист, егоманијак, лажливец, човек без никакви етички и морални скруполи, човек без принципи, човек БЕЗ СТАВ, манипулатор, со криминални дејанија во минатото...

Ова сигурно не е слика на пожелен прв човек на државата и врховен командант.

На таков профил на особа ни 10 денари да ми чува не би му доверила, а не па држава.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Се скараа експертите по психологија кој кандидат е поналудничав :icon_lol:.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
Најдов нешто интересно на една интернет страна,размисли добро за овие прашања


Време е да се избере нов светски лидер и само твојот глас се брои. Еве ги фактите за трите кандидати. За кого би гласале вие. ?


Кандидат А: Се поврзува со корумпирани политичари, и се косултира со астролози. Имал две љубовници. Тој е пушач и пие од 8-10 мартини на ден.


Кандидат Б: Бил избркан два пати од работа, спие до пладне. Користел опиум во средно и секој ден пие по четвртина виски.


Кандидат В: Тој е одликуван воен херој. Не пуши и не пие само понекогаш едно пиво, и никогаш не ја изневерувал својата сопруга.

Кој од овие кандидати е вашиот избор?

Кандидат А е: Френклин Рузвелт
Кандидат Б е: Винстон Черчил
Кандидат В е: Адолф Хитлер
И што мислиш за ова,се што изгледа убаво не се мачка на леб.

г) Пуши пури, пие, ја тепа жената и рандом тетки на паркинг, има поган јазик кој не му личи на кандидат за претседател, премногу е арогантен, дава лажни изјави за непостоечки сведоци, носи златен часовник кој е донација од грчки “дипломат’’, сврзан е со мноштво скандали меѓу кои е и куферчето пари (донација од истиот грчки “дипломат’’) кое пробал да му го подари на Киро за да се реши “името’’, пред два дена изјави дека веднаш би го сменил името ако стане претседател и така натаму и така натаму.

Кандидат Г е: Фрчко
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Се скараа експертите по психологија кој кандидат е поналудничав :icon_lol:.
Не треба да бидеш експерт по психологија, туку ти треба само здрав разум и очи за да увидиш дека ЉДФ не е баш ласкава персона и дека очигледно си пати од disorders.

Што не дпведува до заклучокот дека неговите подржувачи патат од истите, штом нели, можат да го прифатат и посакаат за прв човек на државата.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Лично нема да коментирам за Иванов и останатите, ама за да гласаш за Фрле треба да си психички нестабилен ко него или партиски лоботмиран.
Таква карикатура од личност нема ниеден основ да биде претседател.

И ќе се повторам зошто:
:icon_lol:

Да, да...Селективни факти со забавна содржина пред се, ми ги даваш ко релевантно мерило.

Како и да е, сликата за ЉДФ е поинаква односно се работи за, сублимирано:

Насилник, шовинист, егоманијак, лажливец, човек без никакви етички и морални скруполи, човек без принципи, човек БЕЗ СТАВ, манипулатор, со криминални дејанија во минатото...

Ова сигурно не е слика на пожелен прв човек на државата и врховен командант.

На таков профил на особа ни 10 денари да ми чува не би му доверила, а не па држава.
Епа цуцо и Хитлер си бил мил,фин,нежен,па на крај пуштил милион евереи у гасна комора ако така глеаш,мене не ми е битно кандидатот што прави по дома и каков е со жена му,пушти телевизор кога зборува Фрчко па сам заклучи за каков човек се работи,не вади цитати или слично од вмро што ќе кажат.Нормално е да си го оцрнат противникот,а ти се што видеја батко Ѓорѓија.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
Епа цуцо и Хитлер си бил мил,фин,нежен,па на крај пуштил милион евереи у гасна комора ако така глеаш,мене не ми е битно кандидатот што прави по дома и каков е со жена му,пушти телевизор кога зборува Фрчко па сам заклучи за каков човек се работи,не вади цитати или слично од вмро што ќе кажат.Нормално е да си го оцрнат противникот,а ти се што видеја батко Ѓорѓија.
И Хитлер бил одличен оратор.

(По твојата логика ова би бил валиден аргумент.)
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Најдов нешто интересно на една интернет страна,размисли добро за овие прашања

Време е да се избере нов светски лидер и само твојот глас се брои. Еве ги фактите за трите кандидати. За кого би гласале вие. ?

Кандидат А: Се поврзува со корумпирани политичари, и се косултира со астролози. Имал две љубовници. Тој е пушач и пие од 8-10 мартини на ден.
Кандидат Б: Бил избркан два пати од работа, спие до пладне. Користел опиум во средно и секој ден пие по четвртина виски.
Кандидат В: Тој е одликуван воен херој. Не пуши и не пие само понекогаш едно пиво, и никогаш не ја изневерувал својата сопруга.

Кој од овие кандидати е вашиот избор?
За да им го олесниш изборот, кажи кој од кандидатите ја има подршката на Кољо:vozbud:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
За да им го олесниш изборот, кажи кој од кандидатите ја има подршката на Кољо:vozbud:
Па наравно кандидатот под В,на крај краева председателот во државата е нема некоја значајна фунција,сите посери до даска ги прави премиерот.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Епа цуцо и Хитлер си бил мил,фин,нежен,па на крај пуштил милион евереи у гасна комора ако така глеаш,мене не ми е битно кандидатот што прави по дома и каков е со жена му,пушти телевизор кога зборува Фрчко па сам заклучи за каков човек се работи,не вади цитати или слично од вмро што ќе кажат.Нормално е да си го оцрнат противникот,а ти се што видеја батко Ѓорѓија.
Не ти зборам за нештата кои ги прави по дома.
Ти зборам за јавни екцеси и други испади, докуметирани со изјави, акции и сл.

И ајде онда цуцино да идеме овака...Што позитивно/паметно рекол/направил ЉДФ у последнава деценија?
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Па наравно кандидатот под В,на крај краева председателот во државата е нема некоја значајна фунција,сите посери до даска ги прави премиерот.
Точно. Но најмалку што треба да има е став околу суштинските прашања.....барем колку да се знае.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Не треба да бидеш експерт по психологија, туку ти треба само здрав разум и очи за да увидиш дека ЉДФ не е баш ласкава персона и дека очигледно си пати од disorders.

Што не дпведува до заклучокот дека неговите подржувачи патат од истите, штом нели, можат да го прифатат и посакаат за прв човек на државата.
Не знам од што пати ама не е добар за претседател на оваа држава.
Како прво и прво не би гласал за насилник човек кој што тепа жени тоа сигурно, никогаш не сум можел да ги поднесам таквите типови на луѓе.
Второ и второ не би гласал за него затоа што самиот се уверив преку неговата колумна како плука по сопствениот народ и неговата историја.
Не би ти препорачувал да ги навредуваш толку лесно гласачите на СДСМ, едноставно таа опција им е поблиска и гласаат за нејзе.
Имам блиски пријатели, другари, фамилија од двете политички опции, и моја прогноза е дека СДСМ ќе ги изгуби овие избори, не затоа што ВМРО ДПМНЕ е многу јак, туку затоа што СДСМ е многу слаб.
Можеби после овие избори ќе има ново раководство во СДСМ и ќе донесе нова свежина во нивните редови, ако не се случи ова нема да и се пишува добро на оваа партија. Неколку изборни циклуси губи со ред, ќе ги изгуби и овие и нивните активни активисти ќе почнат помасовно да се откажуваат од таа партија. Затоа што таа партија ќе нема власт и моќ, а со тоа и бенефициите ( Вработувања, местење тендери итн).За жал тоа е реалноста кај нас луѓето се политички активни само заради тие бенефиции, а не заради нечија идеологија или начин на владеење.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom