Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
P

Princ

Гостин
Еве го Иванов на А1.... Сега ќе рече "Јас навистина... не знам што да кажам. Чао." :pos2:

Едит: Спремил говор... добро е :pos:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Фантастично:vozbud:
Со среќа нека ни е победата во некои општини за градоначалничките места со среќа нека ни е за влегувањето во 2 кург на некои места :toe:
кај нас во избирачко место се знае растур:pipi:
Ѓорѓе-269
фрле-93
--------
Коце 373
тито 144
-------
Марјан Ѓорчев 353
Благоја комуњар 129
------------
советничка листа за Скопје
Вмро Дпмне 304
сдс 93
советничка К вода
Вмро 272
сдс 105
во 2 кург ќе ги доуништиме :smir:
која еуфорија беше бројат гласови комуњарите се лутат а ние ја слушаме партиската химна:pipi:
ајде уште еднаш честитки со среќа нека ни е со Господ напред да ги докрајчиме во 2 круг:helou::helou:
Ајде честитајте не бидете педери сега се криете а тек после 2 круг:wink:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
АМа ти :pusk: по партии а? Очигледно дека се водиш по интересите на партиите а твои и чисто сумљам дека имаш.Остај го татко ти да ти го води цел живот тогаш.Бог да чува. Види под аватарот ми пишуе колку години иам или нека ти прочитаат од партија. Ми се лоши од вакви полтрони еј. Боље ќе идам да глеам како се движат облаците него да "дебатирам" со вакви.


Ама не се филмови тоа.Реално со Иванов за претседаател ВМРО имаат тотална власт а тоа СПОРЕД МЕНЕ не чини. И Фрчко многу боље ми изглеа него Иванов пошо него имав шанси да го гледам на телевизија. А другиот? Како да гласам за некој шо не го знам? Или од партијата ми е па ај ќе го гласам.
Нема везе,кој тепа тепа,народот го избрал. Ако сме погрешиле ние ќе си го сркнеме пак.
Ви честитав еве уште еднаш на сите подржувачи на победникот на избориве и добра ноќ.
a frcko go znaes li pa da glasas za nego DE???
ti kazaa nemas pravo na glas i tolku...toa e zakonot
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ме интересира сега братов Љубе шо ќе каже
ептен се избрука барем втор да беше
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Емилијан Станкович кој стискаше тупаници дека Фрчко за некој глас ќе го стигнел Иванов и дека агенциите за јавно мислење на ДПМНЕ од утре треба сами да се затворат.

Тито Петковски после овој обид, што ќе прави ?
Ќе се рециклира по 7 пат.

Народот од 1991 кого го плашевте со војни и народот од 2009 кого го плашите со изолација, не е истиот.
Тука е грешката на СДСМ.
(советот е бесплатен)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
a frcko go znaes li pa da glasas za nego DE???
ti kazaa nemas pravo na glas i tolku...toa e zakonot
Ама треба и закон за луже со низок IQ. Е тој ќе те фаќа тебе. Море ти ќе бидеш на насловна на законот. Бог да чува еј. хахахаха. Фрчко го знам од ТВ. Иванов каде е? на билборд. Ај уживај.Иди пијанчи се по селана.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Чекај те бре луѓе... слушам зборувате за апсолутизам на власта...

Па кој е крив што власта е апсолутна? Најголемата опозицјона партија е крива... Зошто? Затоа што тие не се способни да удрат добра контра затоа.

Не се криви ВМРО-ДПМНЕ што имаат толку гласови и подршка. Причината е слабата опозиција, која е слаба поради свои грешки. Затоа ќе бидам крајно револтиран кон СДС ако испаднат со изјави за „апсолутизам“ (нов хип збор за средината на 2009та), бидејки тие дирекно се криви за тоа!
 
P

Princ

Гостин
Инаку не знам зошто, ама Иванов СТРАШНО ме потсеќа на Буш по негово изразување и дела. Верувам дека ако стане Претседател, ќе се изнасмееме барем на неговите гафови ако ништо друго.
Не знам зошто имам таков впечаток :toe:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ај да се вклучам во темава и јас...

Честитки до Македонија и македонските граѓани за денешниве избори кои поминаа без кланици и инциденти. Се надевам дека така ќе биде и во вториот круг.

Што се однесува до резултатите... немав фаворит, имав/имам само анти-фаворит на овие избори...

Единствено очекувам избори кога во втор круг нема да влезат кандидатите на вмро и сдс туку некои други... Се надевам дека нема да има потреба многу да чекам...

А така.:salut:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
ме интересира сега братов Љубе шо ќе каже
ептен се избрука барем втор да беше
џабе раздор напраи .. ќе тепаше Иванов 1 круг
баш и да видиме за кого ќе даде подршка 2круг .. баш ме интересира ...
 
А

Ајсшутер

Гостин
џабе раздор напраи .. ќе тепаше Иванов 1 круг
баш и да видиме за кого ќе даде подршка 2круг .. баш ме интересира ...
Бошковски му е џабе не влезе во втор круг, а и безразлика на кој он ќе даде подршка кога граѓаните гласаат не он а тоа сигурно 90 посто ќе одат кај Иванов а и не верувам деќа ќе оди против Вмро.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Ама треба и закон за луже со низок IQ. Е тој ќе те фаќа тебе. Море ти ќе бидеш на насловна на законот. Бог да чува еј. хахахаха. Фрчко го знам од ТВ. Иванов каде е? на билборд. Ај уживај.Иди пијанчи се по селана.
po IQ se gleda...ne aludirav na ivanov cedo bozjo vidi prven pa treskaj posle...inaku ivanov ne go znaes OTI NEMA KRIMINALNI AFERI:baeh::baeh::baeh:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
:pos2::pos2:
дебилијан ке заплаче незнеа шо да каже:pos2:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
џабе раздор напраи .. ќе тепаше Иванов 1 круг
баш и да видиме за кого ќе даде подршка 2круг .. баш ме интересира ...
Бошковски му е џабе не влезе во втор круг, а и безразлика на кој он ќе даде подршка кога граѓаните гласаат не он а тоа сигурно 90 посто ќе одат кај Иванов а и не верувам деќа ќе оди против Вмро.
Да бе јас сум од Прилеп, не сум член нити на ВМРО нити на СДСМ! Гласав за брат Љубе, гласав јас како и доста луѓе кои ги познавам, гласав за лавовите од Прилеп во кои имам доста другари, гласав за невработените од Прилеп..
А тоа дека ќе ми кажи Бошковски за кого да гласам, или дека мојот глас автоматски ќе оди за ВМРО - тешко дека така ќе биде.
Јас, како и преку 70 % од кои ги познавам од Прилеп кои гласале за Љубе, во втор круг нема да излезам на гласање. Па што сакате правете.. Градоначалник е избран во Прилеп во прв круг.. така да доста добар дел ќе одмараме после 14 дена..
Една мала информација за сите оние кои мислат дека гласовите од останатите како Љубе, Селмани, Нано.. одат по некоја логика кај ВМРО или СДСМ! Голема грешка.. толку за вас овде!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Избори како избори, фино беше додека траеше :)))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom